Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Zodiak celtycki - Dąb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zodiak celtycki


DąbAtrybuty


[Obrazek: DRZEWO.JPG]

Pierwsze z drzew zodiaku celtyckiego. Jest drzewem kardynalnym, odpowiadającym równonocy wiosennej.

• Pora roku
- Wiosna.
• Okres panowania dębu:
- 21 marca.
• Przeciwne i dopełniające drzewo:
- oliwne.
• Pochodzenie nazwy:
- Cassanus od casnus, prawdopodobnie wywodzi się z greckiego kastanos, co oznacza kasztan.
• Nazwa łacińska
Quercus robus, wielki dąb.
• Wygląd
Dąb ma zaokrąglone, grube liście, owoce w kształcie orzecha, zwane żołędziami. Jest bardzo rozpowszechniony w Europie. Żyje od 500 do 1000 lat, a nawet dłużej. Obwód pnia takiego wiekowego drzewa wynosi od 15 do 20 metrów. Niektóre z gatunków są wiecznie zielone. Z dębu otrzymuje się doskonałej jakości drewno, produkuje się krochmal, a z kory wspaniałe barwniki i korki do butelek.

PORTRET MĘŻCZYZNY URODZONEGO POD ZNAKIEM DĘBU


Mężczyzna ten bywa z natury silny, zrównoważony, choć mało elastyczny i podobnie jak jego opiekuńcze drzewo jest potężny, krzepki i wytrzymały. Podejmuje się zadań wymagających wielogodzinnego wysiłku, pracując często skokami. Pragmatyczny, przy tym entuzjastyczny, mocno stoi nogami na ziemi. Musi mieć cel i motywację do działania, którymi z reguły są nagrody i zyski materialne. Zasadniczo nie kieruje się własnymi korzyściami, ale też nie robi niczego bezinteresownie. Jest silny, ma wrodzone poczucie sprawiedliwości i zawsze można na niego liczyć.

PORTRET KOBIETY URODZONEJ POD ZNAKIEM DĘBU


Uparta, o silnej woli i niepokojącej, aczkolwiek zadziwiająco trafnej intuicji, która może sprawić, że osoba ta będzie pełniła w życiu role przywódcze. Jest niebywale odważna; wie, cze¬go chce i jak to osiągnąć, na przykład, to ona często wybiera sobie mężczyznę, a ten po prostu podąża za nią. W jego interesie leży. aby jej nie zdradzać, bowiem zdolność przebaczania nie jest jej zaletą. Czasami brakuje jej zrozumienia i tolerancji, ale wie, co dobre i sprawiedliwe, faktem jest również, że rzadko się myli. Praktyczna, rzeczowa, ma mocne, głębokie korzenie. Jeśli zapali się do jakiegoś pomysłu albo zdecyduje się gdzieś osiąść, nikt i nic nie zmusi jej do zmiany zdania.

ŻYCIE EMOCJONALNE OSOBY URODZONEJ POD ZNAKIEM DĘBU


Ludzie ci są albo łagodni i czuli, albo nieustępliwi i złośliwi. Zakochują się raz, ale na całe życie. Potem nie mogą sobie wyobrazić, że nie są kochani, albo że ich partner nie jest im całkowicie wierny i oddany. Według nich nie może być przecież inaczej. Idealnie pełnią rolę głowy domu, ale przez całe życie pozostają nieśmiali, trochę naiwni i sentymentalni. Są wspaniałomyślni, pragną spokojnego szczęścia, cichego życia i tego samego oczekują od innych.
Przekierowanie