Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Piątka Buław
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To przeciwnicy, których pokonanie wymaga dużej bystrości umysłu. Człowiek chce i musi wywinąć się z czegoś niedobrego. Aby nie popełnić błędu należy umieć poprosić o radę innych. Szybki działanie nie jest wskazane. Konieczność pójścia naprzód ale poprzez spryt i intelekt aby uniknąć pułapki. Karta symbolizuje spory, które można uniknąć poprzez podstęp w celu wymanewrowania z niekorzystnej sytuacji. Czasem to szarpanina z życiem, wzięcie go za bary, mocowanie się z czymś nieuchwytnym. W negatywie, sprzeczki (również miłosne), awantury, niemożność wyjścia z zaklętego kręgu. Czasem też skłonność do dominacji nad otoczeniem. Karta ta najczęściej symbolizuje otwarty konflikt z kimś, z kim pokojowe załatwienie sprawy nie wypali bo zbyt dużo emocji negatywnych się spiętrzyło.

Karta oznacza zdrową konkurencję (jeśli karta jest w położeniu prostym), chęć sprawdzenia swoich sił w pewnych przedsięwzięciach, rywalizacja, zawody, to także obrona swoich poglądów, wymiana zdań, zażarta dyskusja, chęć wyrwania się z rutyny, która prowadzi do poszukiwania nowych wrażeń, wyzwań. Karta może oznaczać również konflikt, konieczność obrony swoich racji, aktywność fizyczną, buntowanie się.
[attachment=375][attachment=376]
Pozytywy:
Czas realizacji prognozy I dekada Maja
Karta zawiera bardzo silny pierwiastek działania. Symbolizuje nowe pomysły, współzawodnictwo życiowe i zawodowe. Twórcze inicjatywy, kreatywne działanie, pokonanie trudności, sukcesy w sporcie i na scenie, zabawę, beztroskę, zysk, złoto. Pomyślna dla wyników spraw urzędowych ( procesy sądowe, sprawy skarbowe). Przy kartach wskazujących na nią – udział w szalonej imprezie wyjazdowej typu majówka, piknik itp. Przy karcie macierzyństwa (moc, Cesarzowa) może wskazywać na wielodzietność jako na fakt lub jako na marzenie.

Negatywy:
Czas realizacji prognozy I dekada Maja
W negacji oznacza przede wszystkim niekończące się ostre spory zawodowe, brak porozumienia na tej płaszczyźnie, również kłótnie o wysokość wynagrodzenia. Uwikłanie się w cudze życie, niepewne zyski, upieranie się przy przegranej sprawie. Przy kartach rodzinnych wskazuje na konflikty rodzinne.

Opis wg. Joanny Stawińskiej "Twój Magiczny Niezbędnik".
Pozytywy:
Udawanie jak np. podczas pozorowanej walki, ale także wytężona rywalizacja i wysiłki w poszukiwaniu bogactwa i fortuny. W tym sensie karta to borykanie się z życiem. Stąd niektóre interpretacje opisują ją jako kartę złota, zysku, bogactwa.

Negatywy:
Sprawa sądowa, spory, oszustwo, sprzeciw.

Opis wg. E. A. Waite'a "Obrazkowy klucz do Tarota".
Pozytywy:
Niezaspokojone pragnienia. Wysiłek. Praca. Walka. Konflikt. Przeszkody.

Negatywy:
Oszustwo. Sprzeczności. Zaangażowanie. Wskazana szybka decyzja.

Opis wg. Rafała T. Prinke "TAROT dzieje niezwykłej talii kart".
Karta sporu, walki ktora toczymy. Kazdy z kazdym i tak,ze w koncu juz nie wiadomo o co w niej chodzi Karta negatywna jesli chodzi o 5. W układach partnerskich sa to kłótnie i nieporozumienia
karta ta wskazuje, ze utykamy w chaosie spraw, problemow
jest jak lapanie dziesieciu srok za ogon - mamy mnostwo spraw do zalatwienia
i nie wiemy, za ktora sie wziac, bo jest ich za duzo naraz
walczymy i szamoczemy sie jednoczesnie

jako miejsce - dworce, duze centra handlowe, ruchliwe ulice/trotuary
Jak wygląda kobieta spod karty 5 buław i jaki ma charakter?
5 BUŁAW

Karta odnosi się do wszystkiego, co dotyczy sprzecznych uczuć oraz osobistych wewnętrznych zatargów i konfliktów. Może czasami oznaczać tzw. sytuację patową.

p.p - czyli pozycja prosta : ambicja, aktywność w działaniu, niebezpieczne gry, walka o władzę, starcie woli.
Upór, siła woli, dążenie do celu ...

p.o - czyli pozycja odwrócona : okrucieństwo, przemoc, żądze i pragnienie, proces sądowy, sprzeczność....
Niepotrzebna rywalizacja, oszustwo, przegrana....

W pozytywnym aspekcie ( p.p )- Karta reprezentuje zdrową rywalizację.
W negatywnym aspekcie ( p.o ) – agresję i niechęć.

Mikesz
Mikesz, jak to właśnie wszystko przeczytałam w necie. Mi chodzi o to, jak wygląda i jaki ma charakter kobieta, gdy wychodzi w 5 buław?
To to samo.
Interpratacja danych Kart w Tarocie - zależy od zadanego pytania, bez znaczenia czy to pyta kobieta czy mężczyzna - :D
Pytasz, jaki ma charakter kobieta z 5 Bulaw ... ? Połącz poz. prostą z poz. odwróconą - to będziesz miała ogólny podgląd ... To zresztą zależy w jakich sprawach ( sytuacjach ).
Przecież nic w życiu nie jest "coś dobre" i " coś całkiem złe ..." - :s
Ja np. z charakterem kobiety z 5 Buław - raczej nie chciałbym mieć do czynienia w życiu. Zawsze to oznacza - pewną rywalizację, walkę, nieustępliwość, konflikty, pewną zadziorność, szukanie " dziury w całym" ... itp ...itp ...
Taka jest moja odpowiedź na Twoje pytanie.

Mikesz
Jestem wdzięczna za odpowiedź.
Przekierowanie