Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Biografie sławnych ludzi - ezoteryka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,
chciałabym abyśmy w tym wątku a może i dziale który by trzeba było utworzyć? opisywali sławne postacie w dziedzinie ezoterycznej. Zamieszczali przepowiednie?

to na początek zapodam naszego rodaka:

Krzysztof Jackowski
ur się w 1963 roku,mieszka w Człuchowie. Z zawodu jest tokarzem, ma drugą żonę i dwoje dzieci ( z pierwszego związku). Z tego co pamiętam jego córka, również wykazuje zdolności jasnowidzenia?

Popularność zyskał jako jasnowidz, a jego renoma powiększyła się po udziale w programie dokumentalnym pt. "Eksperyment jasnowidz".
Pomaga policji w wyjaśnieniu wielu zagadek kryminalnych, ale też oddaje się doradztwu w strefie biznesu, jak i życia osobistego (o tym możemy przeczytać na jego oficjalnej stronie internetowej). Prowadzi kursy jasnowidzenia.
Dodać można jeszcze, że Pan Jackowski brał udział w pojedynku jasnowidzów- gdzie Japończycy przyznali mu miano najlepszego jasnowidza na świecie.

Jackowski próbował też swoich sił w świecie polityki, ale nie odniósł sukcesu i nie zagościł na stałe "na salonach".

Jackowki prowadzi własną stronę internetową, gdzie powołuje się na dokumentację policyjną, która potwierdza jego skuteczność, co z kolei jest konfrontowane z oświadczeniem policji wydanym w 2000 roku:
Cytat:Komenda Główna Policji wydała w 2000 raport stwierdzający znikomą skuteczność jasnowidzów. Krzysztof Jackowski ogłosił zamiar wystąpienia na drogę sądową, aby w oparciu o dokumentację prowadzonych przez siebie spraw uzyskać potwierdzenie swoich zdolności w sądzie. Do listopada 2011 roku jednak żaden pozew tego typu nie wpłynął. W 2011 roku rzecznik Komendy Głównej Policji oświadczył, iż policja nie zamawia usług jasnowidzów, a także, że nie wnoszą oni istotnych informacji do śledztw.

Podobne oświadczenie złożyła ITAKA.
źródło: internet (ciocia wiki i strona Jackowskiego)
witaj Strix :)

jestem ciekawa Twojego stosunku do pana Krzysztofa? co sądzisz? pytam, bo wiem, że widzisz więcej Angel
witaj Olgo :)

co sądzę?... ma facet dar... nie znam go osobiście w związku z tym nie mogę się odnieść do niego jako osoby. Jedne mam tylko zastrzeżenie co do podejmowanych przez niego kroków, zbyt dużo ogólników w przypadku szukania osób zaginionych, a także negowanie tego, że praca przez telefon nie jest już jasnowidzeniem.
Niestety, ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam. Sama często pracuję poprzez łącze telefoniczne czy internetowe, i wspieram oraz naprowadzam na miarę możliwości tych co potrzebują tego. Tak było w przypadku poszukiwania kilka lat temu pana. Korzystałam tylko z telefonu. Dostałam zdjęcie jego mms, i poprosiłam członka rodziny aby poszedł do mieszkania owego pana. Wszystko to co opisałam zgadzało się, kolejnym krokiem było określenie przeze mnie stroju w jakim ów pan wyszedł i celu spotkania, tutaj również "trafiłam" określenie drogi- też wszystko się zgadzało... i przepaść. Chwila w której zaginiony przestał istnieć.Określiłam obszar w którym mogą znajdować się zwłoki- wówczas dowiedziałam się, że rodzina była (fizycznie) u Pana Jackowskiego i on posiadając rzeczy osobiste, powiedział tylko o obszarze (rozległym)w którym może znajdować się ciało. Nie powiedział tylu rzeczy co ja, były to tylko ogólniki- naszkicowanie terenu (dość sporego i tak na prawdę niemożliwego do przeszukania)- mapa.
Wówczas obleciał mnie strach, tak db czytacie, strach... bo jak ja mogę mieć rację... i do tego proszę potwierdzam słowa autorytetu! Ale coś nie dawało mi spokoju nie mogłam spać, cały czas widziałam owy teren i zaginionego. Brakowało mi czegoś, aż w końcu przyszło samo...dokładne miejsce w którym owe ciało się znajduje. Z ledwością wyczekałam do rana... i zadzwoniłam do rodziny. Mówię im, gdzie ciało ich ojca się znajduje- po czym mówią, że tam szukali, a ja się uparłam i namówiłam na jeszcze jedną ekspedycję. Po kilku godzinach dostałam telefon, że jednak miałam rację.
Cóż, fart? szczęście początkującego? nie wiem jak to nazwać. Jedyne co wówczas zrobiłam to siadłam przed kompem i zaczęłam szukać, trafności w szukaniu zaginionych u P.Jackowskiego. Trafiłam na informację i o ironio na cioci Wiki:
Cytat:Jesienią 2011 roku fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych stwierdziła, że: "Nie znamy sprawy, w której informacje jasnowidza przyczyniłyby się bezpośrednio do odnalezienia osoby zaginionej. Nie znamy też sprawy, w której informacje od jasnowidza byłyby precyzyjne. Najczęściej brzmią: "żyje, wyjechał za granicę" albo "nie żyje, leży w dole przy domu, który jest blisko lasu" albo rodziny dostają mapkę, która obejmuje ogromny teren i przeszukanie go właściwie nie jest możliwe".

Więc cóż ja mogę powiedzieć... nie zawsze można wszystkim pomóc, posiada się te ogólniki i na nich się pracuje. Jak to mówi stare porzekadło: "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" ;)
Moze to dziwnie zabrzmi, ale na mnie nie sprawia "dobrego" wrazenia.
Nie bede uzasadniala, bo uwazam to za bezsensowne,
jednak to jest cos co czuje wizac Krzysztofa Rutkowskiego ...
Nie ma to nic wspolnego z "sympatia i antypatia"
- cos wiecej, odczucie.
Bardzo wyrazne, negatywne odczucie.
Boji nie mowimy tutaj o K. Rutkowskim- byly policjant, obecnie prywatny dedektyw. Tylko o Jackowskim- jasnowidzu.
Mieniam, ze Tw wpis Boji dotyczy wlasnie jasnowidza.
Coz, tez jest w nim cos co mi nie pasuje... w jego rysach. Cos co odrzuca, ale z drugiej strony.., swiat w ktorym on przebywa i to czego doswiadcza odbija pietno na twarzy, ciele i duszy.
Zostalam zle zrozumiana ...
Cytat:jednak to jest cos co czuje widzac Krzysztofa Rutkowskiego ...
Mikesz, Strix - wiem kim jest K. Jackowski a kim jest K. Rutkowski ...
Moje odczucie jest jednakowo negatywne gdy widze ktoregokolwiek z tych Panow.
Rzecz w tym, ze to jest tak, jakby stanowili dla mnie ta sama osobe.
Wiem, mozna powiedziec, ze to jest niedorzeczne ...
Nie potrafie powiedziec dlaczego akurat wlasnie
do Pana Krzysztofa Rutkowskiego takie samo odczucie mam ...
Obojetne ktorego, bo obaj sprawiaja na mnie jednakowe wrazenie.
Ja nie jestem zadnym expertem w sprawach jasnowidzenia,
wiec nie wypowiadam sie na temat jego zdolnosci.
Napisalam, ze obaj panowie maja cos wspolnego,
co ja odbieram w taki sam sposob od jednego jak i drugiego - identycznie.

Jak juz zaznaczyla Strix, pozycja Pana Krzysztofa Jackowskiego jest wysoka w swiecie :
Cytat:Krzysztof Jackowski brał udział w „pojedynku” jasnowidzów –
został uznany przez Japończyków najlepszym jasnowidzem na świecie.
http://krzysztof-jackowski.info/
dzięki Boji, za to że ujęłaś to jaśniej...
co do Rutkowskiego, też mi on nie leży... taki szołmen- spłycając jego temat oczywiście ;) ale nie można mu odmówić sukcesów.
- Strixu, ojtam ojtam... mi tam leży i jakoś nie robia z tegoj tragedyjii... :P
a ktoś robi tragedię?-bo nie rozumiem Tw wpisu...Angel
'
- kochana, wpis był w formie żartu dla niejako rozładowania atmosfery/zejścia już z tematu panów K* ... tudzież w zapożyczonej formie "ojtam,ojtam" od kochanej lili*... ;) :P Angel

... :heart: :rolleyes:


---pozdrawiam cieplutko... infe7
Edgar Cayce (1877-1945), „Śpiący prorok”
– wizjoner, jasnowidz, diagnosta zdrowia i doradca duchowy


Osobiscie jestem zafascynowana Jego osoba, nie tylko ze wzgledu na to ze byl wizjonerem,
ale takze na spuscizne jaka nam pozostawil.
Wiedze, ktora stala sie nieocenionym zrodlem niedostepnych nam dotychczas fascynujacych informacji
o pochodzeniu i zyciu czlowieka oraz wielu istotnych dla nas dziedzin zycia.


[Obrazek: cayce4.jpg]

Amerykanin Edgar Cayce [kejsi] (18.3.1877-3.1.1945), amerykańskie medium, wizjoner, jasnowidz, diagnosta zdrowia i duchowy uzdrowiciel oraz homeopata i „ojciec medycyny holistycznej” (wiele lat przed narodzinami medycyny psychosomatycznej i uzdrawiania holistycznego Cayce mówił o współzależnościach między psyche /dusza/ a somą /ciało/), uważany za największego mistyka i jasnowidza Ameryki pierwszej połowy XX w., znany jest na całym świecie jako „Śpiący prorok”, ponieważ w stanie hipnozy otrzymywał wiedzę z różnych dziedzin życia i przekazywał ją dalej, odpowiadając na zadawane mu podczas transu pytania. Zawsze były przy tym osoby, do których miał absolutne zaufanie: żona Gertruda lub sekretarka Gladys. To one notowały odpowiedzi Cayce’ego. On sam po przebudzeniu z głębokiego hipnotycznego snu, w który sam się wprowadzał, nie pamiętał nic z tego, co wcześniej mówił, a gdy odczytywano Cayce’emu jego własne słowa, był zdziwiony treścią swoich wypowiedzi. Nie miał charyzmatycznej osobowości, lecz gdy zapadał w trans, stawał się innym człowiekiem, robiąc niesamowite wrażenie na tych, którzy byli świadkami udzielanych przez niego tzw. readingów.

Przekazy pochodzące od E.C.(swego rodzaju channelingi) nazwano readingami (reading=czytanie z ang. to read [ri:D]:czytać), ponieważ odpowiadając na zadawane mu pytania, mówił szybko i tak płynnie, jakby czytał z książki. Jego odpowiedzi miały formę diagnozy, porady, prognozy lub dostarczały konkretnej wiedzy na dany temat. Miały charakter indywidualny lub kolektywny. Szczególną cechą readingów jest to, że, choć udzielone tysiącom różnych ludzi w różnych odstępach czasu, tworzą jedną spójną i logiczną całość, zarówno jeśli chodzi o dzieje ludzkości, jak i inne tematy. Nie zdarzyło sie nigdy, żeby treść jednego przekazu wykluczała przesłanie innych. Dzięki fenomenalnym zdolnościom E. Cayce’ego zebrano wiedzę dotyczącą wielu obszarów życia, która stała się źródłem nieocenionych i w dużej mierze niedostępnych na drodze naukowej informacji. Zdumiewał lekarzy wiedzą medyczną i znajomością łacińskich terminów, jakimi operował podczas readingów. Ze względu na spore zasługi Edgara Caycego w dziedzinie medycyny, mimo, iż nie był on lekarzem, Uniwersytet w Chicago nadał mu w czerwcu 1954 r. honorowy tytuł doktora medycyny.

W 1931 r. Edgar C. założył w Virginia Beach (USA) fundację Edgar Cayce’s Association for Research and Enlightenment (nonprofit foundation), która opiekuje się obecnie jego spuścizną obejmującą prawie 14,5 tys. spisanych readingów oraz prowadzi metody leczenia według wskazówek Cayce’ego.

Jesli kogos zainteresuje ta postac - proponuje zapoznac sie :
https://monamornak.wordpress.com/2014/03...a-duchowy/
Znalazlam przypadkiem przepowiednie Edgara Cayce na temat Syrii.


Cytat:Przepowiednie na temat Syrii

Voltas @ 2013-09-03, 23:35

Gdy Syria stała się "beczką prochu", a w pobliżu Damaszku użyto broni chemicznej, przypomniano sobie o słowach proroków i wizjonerów. Edgar Cayce - znany amerykański jasnowidz, przepowiedział "arabską wiosnę" i niepokoje w Syrii, które mogą prowadzić do następnej ogólnoświatowej wojny. Ale najciekawsze proroctwa pochodzą od Mahometa, który nazwał Damaszek "miejscem zgromadzenia przed czasami ostatecznymi". Mówił, że to tam zacznie się wielka wojna z Zachodem, któremu na spotkanie wyjdzie armia z Medyny. W międzyczasie - jak dodał - ma objawić się "Antychryst"…

Jasnowidze i prorocy o wojnie w Syrii
Wojna domowa w Syrii i groźba przerodzenia się jej w konflikt o szerszym zasięgu to przewodni temat ostatnich dni. Rzekome użycie broni chemicznej przez reżim Baszara al-Asada dało USA pretekst do wplątania się w konflikt pod hasłem "obrony norm międzynarodowych". W obliczu eskalacji napięcia przypomniano sobie o… przepowiedniach. Okazuje się, że z jakichś powodów o Syrii i jej stolicy wielcy prorocy i jasnowidze wspominali dość często. Od Izajasza, po Mahometa i Edgara Cayce’go - większość zgadzała się, że to, co się tam wydarzy będzie ostatnim akordem przed nadejściem "dni ostatecznych".

"Objawi się, gdy przybędą do Syrii…"

Najwięcej o konflikcie w Syrii oraz Dadżalu - islamskiej wersji "Antychrysta", który ma się podczas niego objawić mówią tzw. hadisy - przypowieści z życia Mahometa (ok. 570-632), stanowiące podstawę islamu sunnickiego. Są to cytaty proroka zawierające wskazówki, wytyczne oraz niezwykle interesujące przepowiednie. Te ostatnie odnoszą się do roli, jaką Damaszek ma odegrać w wielkiej wojnie będącej preludium do Dnia sądu. Mają tam rozegrać się również inne kluczowe wydarzenia przed końcem świata.

Świadkiem wypowiedzenia przez Mahometa jednego z najbardziej poruszających proroctw na ten temat był jego towarzysz, Abu Huraira, który cytował jego słowa: "Dzień ostatni nadejdzie, kiedy Rzymianie [jak muzułmanie określają chrześcijan lub ludzi Zachodu - przyp. autora] wylądują w al-Amak lub w Dabiku [mieście w północnej Syrii]. Wtedy armia składająca się z najlepszych wojowników uderzy na nich z Medyny". Przepowiednia mówi dalej, że wojska muzułmańskie podzielą się na trzy części, z których jedna polegnie, druga ucieknie, a trzecia zwycięży i z marszu "podbije Konstantynopol".

Na tym się jednak nie skończy. Mahomet powiedział, że kiedy wojownicy dżihadu "odwieszą miecze na drzewach oliwnych" i będą szykowali się do powrotu, stanie się coś nieoczekiwanego: "Dadżal [tj. fałszywy prorok] objawi się, kiedy przybędą do Syrii. […] Potem pojawi się Jezus - syn Maryi i poprowadzi ich do modlitwy. Kiedy wrogowie Allacha go ujrzą, rozpierzchną się jak sól znikająca w wodzie…".

Dadżal będzie rozgłaszał swe fałszywe nauki po całym świecie. Do walki z nim ma stanąć Isa, czyli Jezus, który ponownie zstąpi na Ziemię. Według tradycji islamskiej to właśnie stolica Syrii będzie miejscem, gdzie się pojawi. Co ciekawe, Mahomet wyznaczył nawet dokładny obszar, gdzie - pośrodku konfliktu - ma do tego dojść: "Będzie to niedaleko białego minaretu we wschodniej części Damaszku. Przybędzie on ubrany w szaty barwione szafranem" - wspomina jeden z kilku tysięcy hadisów.

"Oto Damaszek przestanie być miastem…"

To nie koniec islamskich przepowiedni związanych z Damaszkiem. Według proroctw Mahometa, miasto ma odegrać szczególną rolę w zapowiedzianej przez niego wielkiej wojnie zwiastującej nadejście "dni ostatnich". Jeden z hadisów nazywa rejon stolicy Syrii "miejscem ostatecznego zgromadzenia i krainą zmartwychwstania". Inne niezwykle sugestywne proroctwo odnosi się do wspomnianej wyżej "Wielkiej wojny" (al-Malhama) - koncepcji z muzułmańskiej eschatologii, która bywa różnie interpretowana. Kręgi radykałów uznają ją za ostateczny konflikt między islamem a cywilizacją Zachodu.

Mahomet zapowiedział, że w jego toku dojdzie do zawarcia paktu między muzułmanami a zachodnimi wojskami, które uderzą na Syrię. Ci drudzy jednak "zdradzą i poślą żołnierzy pod 80 sztandarami, a pod każdym będzie 12 tys. ludzi. Miejscem, które pozostanie muzułmanom będzie żyzna oaza, w której leży miasto zwane Damaszkiem" - wyjaśnia prorok. Okazuje się jednak, że nie tylko Mahomet przepowiadał stolicy Syrii taki los.

Zniszczenie miasta wieszczył też Izajasz - żyjący w VIII w. p.n.e. starotestamentowy prorok, syn Amosa, człowiek wykształcony i powiązany z dworem królewskim w Jerozolimie. Pewnego razu doznał on wizji Jahwe "siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie" w otoczeniu serafinów. Dowiedział się wtedy o swoim posłannictwie, a wytyczne od Boga spisał w księdze, która stała się kanoniczną częścią Biblii. Tam wspominał: "Oto Damaszek przestanie być miastem. Stanie się stosem gruzów. […] Ach wrzawa mnogich ludów! Jak łoskot morza, tak huczą. […] Narody szumią jak wezbrane wody, ale Pan je zgromi i umkną daleko…".

"Pojawią się napięcia…"

Choć proroctwo z "Księgi Izajasza" tyczy się jego czasów, odkąd konflikt w Syrii zaczął grozić eskalacją, w internecie pojawiło się na jego temat wiele spekulacji. Przypomniano sobie też, co mówili na ten temat jasnowidze. Ciekawe było to, co zapowiadał Edgar Cayce (1877-1945) nazywany "śpiącym prorokiem", gdyż doświadczał wizji w letargu przypominającym sen. Swoje przepowiednie Cayce nazywał "odczytami" (ang. readings). Jego zwolennicy przypisują mu m.in. przewidzenie Wielkiego kryzysu i II wojny światowej.

Na stronie Fundacji Cayce’go znaleźć można listę jego przepowiedni, które właśnie się spełniają lub czekają na spełnienie. Jedna z nich dotyczy fali rewolucji w krajach arabskich oraz tego, co spotkało Syrię: "Pojawią się napięcia. Spodziewajcie się ich w pobliżu Cieśniny Davisa, gdzie celem będzie utrzymanie ‘linii życia’. Oczekujcie ich też w Libii i Egipcie, w Ankarze i Syrii, w cieśninach powyżej Australii, na Oceanie Indyjskim i w Zatoce Perskiej" - wspominał Cayce. Słowa te często interpretuje się jako zapowiedź III wojny światowej.

Po sieci krąży również wiele innych proroctw o sytuacji w Syrii, które przypisuje się znanym jasnowidzom. Twierdzi się przykładowo, że Cayce zapowiedział pojawienie się na Bliskim Wschodzie "szalonego despoty", który rozpęta wielki konflikt. Z kolei Baba Wanga (1911-96) - legendarna bułgarska profetka, która miała przewidzieć wybuch elektrowni czarnobylskiej i zatonięcie Kurska - stwierdziła ponoć, że Europę czeka atak chemiczny ze strony islamistów. Pochodzenie tych przepowiedni jest jednak bardzo wątpliwe.

Co ciekawe, najsłynniejsi współcześni bliskowschodni wizjonerzy pomylili się co do wojny w Syrii. Michel Hayek - libański jasnowidz-celebryta zapowiadał, że reżim al-Asada upadnie na początku 2012 r. Mike Feghali, którego przepowiednie popularne są również w Syrii oświadczył, że rok 2013 będzie dla tego kraju "spokojny". Ze wszystkich proroctw na temat tamtejszego konfliktu najciekawsze są jednak te pochodzące z hadisów. Mają one też największą "siłę rażenia". Wielu radykalnych islamistów może bowiem uwierzyć, że amerykańskie uderzenie to potwierdzenie zapowiedzianej przez Świętego Proroka al-Malhamy…

Bezwstydnie zaj***ne z wp.pl :megalol:

http://www.sadistic.pl/przepowiednie-na-...227336.htm
(18-11-2015 19:54:45)Boji napisał(a): [ -> ]Moje odczucie jest jednakowo negatywne gdy widze ktoregokolwiek z tych Panow.
Rzecz w tym, ze to jest tak, jakby stanowili dla mnie ta sama osobe.
Wiem, mozna powiedziec, ze to jest niedorzeczne ...
Nie potrafie powiedziec dlaczego akurat wlasnie
do Pana Krzysztofa Rutkowskiego takie samo odczucie mam ...
Obojetne ktorego, bo obaj sprawiaja na mnie jednakowe wrazenie.
Ja nie jestem zadnym expertem w sprawach jasnowidzenia,
wiec nie wypowiadam sie na temat jego zdolnosci.
Napisalam, ze obaj panowie maja cos wspolnego,
co ja odbieram w taki sam sposob od jednego jak i drugiego - identycznie.

Pod tym mogę się podpisać obiema łapami- Boji, oni mnie jakoś odpychają obaj. I niepokoją chyba.
Przekierowanie