Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Znaki zodiaku Bliźnięta - Rak w Zodiaku Celtyckim
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zodiak celtycki


Drzewa opiekuńcze i znaki zodiaku


Połączenie drzew kalendarza celtyckiego i znaków zodiaku


21 - 24 Maja Kasztan - Bliźnięta

Człowiek urodzony w tym okresie łączy w sobie prostotę i wyrafinowanie zarówno w wyglądzie, jak i w psychice. Bez względu na wiek zawsze przejawia ciekawość świata. Jest pełen inspiracji, wrażliwości i intuicji, zawsze nastawiony na wszystko co nowe i oryginalne, a także podnoszące na duchu, będące dla niego źródłem refleksji. Potrzebuje jakichś punktów odniesienia, by zaspokoić pragnienie wiedzy i zrozumienia. Spokojny i niefrasobliwy na zewnątrz, w rzeczywistości jest emocjonalny i nad aktywny.

25 Maja - 3 Czerwca
Jesion - Bliźnięta

Człowiek ten ma podwójną naturę - jedną skierowaną na zewnątrz, drugą ukrytą, bardziej intymną. Jest postrzegany jako ktoś inteligentny, zawsze świetnie przygotowany, o umyśle krytycznym. Bywa prowokacyjny, ale raczej dla żartu. Czasami staje się mitomanem. Ma talent do wymyślania różnych historii i anegdot. Swe uzdolnienia wykorzystuje w działalności twórczej, czego efekty okazują się często genialne. Zachowując się w ten sposób, tak naprawdę skrywa pragnienie uznania i miłości.

4 - 13 Czerwca
Grab - Bliźnięta

Osoba ta prawie zawsze zachowuje do późnej starości młodzieńczy wygląd i trzeźwy umysł. Jest czarująca, ale zarazem nieco irytująca, ponieważ ciągle musi mieć rację. Chce przekonać wszystkich, że wpadła na jakiś dobry pomysł znacznie wcześniej niż inni. Odczuwa potrzebę narzucania swoich przekonań, nawet jeśli następnego dnia myśli i czyni zupełnie coś przeciwnego. Bardzo krytyczna i ironiczna, jej skuteczność opiera się głównie na intelekcie.

14 - 21 Czerwca
Figowiec - Bliźnięta

To człowiek bardzo towarzyski, często nawet sprawia wrażenie, jakby chciał zagarnąć całą przestrzeń dla siebie, poszerzać stale horyzonty swego życia osobistego, towarzyskiego, intelektualnego i duchowego. Nigdy nie przechodzi niezauważony, ponieważ wie, jak przełożyć myśli i uczucia na czyny. Nie jest przedsiębiorczy, ale nie chce też żyć samotnie, więc mimo dużych wymagań zawsze znajduje kompromis pozwalający mu zrealizować to, co chce. Wykazuje się niezwykłą bystrością przy wyborze partnerów.

22 - 23 Czerwca
Figowiec - Rak

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z kobietą, czy z mężczyzną, na pierwszy plan wybijają się tu cechy żeńskie. Człowiek ten jest czuły, delikatny, uczuciowy i oczekuje, by nieustannie skupiano na nim uwagę. Nadwrażliwy, tęskni przede wszystkim za komfortem emocjonalnym. Stara się zapewnić sobie bezpieczeństwo i opiekę, tak by móc się oddać swoim marzeniom.
Ludzie z taką konfiguracją kochają swoją rodzinę i dom, są wyrozumiali i potrafią opiekować się dziećmi. Co więcej, sami zachowują się jak duże dzieci, które nigdy nie dorastają i nie starzeją się. Raczej naiwni, czasami martwią się bez wyraźnej przyczyny, mają jednak tyle wdzięku i subtelnej zmysłowości, że nie można im się oprzeć.

24 Czerwca
Brzoza - Rak

Osoba ta ma wiele wspólnych cech z właścicielem konfiguracji Figowiec-Rak, z małą, ale istotną różnicą. Często okazuje się niezdecydowana, pragnie cieszyć się życiem za wszelką cenę albo odczuwa potrzebę poświęcenia się dziedzinie sztuki, w której przejawia pewne talenty. Można odnieść wrażenie, że chce stworzyć własny świat i odsunąć w ten sposób cały strach przed życiem i związkami z ludźmi, które jawią jej się jako raniące i frustrujące. Próbuje uciec przed nękającymi ją irracjonalnymi lękami i wykazuje olbrzymią determinację, jeśli chodzi o ochronę siebie.

25 Czerwca - 4 Lipca
Jabłoń - Rak

Człowiek ten przeżywa duchowe męczarnie, gdyż życie go przeraża. Potrzebuje miłości, czułości i jedności do tego stopnia, że zawsze ma poczucie ich braku, a także przekonanie, że jest nierozumiany i nielubiany. Przy najmniejszej przykrości i niepowodzeniu zamyka się w sobie, wraca do swojej skorupy i nie wychyla już z niej nosa. Przyjmuje pozycję obronną, szukając schronienia w swoich marzeniach. Taka postawa może sprawić, że rozwinie w sobie zdolność do refleksji i medytacji, jak również dedukcji wspomaganej przez trafne przeczucia. Jest nonszalancki albo obojętny, obdarzony dużym temperamentem i zmienną naturą. Ale umiłowanie komfortu i silna zmysłowość mogą go zmusić, by wrócił do świata zewnętrznego.

5 - 4 Lipca
Jodła - Rak

Polega tylko na sobie, ale nie jest z tej sytuacji zadowolony. Czasami więc stawia opór wobec czegoś, czego nie postrzega jako swojej prawdziwej natury. To prowadzi go do zadawania sobie pytań i stawiania wyzwań, powrotu do przeszłości i szukania ukrytych przyczyn swych lęków, niepokojów i koszmarów. Wrażliwość w jego przypadku objawia się nerwową ciekawością. Potrzebuje kontaktów z innymi ludźmi i harmonii z otoczeniem, ale może także być samowystarczalny.

15 - 22 Lipca
Wiąz - Rak

Jest obdarzony wyobraźnią i nadwrażliwością. Mimo że czasami zamyka się w swojej skorupie, gdzie czuje się bezpieczny z dala od zgiełku świata, to jednak potrafi tryskać entuzjazmem i cieszyć się jak dziecko. Dlatego nie można składać mu przedwczesnych obietnic, bo rozczarowanie - tak jak u dziecka - przybiera w jego przypadku dramatyczny obrót. Żyje w cudownym świecie marzeń i czarów, zachowując oryginalność i nonkonformizm. Nie jest przy tym pozbawiony rozsądku i w wybranej przez siebie dziedzinie może okazać się twórczy i płodny.
Przekierowanie