Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Numerologia - Liczby Karmiczne 19 - 20
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Interpretacja Liczb Karmicznych
Liczby 19 i 20


LICZBA KARMICZNA 19


Dziewiętnastka nieustannie boryka się z problemem władzy i samokontroli, przeświadczona, że coś stoi na przeszkodzie jej swobodnemu wyrażaniu się.

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST
NAPRAWDĘ


Często w młodości miała ona rodzica, czasem innego członka rodziny, który odnosił się do niej szczególne surowo i władczo. Pozostawiło to w jej psychice bardzo głęboki ślad. który daje o sobie znać w wieku dorosłym. Dziewiętnastka albo staje się agresywna i impulsywna, może wręcz posuwać się do aktów przemocy - zależeć to będzie od pozostałych elementów jej horoskopu numerologicznego - lub przeciwnie, popada w pasywność, podporządkowuje się i jest posłuszna. Niekiedy te dwa rodzaje zachowań współwystępują, prowokując ogromne napięcia. Dziewiętnastka bywa na przykład wzorową matką lub ojcem. wyrozumiałą, troskliwą, uległą wobec współmałżonka i rodziny, a jednocześnie twardą, bezkompromisową i nieustępliwą w sprawach społecznych i zawodowych. Zdarza się jej zajmować niejednoznaczne stanowisko. Nie znaczy to, że jest hipokratyczna, nieuczciwa czy makiaweliczna. Po prostu nieświadomie przerzuca się z jednej osobowości w drugą, zwykle zresztą prywatne życie od publicznego jest u niej bardzo starannie oddzielone, tak że niewiele osób z otoczenia orientuje się w jej dwoistej naturze.

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Nie znaczy to, naturalnie, że brak jej wewnętrznego spokoju, czy harmonii. Prawdziwym problemem Dziewiętnastki są trudności z wyrażaniem pragnień w sposób spontaniczny i naturalny. Przyjmuje dwie różne postawy życiowe, ponieważ nie umie wyrazić tego, o co jej naprawdę chodzi, bez względu na to, czy dotyczy to pewnych sytuacji, okoliczności, czy ludzi. Harmonia wewnętrzna jest więc niezmiernie ważna dla Dziewiętnastki, gdyż
może ona działać tylko wtedy, jeśli nauczy się szanować pragnienia bliźnich, nie dopatrując się w nich demonstracji wrogiej siły.
Dziewiętnastka musi odrzucić uproszczone sposoby myślenia, zogniskowane wokół dominacji i podporządkowania, nauczyć się respektować cudze potrzeby, kultywować głębokie, uczciwe związki z ludźmi, którzy z kolei gotowi będą współdziałać z nią i wspierać jej przedsięwzięcia. Prawdę mówiąc, w chwili gdy osiągnie spokój wewnętrzny, jej stosunki z otoczeniem ulegną gruntownej przemianie i będzie mogła wiele osiągnąć w życiu.


LICZBA KARMICZNA 20


Dwudziestka ma niefortunna skłonność do nadużywania siły, władzy i swoich uprawnień. To nie zyskuje jej ludzkiej sympatii. A przecież, w głębi serca, nie brak jej wrażliwości.

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Mowa o jednostce nadwrażliwej i niezwykle uczuciowej, której panowanie nad emocjami przychodzi z wielką trudnością. Ów brak kontroli osłabia ją wewnętrznie, przepełnia przeświadczeniem, że nie jest w stanie sprostać swoim ambicjom zawodowym, czy publicznym. Wielka wrażliwość Dwudziestki nie przeszkadza jej mieć wysokiego mniemania
0 sobie, splatającego się zresztą ze specyficznym zażenowaniem z powodu słabości, których nie maskuje, lecz przeciwnie, wyolbrzymia. Zachowanie Dwudziestki, jej sposób bycia nacechowane są więc pewną skromnością, a nawet pokorą. Towarzyszą temu niewzruszone, fanatycznie sztywne kryteria, które Dwudziestka chętniej przykłada do innych, niż do siebie. Nieustanna potrzeba usprawiedliwiania się sprawia, że Dwudziestka wynajduje zawsze uzasadnienia dla swoich zachowań, tworząc własny kodeks moralny, gdyż uczucie, że może się mylić lub przeżywać konflikt wewnętrzny, jest dla niej nie do zniesienia.
Naprawdę jednak doskwiera jej nerwowość, niecierpliwość, chroniczny niepokój. Tak bardzo boi się pomylić, dać się zaskoczyć, a w rezultacie nie osiągnąć celu, że często przyśpiesza bieg rzeczy, żyje w stałym stresie i pod ciśnieniem, choć sprawia pozory osoby mało ambitnej i nieśmiałej.

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Jak wielokrotnie wspominaliśmy, astrolodzy i wróżbici rozszyfrowali zagadki i sprzeczności ludzkiej duszy na długo, nim „dobrali się" do niej psycholodzy i psychoanalitycy. Dwudziestka jest przykładem na prawdziwość pierwszego z aksjomatów natury ludzkiej i życia społecznego: nie należy ufać pozorom. Innymi słowy - ludzie rzadko są tymi, na jakich wyglądają na pierwszy rzut oka. Karmiczne Dwudziestki są uosobieniem tej prawidłowości. Z pozoru nic nie wskazuje na ich głęboką wrażliwość, uczuciowość, czy receptywność. Przeciwnie, sprawiają raczej wrażenie gruboskórnych i zablokowanych. Prawdziwa osobowość Dwudziestki ujawnia się dopiero w życiu prywatnym, miłosnym. Jeśli spotka na swojej drodze ludzi, którzy zachęcają, by poddała się .swoim uczuciom, będzie potrafiła panować nad emocjami. Zacznie wówczas przejawiać dowcip i niezwykłą inteligencję, cechy, których nikt nie podejrzewał, zdystansuje się wobec siebie, rozluźni i wyleczy z dręczącego ją niepokoju.
Przekierowanie