Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Umabel i Jahhel :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Umabel pozwala zbliżyć się do naszej duszy, oświetlając nasze uczucia miłości lub przyjaźni, a Jahhel pozwala nam przejść od świadomości mentalnej do świadomości przyczynowej (kazualnej), tzn. od głosu intelektu do głosu serca. Czy dziś przywołasz któregoś z nich .
[attachment=2679][attachment=2680]
21 - 25 stycznia UMABEL(Archanioł) 

Odpowiada na każdą prośbę poprawienia stosunków uczuciowych. Przynosi błyskotliwy menta1 łącząc wielkie Umiejętności analizy i syntezy z żywą i przenikliwą refleksją. Zsyła swoje promieniowanie wszystkim artystom, używającym swego głosu, czy to chodzi o śpiewaków, czy o aktorów . 

Możemy go przywołać, gdy mamy zabrać głos z ważnej okazji, gdzie będziemy oceniani na podstawie naszej przemowy (egzamin ustny, itp.). Jest połączeniem romantycznego i naukowego umysłu. W chwilach samotności skłania ku analizie życia, przemyśleń, wsłuchiwania się w drgania i pragnienia duszy. Wymaga pracy nad, wyższym mentalem, abyśmy mogli osiągnąć w nas rzeczywisty wymiar naszej istoty: by w każdej myśli Boskie Ja Jestem było obecne i oświetlało nasze rozumowanie. 

Pobudza introspekcję i auto analizę. Popiera badanie (naukę) astrologii i fizyki. Jest to anioł stojący nad całym stworzeniem. Odpowiadającym mu kamieniem jest Cytryn.


26 - 30 stycznia JAHHEL(Archanioł)

Towarzyszy nam podczas naszego przejścia między dworna życiami w czasie, który tradycja nazwała drugą śmiercią i który określa moment, gdy ostatecznie ciało śmiertelne, ciało mentalne, wraca do światła. Będzie obecny właśnie wtedy, by pomóc naszej świadomości podczas tej transmutacji i by przygotować ją do przyjęcia oszałamiającego spływu świadomości JA oryginalnej, obecnej w ciele przyczynowym. 

W czasie naszej inkarnacji pozwala przygotować to przejście, prowadząc nas, poprzez praktykę duchową, na Drodze Powrotu. Tym, z którymi jest związany, przynosi miłe słowo, a nawet uwodzące. Istotne jest by czujnie używać tej umiejętności mówienia. Pozwala nam zamanifestować naszą moc kreatywną i artystyczną.
Możemy także go przywołać, by pomógł nam ustabilizować nasze emocje, uczucia i zrozumieć ich funkcjonowanie. Pomaga w osiągnięciu Mądrośd. Przyczynia się do rozwoju duchowego, wspiera podczas medytacji, kontemplacji. 

Cechują go wrażliwość i racjonalność. Popiera realizację pozytywnych projektów, wewnętrznej ciszy i sympatii. Jest to byt najwyższy. Opiekuje się filozofami, a także tymi, którzy pragną się wyzbyć ziemskich trosk, szukają samotności i stronią od światowych uciech. Inspiruje do medytacji i oświecenia. Ci, którzy mają trudności z medytowaniem powinni zwrócić się do niego z prośbą o pomoc przed rozpoczęciem medytacyjnej praktyki. Odpowiadającym mu kamieniem jest hematyt.

Tak przy okazji Umabel to mój anioł stróż :)
[Obrazek: umabel.jpg]


Umabel – okreslany jest czesto jako boska nieograniczonosc,
Aniol Stroz, Aniol Regent, Aniol Wcielony.

Wlasnie ten Aniol pomaga odkryc cel inkarnacji a do tego – pomaga w realizacji tego celu ...

Wspanialy Aniol ...
Pomaga nam w wielu uciazliwych sytuacjach.
Pomaga nam uwolnic sie od nalogow, uzaleznien – takze od niewlasciwych ludzi ...
Pomocny jest w znalezieniu szczerej przyjazni, odpowiednich zainteresowan,
czy to ezoterycznych, czy swiata fizycznego.


Przywołanie Aniola Umabela.

Aniola mozna przyzywac glosnym glosem,
powtarzajac jego imie,
jak w rozaıcu, lub szeptem
w zacisznym ustronnym miejscu.
Sprobuj go sobie wyobrazic,
napisz jego imie wielkimi literami
i - zobacz go oczami swej duszy.
Popros o pomoc
i rozwin swoj potencjal do maksimum,
usun swoje wady i zyj w harmonii z innymi,
jak i naturalnie z samym soba.


Pamietajmy –
Ten Niebianski Poslaniec wyprasza nam Milosc dobra, pokorna i slodka jak miod ...
Nie utracmy tej szansy, pielegnujmy uczucia,
ktore moga przetrwac wiele, wiele lat ...
Przekierowanie