Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Czakry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czakry to centra energetyczne człowieka.interesuje mnie czakroterapia i
jakto wygląda? moze ktos z Was korzystałz takiej terapii?
jesli jest juz taki wątek to go skasujcie.
Flroa wygląda to różnie, w zależności od tego jaką metodą ktoś chce wpływać na czakry, ich stan i przepływ energii między nimi.
Można wykorzystywać medytację, muzykę, kolory, kamienie, ćwiczenia oddechowe, niektórzy używają np. run.
To jak wygląda terapia zależy od tego do jakiego terapeuty pójdziesz i od tego jakich metod używa.
A czy samemu można samemu pracować z czakrami?
Można jak najbardziej.
A czy mógłbyś podpowiedzieć jak to zrobić?
niki polecam ci na początek poczytać o nich więcej niż forum internetowego. Praca samodzielna nad czakrami jest możliwa i ba pożądana. Ze swej strony polecam Ci książkę "Koła życia" autorstwa Anodei Judith. Są tam teksty medytacji, propozycje ćwiczeń ruchowych oraz wszelkie niezbędne informacje na temat samej pracy czakr ich symboliki itp.
Pozdrawiam
(13-06-2010 21:11:18)Vanilia22 napisał(a): [ -> ]niki polecam ci na początek poczytać o nich więcej niż forum internetowego. Praca samodzielna nad czakrami jest możliwa i ba pożądana. Ze swej strony polecam Ci książkę "Koła życia" autorstwa Anodei Judith. Są tam teksty medytacji, propozycje ćwiczeń ruchowych oraz wszelkie niezbędne informacje na temat samej pracy czakr ich symboliki itp.
Pozdrawiam

witam to książka dla zaawansowanych nie polecałbym jej na dzień dobry.bardzo dobrze się pracuje z wahadłem nie musi być specjalistyczne warunek konieczny umiejętność posługiwania się nim i zdolności radiestezyjne.
Bardzo dobrą i prostą metodą jest litoterapia. Na podstawowym poziomie można się jej nauczyć z książki. Również polecam koła życia. Książka rzetelnie napisana. Chciałbym Cię przestrzec przed pewną pułapką w jaką wpadają początkujący, a mianowicie rozwijania górnych czakr bez zbudowania solidnych podstaw. Dużo ludzi rzuca się na rozwijanie trzeciego oka zapominając o dolnych czakrach, a w ten sposób można sobie zrobić kuku. Czakry są połączone w pary ( 7 z 1, 2 z 6, 3 z 5 i 4 czakra serca równoważąca ziemię i niebo ) więc blokady w czakrze sakralnej będą się objawiać trudnościami w pracy nad trzecim okiem. Dodatkowo w człowieku są trzy centra gromadzenia energii:

- dantian czyli mniej więcej czakra sakralna gdzie gromadzi się energia fizyczna
- ośrodek gromadzenia energii emocjonalnej w okolicach czakry serca
- ośrodek gromadzenia energii psychicznej w okolicach trzeciego oko
Myk polega na tym, że bezpiecznie można pracować tylko nad pierwszym centrum gromadzenia energii i dopiero później ten zasila pozostałe. Chińczycy opisują to w ten sposób: jest sobie garnek z wodą w okolicy tantiem, nad którym pracujemy ( ogrzewamy go ) i po pewnym czasie woda zaczyna parować i ta para ogrzewa kolejny garnek z energią w okolicy serca. Ten po pewnym czasie również się nagrzeje, zacznie parować i ogrzewać ostatni garnek kolo trzeciego oka. Systemy rozwoju u chińczyków jak tai chi czy Chi kung to właśnie głównie praca nad dantian.
Witam
Osobom zainteresowanym pracą z czakrami polecam książkę Keith Sherwood "Czakroterapia. Rozwój osobowości i zdrowie" wydaną w 1993 r. (niestety, nie mam pojęcia, czy było wznowienie).
W książce nie tylko opisane są czakry, ale też ciała subtelne, medytacje, praca z ośrodkiem Hara oraz technika "uzdrawiania" na poziomie czakr podczas bezpośredniego kontaktu z pacjentem.
To naprawdę wartościowa książka, choć dla początkujących może być nieco trudna w odbiorze. Podane w niej techniki często wykorzystuję w swojej pracy i wiem, że dają pozytywne efekty - także przy zabiegach "na odległość".
Pozdrawiam wszystkich
Iga
Zazwyczaj odblokowane czakry dają zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, jednak w przypadku trzeciego oka może być równie, bo po jego odblokowaniu można widzieć różne rzeczy :P
Przekierowanie