Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Numerologia - Liczby Niezależności 5
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Interpretacja Liczb Niezależności
Liczby 5LICZBA NIEZALEŻNOŚCI 5


Liczba ta cechuje jednostki, których naturalna błyskotliwość wiąże się ze swobodą i niewymuszonym zachowaniem. Wszystko wskazuje więc na to, że Piątki z natury obdarzone są niezależnością ducha. Jednak niekiedy skłonność do rządzenia i dominowania oraz egocentryzm mylą z osobistą autonomią.

AUTONOMIA

W młodości uważają za rzecz naturalną ściąganie na siebie uwagi otoczenia, rozkazywanie, d e c y d o w a n i e w każdej sprawie, przepychanie się łokciami, parcie do przodu i robienie, co im się podoba, bez zastanowienia nad .sensem bądź odbiorem ich postępowania przez otoczenie. Nie znaczy to wcale, że Piątki są złe: przeciwnie, nieraz bywają bardzo szczodre. Brakuje im jednak taktu i wrażliwości, nie potrafią się poddać ani ustąpić innym. Są niezależne z natury, jednak ich styl bycia często bardzo poważnie ogranicza niezależność ich bliźnich. Nierzadko uchodzą za zbyt hałaśliwe, natrętne.

NIEZALEŻNOŚĆ MYŚLENIA

Kiedy Piątka zaczyna się orientować, jak jest postrzegana. ogarnia ją zwątpienie. Orientuje się bowiem, że bardziej niż przypuszczała, potrzebuje bliźnich, ich fizycznej obecności, zaangażowania w jej sprawy, aprobaty czy wręcz podziwu. Mimo że z zapałem manifestuje swoją niezależność zewnętrzną, jest całkowicie pozbawiona autonomii wewnętrznej, gdyż dramatycznie pragnie uwagi i aprobaty. Nawet chwila samotności jest dla niej niewyobrażalna. Nie boi się być sama, ale głęboko w niej drzemie problem własnej tożsamości, który kompensuje przesadną pewnością siebie i brakiem zahamowań. Tak więc. w sensie intelektualnym i psychicznym, potrzebuje oparcia, choć potrafi działać samorzutnie, zdecydowanie. z rozmachem i odwagą. Zawsze jednak stara się narzucać swą obecność innym, a przynajmniej regularnie zapewniać sobie aplauz i pochwały.

WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA

Wolność wewnętrzna Piątki nie jest bynajmniej nabyta. Piątka, jak już wyjaśnialiśmy, potrzebuje bliźnich nie tyle do życia, ile dla potwierdzenia własnej tożsamości. Uzyskuje ją jednak dzięki swej szlachetności, odwadze i zdecydowaniu. Powinna po prostu lepiej uświadomić sobie swoje cechy, nie zaś udowadniać za wszelką cenę, że jest najlepsza, czy najpiękniejsza. Dopiero wtedy bowiem, gdy zdystansuje się od podziwu w oczach bliźnich, jej oddanie dla innych będzie równoznaczne z wolnością wewnętrzną.
Przekierowanie