Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Sierpień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1 - 4 sierpień - Cyprys
Mocny, solidnie i muskularnie zbudowany jest ten cyprys, często o powierzchowności wieśniaka. Nie trzeba mu wiele do szczęścia. A życie układa sobie zależnie od okoliczności i wszędzie w każdych warunkach potrafi być zadowolony, pogodny, pełen optymizmu. Będzie długo młody z takim usposobieniem. W życiu pragnie dwóch rzeczy: pieniędzy i sławy, reszta marginesowa. Nie lubi samotności, chce zawsze być otaczany rodziną i przyjaciółmi, ale nie jest sentymentalny. Jest bujny i surowy, gwałtowny i oportunistyczny, pedantyczny i bałaganiarski. W ogóle indywidualność przedziwna. Nie znosi dyskusji a lubi się wypowiadać. Jego giętki charakter ułatwia mu życie. W miłości gwałtowny i niezaspokojony, posiada piękną cechę — życzliwość i wierność w przyjaźni. Jego żywa inteligencja połączona jest ze skłonnością do refleksji. Życie ułoży sobie spokojnie dozując pracę i przyjemności, ale mimo wszystko czegoś mu będzie zawsze brakowało...

Osobowość tego Znaku jest pełna kontrastów. Cyprys to pedant i bałaganiarz w jednej osobie, zacietrzewia się podczas dyskusji, ale przeważa w nim oportunizm. Dość elastyczny charakter ułatwia mu życie, rzadko wdaje się w poważniejsze konflikty. Żyje na uboczu i niewiele mu potrzeba do szczęścia. Nie dla niego gala i przepych; nie da się skusić blichtrem. Unika jak zarazy morowej eksponowanych stanowisk i konieczności pokazywania się na forum publicznym. Uznaje prosty i surowy tryb życia: małe mieszkanko, skromna posadka, byle tylko samodzielnie. To idealny obywatel państwa socjalistycznego ! Jeśli zdarzy się, że odziedziczy willę ( sam nigdy jej nie kupi ) to rozda lub wyrzuci wszelkie gadżety, ozdóbki i figurynki. Wnętrze urządzone przez Cyprys jest siermiężne, przypomina po trosze celę zakonnika i wiejską izbę. Dzięki tak zaniżonym wymaganiom znak ten ułoży sobie życie w każdych okolicznościach i będzie tryskał optymizmem.

Ma jednak kłopoty ze znalezieniem życiowego partnera, bo kto zgodzi się na jego program minimum? W małżeństwie jest wierny, ale choć kocha głęboko, nie potrafi okazać czułości.

Cyprys lubi marzyć, odpływa w świat fantazji, do którego nikt nie ma wstępu. O czym marzy, skoro tak mało oczekuje od życia? Tego nikomu nie powie.

5 - 13 sierpień - Topola
Dekoracyjna, miła oku, nie starzeje się w ogóle. Jest pozbawiona zupełnie tupetu, odważna tylko w decydujących momentach, zawsze jakby z góry na przegranej pozycji. Czas odgrywa wielką rolę w jej życiu i ciężko zaważy na jej ramionach. Obdzieli ją na przemian dobrym i złym. Odczuwa potrzebę życzliwości, miłego otoczenia, ale jest wybredna i często pozostaje samotna. Ogromna wrażliwość nie ułatwia jej stosunków z ludźmi. Jej pesymizm towarzyszy jej w życiu na przemian z entuzjazmem. Śmiało stawia czoło w obronie swoich poglądów, a w ogóle nie jest łatwo jej dogodzić. Jej niespokojne serce zdolne do wielkich uczuć i przeżyć rzadko bywa usatysfakcjonowane. Natura artystyczna, dobry organizator, trochę filozof. Posiada piękną cechę — jest wypróbowaną podporą w ciężkich chwilach. Swego partnera traktuje niezwykle poważnie. W małżeństwie rzadko się rozwodzi. Chociaż tak bardzo niezależna — w miłości staje się zależna i miękka.

Celtowie doceniali wdzięk Topoli, ale twierdzili, że nie zna sztuki życia i nie umie rozkoszować się codziennymi radościami. Topola ma złe przeczucia, wciąż czegoś się lęka, a przede wszystkim starości! Jej obawy są płonne, bowiem prawie nie widać po niej upływu lat. Biada nad przyszłością i rozczula nad sobą skutecznie obrzydzając życie otoczeniu.

Topola jest wpływowa, pozwala sobą kierować, myśli i działa zgodnie z narzuconymi regułami. Chociaż jest inteligentna, to najchętniej przemawia cudzymi zdaniami. Otacza się ludźmi, których słucha i cytuje, sama rzadko potrafi powiedzieć coś "od serca". To bardzo trudny partner, mimo iż potrzebuje wiele ciepła i życzliwości, nie potrafi przełamać swych uprzedzeń i lęków. Dowiedzieć się, co naprawdę myśli i czuje, graniczy prawie z cudem! Topola skutecznie kamufluje uczucia i gra, nawet sama przed sobą. Przesadnie zwraca uwagę na to, "co ludzie powiedzą". Jeśli przyjaciele nie zaakceptują jej życiowego partnera, gotowa jest zerwać nawet najszczęśliwszy związek. Jej życie jest doskonałą ilustracją przysłowia "raz na wozie, raz pod wozem". Ciężkie chwile zawdzięcza Topola przede wszystkim samej sobie.

14 - 23 sierpień - Cedr
Jest to drzewo solidne i rosłe, a uroda jego jest rzadka i rasowa. Posiada duże zdolności adoptowania się do wszelkich warunków życiowych, chociaż w marzeniach pragnie dla siebie zawsze najwyższego komfortu (ma lekkie skłonności na patrzenie z góry na świat). Cieszy się dobrym zdrowiem, nie grzeszy nieśmiałością. Jest pewny siebie, zdecydowany i trochę drażliwy. Lubi imponować, zresztą ma czym bowiem jest zdolny, pracowity i osiąga zawsze zamierzone cele. Wierzy w siebie, niepowodzenia go wcale nie zniechęcają. To samo w miłości. Jego partnerzy czują oparcie w jego optymizmie i w cieniu jego energii układają swe życie. Ale on jest wybredny i całe życie czeka na jedną wielką miłość. W pracy posiada instynkt wodzowski i szybko podejmuje decyzje. Urodzony do przygód, tęskniący za nimi w rezultacie prowadzi życie zawodowe normalne, ale bardzo ruchliwe. Jest bardzo umuzykalniony.

Ludzie urodzeni w znaku Cedra wyróżniają się w tłumie zgrabną sylwetką i rzadko spotykaną, rasową urodą. Cieszą się też wyjątkowo dobrym zdrowiem.

Cedr potrafi zaadaptować się we wszelkich warunkach życiowych, choć w marzeniach sięga najwyżej. Uważa, że jest stworzony do tego, by wieść egzystencję w willi z basenem, rozbijać się Rolls-Royce'em, a wakacje spędzać na Jamajce. Cedr lubi patrzeć z wyższością na otoczenie, jakby chciał wszystkich przekonać, że jego skromne M-2 i dziesięcioletni maluch to tylko efekt przejściowych kłopotów.

Jest dumny, pewny siebie i ambitny, a przy tym wielce drażliwy i to niewspółmiernie do sytuacji. Pragnie odróżniać się od tłumu, ubiera się dość ekscentrycznie i obraca tylko wśród ścisłej elity towarzyskiej.

Cedr to niepoprawny optymista, nigdy nie zniechęca się niepowodzeniami i jest uparty jak kozioł, choć nie upiera się bez sensu. Ma wrodzony instynkt wodza, szybko podejmuje decyzje, a swoją energią pobudza innych. Bardzo często spotykamy w tym znaku talenty muzyczne, co przy dużej inteligencji i ambicji praktycznie równa się karierze artystycznej.

Cedr jest wrażliwy na wszelkie uroki życia, czuły i sentymentalny. W uczuciach wybredny, potrafi latami czekać na to jedno, niezwykłe spotkanie i niepowtarzalną miłość. Nawet gdy nie osiągnie wiele w życiu i pozostanie w tłumie — pragnie być uwielbiany. Za "hołdy" i zachwyt odpłaca niezwykłym przywiązaniem. W małżeństwie jest odpowiedzialny, daje oparcie i poczucie bezpieczeństwa.

24 - 31 sierpień - Sosna
Sosna jest świadoma swego wdzięku. Trochę zapatrzona w siebie lubi otaczać się przyjemnymi ludźmi. Mimo pozornych słabości jest twarda, umie walczyć z trudnościami i tak układa sobie życie jak jej wygodnie. Nie ma w niej nic pasywnego. Odważna, aż do zuchwałości, w każdej dziedzinie życia zajmie jakieś miejsce, osiągnie coś dla siebie. Jest dobrym kolegą i kompanem, w przyjaźni — odnosi się z rezerwą i powściągliwością. Za to w miłości płonie jasnym i gwałtownym płomieniem, ale również bardzo szybko gaśnie jej namiętność. Bardzo łatwo zraża się i zniechęca. Przeżyje wiele gorzkich rozczarowań zanim natrafi na swój typ. Zadośćuczynienie znajduje zawsze w pracy. Jest dobrym organizatorem, cieszy się zaufaniem otoczenia. Jej praktyczna filozofia życiowa, jej śmiałość zapewnia jej piękne efekty... dopóki nowe uczucia (które traktuje ogromnie sentymentalnie) nie zniszczą wszystkiego. Sosna jest znakiem sprzyjającym szczególnie kobietom.

Według Celtów jest to znak szczególnie sprzyjający kobietom. Sosna jest świadoma swego wdzięku, trochę próżna i zapatrzona w siebie. Chętnie otacza się ludźmi, pragnie być lubiana ( co nie przychodzi jej z trudem ) i ceni sobie uroki życia towarzyskiego. Sprawia wrażenie delikatnej i słabej, ale w gruncie rzeczy nie złamie jej nawet silny wiatr. Nie poddaje się klęskom rodzinnym ani zawodowym. Jest aktywna, działa szybko i skutecznie. Dokładnie analizuje wszystkie szczegóły sytuacji i potrafi rozszyfrować kolejny ruch przeciwnika. Jest odważna aż do zuchwałości, w każdej dziedzinie życia umie wywalczyć coś dla siebie. Zawsze wie, czego chce, a im więcej osiąga sukcesów, tym bardziej rośnie jej apetyt.

W miłości łatwo się angażuje; płonie jasnym i gwałtownym płomieniem. Niestety, ogień ten szybko gaśnie. Sosna przeżywa wiele rozczarowań, nim trafi na swój typ. Mimo przenikliwości fatalnie wybiera partnerów. Kłopoty sercowe stara się rekompensować pracą zawodową.

Źródło
1 - 4 sierpień - Jałowiec

Jałowiec osobowość tego Znaku jest pełna kontrastów. To pedant i bałaganiarz w jednej osobie, zacietrzewia się podczas dyskusji, ale przeważa w nim oportunizm. Dość elastyczny charakter ułatwia mu życie, rzadko wdaje się w poważniejsze konflikty. Żyje na uboczu i niewiele mu potrzeba do szczęścia. Nie dla niego gala i przepych; nie da się skusić blichtrem. Unika jak zarazy morowej eksponowanych stanowisk i konieczności pokazywania się na forum publicznym. Uznaje prosty i surowy tryb życia: małe mieszkanko, skromna posadka, byle tylko samodzielnie. To idealny obywatel państwa socjalistycznego ! Jeśli zdarzy się, że odziedziczy willę ( sam nigdy jej nie kupi ) to rozda lub wyrzuci wszelkie gadżety, ozdóbki i figurynki. Wnętrze urządzone przez Jałowiec jest siermiężne, przypomina po trosze celę zakonnika i wiejską izbę. Dzięki tak zaniżonym wymaganiom znak ten ułoży sobie życie w każdych okolicznościach i będzie tryskał optymizmem. Ma jednak kłopoty ze znalezieniem życiowego partnera, bo kto zgodzi się na jego program minimum ? W małżeństwie jest wierny, ale choć kocha głęboko, nie potrafi okazać czułości. Jałowiec lubi marzyć, odpływa w świat fantazji, do którego nikt nie ma wstępu. O czym marzy, skoro tak mało oczekuje od życia ? Tego nikomu nie powie

5 - 13 sierpień - Topola

Topola Celtowie doceniali wdzięk Topoli, ale twierdzili, że nie zna sztuki życia i nie umie rozkoszować się codziennymi radościami. Topola ma złe przeczucia, wciąż czegoś się lęka, a przede wszystkim starości ! Jej obawy są płonne, bowiem prawie nie widać po niej upływu lat. Biada nad przyszłością i rozczula nad sobą skutecznie obrzydzając życie otoczeniu. Topola jest wpływowa, pozwala sobą kierować, myśli i działa zgodnie z narzuconymi regułami. Chociaż jest inteligentna, to najchętniej przemawia cudzymi zdaniami. Otacza się ludźmi, których słucha i cytuje, sama rzadko potrafi powiedzieć coś "od serca". To bardzo trudny partner, mimo iż potrzebuje wiele ciepła i życzliwości, nie potrafi przełamać swych uprzedzeń i lęków. Dowiedzieć się, co naprawdę myśli i czuje, graniczy prawie z cudem ! Topola skutecznie kamufluje uczucia i gra, nawet sama przed sobą. Przesadnie zwraca uwagę na to, "co ludzie powiedzą". Jeśli przyjaciele nie zaakceptują jej życiowego partnera, gotowa jest zerwać nawet najszczęśliwszy związek. Jej życie jest doskonałą ilustracją przysłowia "raz na wozie, raz pod wozem". Ciężkie chwile zawdzięcza T opola przede wszystkim samej sobie..

14 - 23 sierpień - Platan

Platan Ludzie urodzeni w znaku Platana wyróżniają się w tłumie zgrabną sylwetką i rzadko spotykaną, rasową urodą. Cieszą się też wyjątkowo dobrym zdrowiem. Platan potrafi zaadaptować się we wszelkich warunkach życiowych, choć w marzeniach sięga najwyżej. Uważa, że jest stworzony do tego, by wieść egzystencję w willi z basenem, rozbijać się rolls-royce'em, a wakacje spędzać na Jamajce. Platan lubi patrzeć z wyższością na otoczenie, jakby chciał wszystkich przekonać, że jego skromne M-2 i dziesięcioletni maluch to tylko efekt przejściowych kłopotów. Jest dumny, pewny siebie i ambitny, a przy tym wielce drażliwy i to niewspółmiernie do sytuacji. Pragnie odróżniać się od tłumu, ubiera się dość ekscentrycznie i obraca tylko wśród ścisłej elity towarzyskiej. Platan to niepoprawny optymista, nigdy nie zniechęca się niepowodzeniami i jest uparty jak kozioł, choć nie upiera się bez sensu. Ma wrodzony instynkt wodza, szybko podejmuje decyzje, a swoją energią pobudza innych. Bardzo często spotykamy w tym znaku talenty muzyczne, co przy dużej inteligencji i ambicji praktycznie równa się karierze artystycznej.Platan jest wrażliwy na wszelkie uroki życia, czuły i sentymentalny. W uczuciach wybredny, potrafi latami czekać na to jedno, niezwykłe spotkanie i niepowtarzalną miłość. Nawet gdy nie osiągnie wiele w życiu i pozostanie w tłumie - pragnie być uwielbiany. Za "hołdy" i zachwyt odpłaca niezwykłym przywiązaniem. W małżeństwie jest odpowiedzialny, daje oparcie i poczucie bezpieczeństwa.

24 - 31 sierpień - Sosna

Sosna według Celtów jest to znak szczególnie sprzyjający kobietom. Sosna jest świadoma swego wdzięku, trochę próżna i zapatrzona w siebie. Chętnie otacza się ludźmi, pragnie być lubiana (co nie przychodzi jej z trudem) i ceni sobie uroki życia towarzyskiego. Sprawia wrażenie delikatnej i słabej, ale w gruncie rzeczy nie złamie jej nawet silny wiatr. Nie poddaje się klęskom rodzinnym ani zawodowym. Jest aktywna, działa szybko i skutecznie. Dokładnie analizuje wszystkie szczegóły sytuacji i potrafi rozszyfrować kolejny ruch przeciwnika. Jest odważna aż do zuchwałości, w każdej dziedzinie życia umie wywalczyć coś dla siebie. Zawsze wie, czego chce, a im więcej osiąga sukcesów, tym bardziej rośnie jej apetyt. W miłości łatwo się angażuje; płonie jasnym i gwałtownym płomieniem. Niestety, ogień ten szybko gaśnie. Sosna przeżywa wiele rozczarowań, nim trafi na swój typ. Mimo przenikliwości fatalnie wybiera partnerów. Kłopoty sercowe stara się rekompensować pracą zawodową.
Przekierowanie