Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Numerologia - Liczby Karmiczne 3 - 4
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Interpretacja Liczb Karmicznych
Liczby 3 i 4


LICZBA KARMICZNA 3


Trójka ma prawdziwy talent do zawierania licznych znajomości. Często kontakty te owocują jakąś niezwykłą szansą, czy propozycją lub też korzystnym zbiegiem okoliczności.

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Trójce brak zdecydowania, tak w życiu społecznym, jak
w związkach z bliskimi. Ta chwiejność jest dla niej zgubna, a zarazem zbawienna. Zgubna - gdyż Trójka nie może się nigdzie zakorzenić mimo posiadanych zdolności czy wręcz talentów, których nie wykorzystuje, nie uświadamia sobie lub je lekceważy. Pozwala, by jej działaniami sterowały zmienne nastroje, fluktuujące pod dyktando okoliczności lub też dostraja się do zastanych warunków. Zbawienna - gdyż nie pozwala zmieniać wyborów i decyzji, które nie są jej wyborami, lecz efektem wydarzeń, do których Trójka tak dobrze potrafiła się przystosować, wyzwalać się w porę spod wpływu osób. z którymi jest w związkach i do których życzeń i wyobrażeń o sobie mimowolnie się nagina. Bez względu na to. czy niestabilność służy Trójce, czy nie. generalnie ma ona trudności z byciem po prosi u sobą, jasnym sygnalizowaniem swoich intencji, poglądów, przekonań. Jej największą wadą jest to. że nigdy do końca nie wiemy, z kim mamy do czynienia. to znaczy, czy Trójka jest szczera i autentyczna.

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Z pewnością nic brak jej uroku, spontaniczności; jest sympatyczna, miła. atrakcyjna i tak tolerancyjna, przynajmniej z pozoru, że odnosimy wrażenie, iż spotkaliśmy idealnego rozmówcę i partnera. Rzeczywiście. Trójka nim jest, lecz z każdym inaczej, Zza maski miłej, układnej osoby wyziera duch krytycyzmu, niekiedy cierpkiego i nonkonformistycznego, który przydałoby się wzmocnić, aby uwolnić relacje Trojki od nieporozumień i niejasności wynikających z niechęci do odsłaniania prawdziwego oblicza. Fakt. że stale, niemal na przekór sobie, usiłuje dostosować się do oczekiwań otoczenia świadczy, że Trójka nie wie. kim jest naprawdę, nie wie, czego chce, jest nieświadoma swoich możliwości. Wiecznie towarzyszy jej lęk przed byciem pomijaną, marginalną. Jeśli nawet bywa to zgodne z prawdą, dopiero gdy Trójka zaakceptuje ten fakt, zacznie być ceniona za lo. kim jest, gdyż jej wyjątkowość, oryginalność, zdolności i talenty, z chwilą gdy je ujawni, zyskają z pewnością podziw otoczenia.


LICZBA KARMICZNA 4


Osoba ta jest święcie przekonana, że w życiu nie wolno siedzieć z założonymi rękami, że trzeba nieźle się na-tyrać, by zarobić na życic, zapewnić sobie byt, dostać to, na czym każdemu człowiekowi zależy.

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Czwórka nie jest pesymistką ani osobą zrezygnowana, jednak jest głęboko przeświadczona, że w życiu nie ma nic za darmo, że trzeba walczyć, pracować, nie oszczędzać się. aby zapewnić sobie dostatek i wygodę. Jednak, podobnie jak karmiecznej Dwójce, zdarza jej się mylić odwagę z uporem, z klapkami na oczach dążyć za wytyczonym celem, nie tyle tkwić w sztywnych zachowaniach, co grzęznąć w rutynie, która w głębi duszy bynajmniej Czwórce nie odpowiada. Dlatego właśnie, jeśli nie wszystko idzie po myśli Czwórki, reaguje gwałtownie, wybucha gniewem. Podobnie, jeśli ktoś z jej otoczenia zawiedzie ją, zdradzi czy nie spełni jej życzeń i oczekiwań, Czwórka potrafi żywić głęboki żal i urazę. Stany te prędzej czy później owocują zachwianiem równowagi psychofizycznej i chorobą. Czwórka sądzi, że najlepszym lekiem na wszelkie bolączki jest dyscyplina i dobra organizacja.

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA
DĄŻYĆ


Czwórka żywi głęboki kult autorytetu, choć jego nasilenie waha się. zależnie od innych cech. W jej oczach hierarchia ma sens i chętnie się jej podporządkowuje, jednak owa ślepa, konformistyczna uległość zasadom i konwenansom, paradoksalnie, popycha niekiedy Czwórkę do prowokowania silnych wstrząsów życiowych. Jak wiemy. Czwórka potrafi być pracowita, zajadła, zdeterminowana, dzielna i uczciwa. Jeśli z tych lub innych powodów uzna. że jej wartość nie jest dostatecznie doceniana. że nie otrzymuje zapłaty za swe wysiłki, jej bunt może wyrażać się również uporem. Czwórka powinna lepiej zdawać sobie sprawę z wagi. jaką mają dla niej uczucia, intensywnie przeżywane emocje, a także takie wartości jak sprawiedliwość, moralność, szacunek dla pracy własnej i cudzej. Wówczas przestanie ją pochłaniać rutyna, zacznie przytomnie reagować na to, co się wokół niej dzieje, zrezygnuje z pracy wyłącznie dla zaspokojenia potrzeb własnych.
Przekierowanie