Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Zodiak celtycki - Leszczyna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zodiak celtycki

Leszczyna


[Obrazek: Leszczynabarcelonski_01.jpg]

Atrybuty:


Jest drugim w kolejności drzewem zodiaku celtyckiego.

• Pora roku
Wiosna i jesień.
• Okres panowania leszczyny
Od 22 do 31 marca i od 24 września do 3 października.
• Drzewo o charakterze przeciwstawnym, dopełniającym:
oliwne.
• Pochodzenie nazwy
Leszczyna ma taki sam rdzeń co orzech włoski - cnu i hnot w Europie i nux po łacinie. Jednak w łacinie występuje jeszcze jeden wyraz oznaczający leszczynę, a mianowicie collo albo w języku galijskim coslo.
• Nazwa łacińska.
Corylusto leszczyna, a dokładniej corylus abellana, co oznacza leszczynę z małymi orzechami.
• Wygląd
To małe drzewo, osiągające rozmiary od 5 do 7 metrów, było zawsze popularne ze względu na swoje owoce - orzechy laskowe. Prawdopodobnie jego historia sięga roku 6000 p.n.e. Nasi przodkowie doceniali smak i właściwości odżywcze orze¬cha, choć nie wiedzieli, że zawiera tak ważne składniki jak fosfor, wapń, białko oraz wita¬miny B i E. Leszczyna nie jest drzewem długowiecznym: żyje około 30 lat.
Na wsi z leszczyny robiono widły leszczynowe ponoć były także czarodziejskie różdżki.

PORTRET MĘŻCZYZNY URODZONEGO POD ZNAKIEM DĘBU


Mężczyzna, którego drzewem opiekuńczym jest leszczyna, ma szczupłe, ale muskularne ciało. Odznacza się wyjątkową energią, ma ognisty temperament i olbrzymią witalność Jest jednocześnie delikatny i prężny, ustępliwy i silny. Siłę tę widać w jego jasnych i urzekających oczach. Człowiek urodzony wiosną to chodzący paradoks - bardzo niezależny, indywidualista, z własnym spojrzeniem na życie, może obyć się bez
swych przyjaciół, z którymi utrzymuje pełne pasji, ale raczej niespokojne relacje. Mężczyzna urodzony jesienią jest bardziej zrównoważony, ma zamiłowania filozoficzne, humanistyczne, a także wyrafinowany i dość zdecydowany gust, ale często miewa zmienne nastroje i zachowuje się kapryśnie. Nie trzeba wątpić w jego uczciwość.

PORTRET KOBIETY URODZONEJ POD ZNAKIEM LESZCZYNY


Ma wdzięk i charyzmę, a także wrodzony talent do uwodzenia, zawierania licznych przyjaźni i wchodzenia w wiele związków. Zawsze podąża za swym niespokojnym sercem. Nerwowa, energiczna, zmuszona przez okoliczności staje się rozważna i wierna. Wskutek nadzwyczajnej płodności może mieć dużo dzieci. Tym niemniej ciągle pozostaje bardzo niezależna. Kobieta urodzona wiosną jest pełna entuzjazmu, niecierpliwa i witalna; czasami zachowuje się w sposób bardziej męski niż kobiecy. Żyje aktywnie w oczekiwaniu na niezwykłe wydarzenia.
Kobieta, która przyszła na świat jesienią uchodzi za atrakcyjną, miłą i wyrozumiałą, jednak za jej anielskim wizerunkiem może kryć się nieugięty, złośliwy charakter.

ŻYCIE EMOCJONALNE OSÓB URODZONYCH POD ZNAKIEM LESZCZYNY


Ludzie ci potrafią przejść w jednej chwili od śmiechu do łez, nie traktują
miłości poważnie albo zamieniają ją w prawdziwy dramat. Często pozwalają emocjom na zawładnięcie rozumem, który je pobudza i motywuje, kierując
w dobrą stronę. Dla ludzi spod tego znaku miłość istnieje tu i teraz albo nigdy. Uwielbiają być zakochani, ale lubią także uwodzić dla zabawy. Mężczyzna ma coś z Casanovy, a kobieta z femme fcitale. Czasami wpadają we własne sidła, wtedy się poddają i są bezbronni jak dzieci.
Przekierowanie