Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Nasze metody na rozwinięcie/pobudzenie własnej intuicji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

White Angel

Intuicji Wątek C.D teraz postanowiłam co nie co tak psychologicznie opisać to pojęcie .

Termin intuicja w psychologii poznawczej oznacza sposób poznania, które pozwala ująć swój przedmiot w sposób nagły, całościowy i bezpośredni. Jego charakterystyczną cechą jest subiektywne poczucie poprawności wydanego sądu lub podjętej decyzji przy braku znajomości przesłanek, które na nie wpływają. Współcześnie wielu badaczy używa pojęcia intuicja w odniesieniu do wiedzy , odczuć lub przekonań ludzi na temat własnych stanów poznawczych. Tak rozumiana intuicja jest traktowana jako forma metapoznania przejawiająca się w postaci odczuć i domysłów pojawiających się podczas pracy nad trudnymi zadaniami. Interesującym przykładem takiego zjawiska jest poczucie ciepła, czyli przeczucie osoby rozwiązującej problem, że zbliża się do rozwiązania nawet jeśli nie wie jakie ma ono być, ani nie potrafi uzasadnić tego przeczucia.

Za pewne tarociści używają intuicji tylko pytanie jak w tarocie to się objawia???????? nie wszyscy choćby tutaj pewnie tego doświadczyli ale jeśli osoba korzysta z tarota to jak ona tego doświadcza ?. To chyba tylko dar dla wybrańców he... podchodząc tak do tej teorii nie mówię że to dar ,każdy zapewne ma tą intuicję od dziecka każdemu kiedyś się zdarzyło to! ;) lecz przykładowo na mnie ....poznałam chłopaka tzn ex parę lat temu ,w tym samym dniu się po raz pierwszy spotkaliśmy idąc na spotkanie nie miałam żadnych obaw że to jakiś zbook lub morderca !!...po czym długo z nim nie byłam a intuicja mi mówiła że to nie jest ta osoba zerwij z nim natychmiast zrobiłam tak to było jak trafienie w lotka 6 później ktoś mi powiedział jaki on jest naprawdę poniżej zamieszczam jak ją rozwinąć przyznam że tekst został skopiowany ale do celów tylko i wyłącznie tego tematu .:)

Jak rozwinąć intuicję ?

1. Czarne scenariusze to tylko twory wyobraźni. Wykonaj proste ćwiczenie: przez 15 min zwracaj uwagę na to co widzisz oczyma duszy i natychmiast przerywaj smutne wizje. Gotując obiad, wyobrażasz sobie, że szef szykuje wypowiedzenie? Przerwij swoją wizję i szybko pomyśl np. o spacerze w pięknej okolicy. Smutna myśl powraca? Znowu ją przerwij! W kilka dni zauważysz, że masz wpływ na własny nastrój, a czarne wizje odchodzą tak szybko, jak się pojawiły.

2. Obawiasz się, że jakaś osoba ci szkodzi? Zamiast rozmyślać, co ona knuje, wyobraź sobie, że życzysz jej zdrowia lub wspaniałych wakacji. Zobacz w wyobraźni czekające ją przyjemności, zamiast myśleć, co ona złego ci zrobi.

3. Słuchaj wewnętrznego głosu. Nie chcesz jechać na wesele dalekiego krewnego, mimo że cała rodzina suszy ci o to głowę? Podziękuj grzecznie za zaproszenie i odmów. Pamiętaj, że najlepiej czujesz, co dla ciebie dobre, inni nie mogą tego wiedzieć lepiej niż ty!

4. Nie słuchaj porad typu „ja na twoim miejscu…”. Zanim odruchowo zapytasz kogoś, co on by zrobił, zastanów się, jak postąpić. Nie biegaj do innych po recepty na swoje problemy. Przyjaciołom czy rodzinie mów: „smutno mi bo…”, zamiast „jak myślisz, co teraz…”.

5. Jeśli nie wiesz, jak zareagować, odłóż decyzję na następny dzień, a nawet tydzień. Wiele spraw rozwiązuje się samoistnie, bez naszej interwencji.

6. Noś przy sobie wschodni znak „om” – to odpowiednik naszego „amen”, symbolicznego dowodu zaufania Opatrzności. W Tybecie i Indiach wierzą, że taki amulet, który za kilka złotych kupisz w internecie lub sklepie ezoterycznym, wspaniale wspomaga intuicję i pogłębia wewnętrzną harmonię.

7. Otaczaj się zielenią. Ta barwa pobudza czakrę serca, a w sercu mieszka nasza intuicja. Szczególnie wskazane jest przebywanie w miejscach, gdzie zieleń łączy się z błękitem wody – w pobliżu rzek, naturalnych jezior.
polemizować można z samym tytułem: intuicja czyli nauka przewidywania czegoś.
- intuicja nie jest nauką. intuicja jest i nie jest nawet wiedzą. gdyby była, przestałaby być intuicją. czymś nieokreślonym w zasadach nauki i wiedzy właśnie.
intuicja wykracza poza te normy i zasady i jest czymś więcej, czymś niedookreślonym ale skutecznym. jak napisano w definicji którą przytoczyłaś "to sposób poznania"
- intuicja nic nie przewiduje. przewidywanie to jasnowidzenie, jasnosłyszenie czy wróżby. intuicja pomaga odczytywać znaki. najczęściej pozarozumowo. wiemy że coś jest ważne ale nie wiemy dlaczego.

definicja którą przytoczyłaś jest zasadna, ale podaj proszę źródło, bo jej rozwinięcie może być ciekawe.

w kwestii rozwijania intuicji jedno sprostowanie:
om
ta sylaba określa dwa różne czakramy. 6 i 7 czyli trzecie oko i koronę. rzecz w tym, że różnią się w wymowie i zapisie
ooom - czyli trzecie oko, intuicja właśnie
ommm - czyli korona i otwartość na energię nieba
popularny i wszędzie dostępny znak to właśnie ommm, zatem choć pośrednio tez może wpływać na rozwój postrzegania pozarozumowego, to jednak nie o to om chodzi gdy o intuicji mówimy.

White Angel

Shi to jest adres źródłowy tej że intuicji o jakim jest mowa w tym temacie .

http://www.astromagia.pl/ezosfera/psycho...n-intuicje
z tego linka skopiowałaś metody, a link do samej definicji masz?

White Angel

dokładnie tak
pytam o link do definicji, czyli pierwszej części Twojego posta.

White Angel

pierwsza część odnośnie mojego posta i link http://docs9.chomikuj.pl/622541601,PL,0,0,intuicja.doc
dziękuję :)

White Angel

Nie ma za co shi :) pozdrowionka w ten sobotni dzień
Wczoraj z wieczora przyszła do mnie wieść z prośbą, o opisanie kilku metod na rozwinięcie/ pobudzenie własnej intuicji.

W internecie można znaleźć mnogość przepisów na osiągnięcie i pobudzenie jej. Ja przytaczać tutaj nie będę, a to z prostej racji- na każdego działa coś innego.
Nadmienię, że na naszym forum jest już jeden bardzo podobny temat, ale jakoś nie przemówił do mnie, tutaj proszę jest link (klik!)

W związku z tym, chciałabym przybliżyć to co mi podpasowało, a tym samym, chcę Was prosić abyście dzielili się swoimi metodami, popartymi własnym doświadczeniem, a nie przepisywaniem lub kopiowaniem słów z innych witryn.

To zaczynamy :D

Każdy z nas ma intuicję, w mniejszym lub większym stopniu rozwiniętą.
Ja podczas swojej wędrówki, jakoś specjalnie nie skupiałam się na tym by ją celowo pobudzać, ponieważ ona była i jest we mnie. Co jednocześnie nie oznacza, że nie ćwiczę jej.

Nim przystąpimy do ćwiczenia jako takiego musimy wiedzieć o wytycznych:
-> WIARA To ona daje kopniaka do tego by ćwiczyć, wiara we własne możliwości i trafność tego co czujemy w sobie.
-> Kolejna będzie AKCEPTACJA, bez względu na to jakie targają nami emocje, ponieważ intuicja to nie tylko myśli ale również uczucia, na które musimy być otwarci. Tutaj ważna jest również akceptacja samego siebie, a tym samym swojej wyjątkowości, a raczej zwykłości.
-> UFNOŚĆ czyli ponowne otwarcie się na to co istnieje, a tym samym na własne błędy, czyli akceptacja pomyłek lub rozbieżności w tym co podpowiada nam nasz wewnętrzny doradca. Dodatkowo, trzeba ufać sobie bardziej niż innym. W przeciwnym razie nasza intuicja będzie zakłócona.
-> SPONTANICZNOŚĆ nawet było to poruszane tutaj klik! czyli bez spiny jest najlepszy obraz tego co podpowiada nam doradca w nas samych.

METODY:
u mnie najlepsza metoda to być teraz, czyli wyciszyć zmysły, otworzyć się na to co nadchodzi, a gdy już przyjdzie przyjąć bez jakiejkolwiek oceny. Następnie czekać na ewentualną weryfikację.

Był czas, że wspomagałam się ametystem... gdy miałam ciężki orzech do zgryzienia, brałam ametyst kładłam na czole i czekałam na przypływ informacji. Czasem zdarzało się, że widziałam coś jakby film, szczerze powiedziawszy mogę to uznać za przebłysk intuicji bardzo obrazowy, górnolotnie mówiąc jasnowidzenie, z małym zaburzeniem.

I ćwiczenie, czyli ktoś mówi z jakiego miasta pochodzi czy w jakim mieszka, i staram się nakreślić okolicę w jakiej mieszka ( tzn. podając ulice).

Wg mnie najlepszą metodą jest właśnie takie ćwiczenie, które powoduje wyłączenie racjonalizmu.
Czyli chcemy poznać odpowiedź na jakieś pytanie problem, i ustalamy czas na uzyskanie odpowiedzi.

Inną formą ćwiczeń jest dywinacja, która pobudza intuicję bardzo. Z tym, że ta forma ćwiczeń nie jest każdemu dana.

Najważniejsze!
Intuicję trzeba karmić życiem, a tym samym słuchać jej. Bo jeśli nie będziemy jej karmić i słuchać, żadnego pożytku z niej nie będzie, dojdzie do atrofii.
Moja metoda na rozwinięcie intuicji przez wróżbami to 2 piwa - :D:D:D:D
Im więcej piw - tym wróżba trafiona i się sprawdza - :D:D:D:D
hahaha... się uśmiałam :D:D:D:D:D

a tak na poważnie?:shy:
(28-05-2014 19:29:17)Mikesz - Equinoxe napisał(a): [ -> ]Moja metoda na rozwinięcie intuicji przez wróżbami to 2 piwa - :D:D:D:D
Im więcej piw - tym wróżba trafiona i się sprawdza -

Wiesio to chyba przed moja za malo wypiles, bo Cie nie ponioslo :D
Dziękuję Strix za temat, który mnie od jakiegoś czasu interesuje. :)
Cytat: Był czas, że wspomagałam się ametystem... gdy miałam ciężki orzech do zgryzienia, brałam ametyst kładłam na czole i czekałam na przypływ informacji.(...)
Czy to zawsze musi być ametyst? A kryształ górski na przykład.?
Cytat:I ćwiczenie, czyli ktoś mówi z jakiego miasta pochodzi czy w jakim mieszka, i staram się nakreślić okolicę w jakiej mieszka ( tzn. podając ulice).
A to już chyba wyższa szkoła jazdy. :rolleyes:
(31-05-2014 12:23:32)Fausta napisał(a): [ -> ]Dziękuję Strix za temat, który mnie od jakiegoś czasu interesuje. :)
proszę ;)
(31-05-2014 12:23:32)Fausta napisał(a): [ -> ]Czy to zawsze musi być ametyst? A kryształ górski na przykład.?
powiem tak, mi się najlepiej pracuje z ametystem, natomiast jakoś do kryształu górskiego jako kamienia nie mam przekonania... nie możemy ze sobą współdziałać, choć z innymi kwarcami praca jest ok. Więc, jesli czujesz że ten kamień na Cb podziała to czemu nie. Kryształ pomaga się oczyścić i nieźle energetyzuje.
(31-05-2014 12:23:32)Fausta napisał(a): [ -> ]A to już chyba wyższa szkoła jazdy. :rolleyes:
nie wydaje mi się, kwestia zaufania swojej intuicji :)
Stron: 1 2
Przekierowanie