Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Grudzień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1 grudzień - Jesion
Niezwykle ujmujący, lubiany przez bliskich i obcych. Charakter żywy, impulsywny, wymagający. Robi to co uważa za słuszne, kpi z krytycznych i złośliwych uwag, jest ponad tłum. Osiąga wysokie cele dość łatwo, ale jeśli mu to nie wyjdzie odsuwa się od świata — nawet w zacisze klasztoru. Ambitny, inteligentny, zdolny, często błyskotliwy. Mimo życzliwości i przyjacielskości potrafi być egoistyczny i egoistycznie nagina do swoich zadań. Ale to nie jest przeciętna natura i możesz mu zaufać, możesz liczyć na niego. W miłości — nasz fantasta i oryginał jest wierny, rozważny, czasem nawet rozwagą przewyższa uczucie. Jeśli zdecyduje się na życie we dwoje to nie praktykuje tego założenia jako żart. Jesion żongluje swoim losem, pędzi przez życie, szuka niezwykłości. Nie będzie wam wcale źle w cieniu jego gałęzi nawet w złe burzliwe dni.

Jesion to fantasta i oryginał, wolny duch, który nie znosi ograniczeń. Żongluje losem i pędzi przez życie, szukając niezwykłości. Jest ambitny, zdolny i błyskotliwy, łatwo osiąga wysokie cele. Zawiedziony usuwa się w cień — nawet w zacisze klasztoru ! Poważne rozczarowania blokują jego życiową ekspansję, trudno mu uwierzyć w jakiś sukces.

Robi zawsze to, co uważa za słuszne, kpi sobie z krytycznych i złośliwych uwag. Mimo wrodzonej życzliwości do ludzi jest egoistą, potrafi naginać otoczenie do swoich żądań. Swe dziwne i nieuzasadnione życzenia ubiera w piękne słówka i tak kamufluje, że wiele osób nie orientuje się, iż Jesion przeholował. On dokładnie wie, komu można wejść na głowę i pokazać pazury. Dzięki inteligencji i wyjątkowo rozwiniętej intuicji bezbłędnie wyczuwa ludzi. Jesion jest wytworny i ujmujący, lubią go właściwie wszyscy. Uroda i wysoki współczynnik inteligencji ułatwiają mu miłosne podboje. Jest niezwykle trudny we współżyciu, impulsywny i wymagający, ale można mu zaufać i liczyć na niego w ciężkich chwilach.

2 - 11 grudzień - Grab
Zimny jest urok grabu choć w młodym wieku przyciąga wiele spojrzeń. Grab bardzo dba o swój wygląd i kondycję. W ogóle jest trochę egoistą i estetą. Chciałby urządzić życie tak jak mu najwygodniej. Prowadzi życie rozsądne, zdyscyplinowane, ale pod cienką skorupką rozsądku drzemią różne pragnienia: poszukiwanie ciepłego i uczuciowego partnera, poklasku, podziwu i sławy. W miłości chciałby coś przeżyć ponad banał, snuje marzenia, ale rzadko jest szczęśliwy w uczuciach i częściej bywa sam zakochany niż odwzajemnia uczucie. Grab zastanawia się zbyt często i czasem zbyt długo. Zawsze boi się źle wybrać, nie chce być oszukanym, nie ufa ludziom. Jest niezwykła obowiązkowy czasem do przesady. Ta cecha zaciąży na jego życiu osobistym. Bywa często artystą.

Grab dba o kondycję fizyczną i wygląd zewnętrzny, uprawia sport i stosuje rozmaite "diety-cud". To typowy egoista, pragnie urządzić się w życiu jak najwygodniej, ale... Grab prowadzi zbyt rozsądny i zdyscyplinowany tryb życia, cierpi na przerost poczucia obowiązku. Jeśli coś musi wykonać, nie pozwoli sobie na chwilę słodkiego lenistwa. Lubi zaszczyty i honory, lecz rzadko do nich dochodzi. Jest mało ekspansywny, zbyt realistyczny, działa tylko wówczas, gdy ma stuprocentową szansę na sukces. Wtedy idzie jak czołg i nic go nie zatrzyma!

Grab to wyjątkowo prawy charakter: nie znosi matactw, wykrętów ani intryg. Dąży do celu prostą drogą. Wiele traci w życiu przez zbyt długie zastanawianie się i wahanie. Nie ufa ludziom i ciągle się obawia, czy ktoś przypadkiem nie chce go wystrychnąć na dudka.

Pasją Graba jest plastyka, w tajemnicy przed najbliższymi coś maluje albo rzeźbi, ale swoje hobby traktuje jak słabostkę. Jest estetycznym dyletantem i konserwatystą.

W małżeństwie sympatyczny i uczciwy. Do partnera podchodzi poważnie, aż za poważnie — brak mu odrobiny szaleństwa, czy choćby fantazji. Pragnie przeżyć w miłości coś więcej ponad banał, lecz rzadko mu się to udaje.

12 - 21 grudzień - Figa
Osobowość silna, dziwna nie każdemu się podoba. Ale ona ma potrzebę kochania i ciepła. Niezależna w sądach nie znosi sprzeciwów i jeśli może sobie pozwolić niszczy nawet przeciwników. Kocha życie a życie rodzinne w szczególności. Lubi być otoczona gorącymi uczuciami i to nie tylko familijnymi. Uczuciowość powiązana z niestałością przysparza jej wiele komplikacji, kłopotów a nawet cierpień. Niezwykle serdeczna dla dzieci i zwierząt. Zdolności i inteligencja — praktyczna, po cichu przyznaje się do wygodnictwa i do lenistwa, ale w ogóle stoi obiema nogami na ziemi i prowadzi swoje życie z ołówkiem w ręku. Ma duże poczucie humoru. Warto złączyć swoje życie z figą — nie będziecie żałować, choć nie oczekujcie od niej cudów.

Figa to silna i dość dziwna osobowość, nie każdy ją akceptuje. Niezależna w sądach, nie znosi sprzeciwu, a jeśli tylko ma okazję, bezwzględnie niszczy swych przeciwników. Z drugiej strony potrzebuje życzliwości i miłości, jest sentymentalna i wrażliwa. Pewne kompleksy i przeczulenie utrudniają jej życie. Jest zależna od otoczenia i splotu okoliczności, zmienna i mało konsekwentna. Figa to leniuch, pragnie żyć wygodnie i nie przemęczać się, ale przyznaje się do tej "ciemnej strony" charakteru tylko sama przed sobą.

Natura obdarzyła ją inteligencją i praktycznymi zdolnościami. Stoi mocno na ziemi i potrafi uczyć się na cudzych błędach. Wnikliwie obserwuje otoczenie, aby wiedzieć, czego nie robić.

Figa jest niezwykle rodzinna, kocha dzieci i zwierzęta. Marzy o wielkich uczuciach, ale jest niestała, mało romantyczna i brak jej namiętności. Mimo tych doskwierających braków cieszy się dużym powodzeniem u płci odmiennej. Ma poczucie humoru, które ratuje ją w wielu opresjach. W sprzyjających warunkach świeci pełnym blaskiem, ale gdy życie ułoży się jej nie najlepiej — więdnie i traci pogodę ducha.

22 grudzień - Buk
Piękny i szlachetny. Dba bardzo o swoją powierzchowność nawet trochę do przesady. Dużo dobrego gustu tak w ubiorze jak i w urządzaniu swego lokum, jeśli środki mu na to pozwalają. Robi śmiałe projekty w życiu i co ważniejsze zawsze je realizuje. Chociaż praktyczny i życiowy, zawsze zdolny jest do uczuć szlachetnych. Znakomicie gospodarzy budżetem domowym. Oszczędny acz nie skąpy nie skąpy i nie marnotrawny. Nadaje się na kierownicze stanowiska. Jest człowiekiem rozważającym za i przeciw i nie ryzykującym nigdy. W miłości buk nie wyróżnia się fantazją. Jego postawa jest pełna rozsądku i w tej dziedzinie jest doskonałym współmałżonkiem. Chce mieć urządzony wygodnie dom, dzieci, telewizję i w miarę możliwości auto. Wakacje rodzinne. W późniejszym wieku przeżywa jeden lub dwa niegroźne flirty — przygody. Bardzo dba o formę — aż do obsesji. Dieta, sport byle zachować sylwetkę i piękność do późnej starości. Jest dużym materialistą. Chce być bogatym i szczęśliwym. To twarde drzewo i nie ustępliwe.

Buk ma piękną i szlachetną sylwetkę. Jest próżny, aż do obsesji dba o swój wygląd zewnętrzny — dieta, sport — byle tylko zachować urodę i kondycję jak najdłużej. Przyciąga uwagę młodzieńczym wyglądem, trzeba przyznać, że starzeje się znacznie później od swych rówieśników. Ma też dobry gust, dokładnie wie, jak się ubierać, by wyeksponować walory sylwetki.

Buk jest świetnym szefem. Wnikliwie rozważa wszelkie za i przeciw każdej sytuacji, nie śpieszy się z krytyką. Bywa wynalazcą, snuje śmiałe plany, które najczęściej realizuje. Jest sprytny i interesowny, ale uczciwy.

To doskonały organizator życia, świetny domowy "księgowy". Oszczędny, chociaż nie skąpy, nienawidzi jednak wszelkiego marnotrawstwa. W miłości wyraźnie brak mu fantazji, ale jest rozsądnym i dobrym współmałżonkiem. Nie lubi rozstawać się z rodziną, nawet podczas wakacji. Chce mieć wygodnie urządzony dom. Wychodzi z założenia, że lepiej być bogatym i szczęśliwym niż biednym i smutnym i przeważnie właśnie tak układa sobie życie. W późniejszym wieku zaczyna żałować swej rozwagi i przeżywa kilka, raczej niegroźnych flirtów.

23 - 31 grudzień - Jabłoń
Niezbyt mocnej budowy jest to drzewo, ale jakże wdzięcznego wyglądu. Ma wiele seksapilu, uroku osobistego i delikatności to też do późnego wieku cieszyć się będzie powodzeniem u płci odmiennej. Przez całe swoje życie uczuciowa, zakochana (szczęśliwie i nie), gotowa do flirtów i przygód. Jeśli znajdzie zadowolenie w małżeństwie rezygnuje z odskoków, ale tylko... na tak zwany rozum, bowiem chce kochać i chce być kochaną. Mimo tej romansowej natury jest w zasadzie wiernym i bardzo czułym partnerem. Zupełnie brak jej wyrachowania, odda ostatnią koszulę, podzieli się ostatnim groszem. Toteż bywa że czasem jej życzliwość bywa nadużywana. Jabłoń nie myśli o jutrze; żyje dniem dzisiejszym. Często jest roztargniona a w ogóle jest trochę takim niefrasobliwym filozofem z pewną dozą fantazji. Ma zdolności naukowe i jeśli warunki jej się pomyślnie ułożą zachodzi wysoko i osiąga tytuły i zaszczyty. Życie ma ruchliwe, ciekawe, nigdy spokojne i nudne.

Jabłoń jest łagodną i zrównoważoną domatorką, sprawy rodzinne stawia na pierwszym miejscu. Jej sex appeal i ciekawa powierzchowność przyciąga uwagę. Przez długie lata cieszy się niegasnącym powodzeniem u płci przeciwnej.

Jabłoń lubi uporządkowane i wygodne życie. Zgodna, unika konfliktów w imię świętego spokoju. Kobieta z tego znaku jest prawdziwą strażniczką domowego ogniska; gospodarna, świetnie radzi sobie z kłopotami. Umie utrzymać doskonały klimat nawet w nieco skłóconej familii. Chętnie pomaga ludziom, oddając przysłowiową ostatnią koszulę. Jej życzliwość bywa skwapliwie wykorzystywana, każdy biegnie do niej jak w dym, nawet z błahostką.

Jabłoń jest uczuciowa, potrzebuje miłości i czułości, choć zachowuje się dość chłodno. Flirtuje, zakochuje się bez pamięci na kilka dni, szaleje, nim pojawi się właśnie TEN (TA). Wówczas zapomina o romansach i staje się podręcznikowym przykładem wierności, ile głównie dla... wygody. Nie porzuci partnera dla chwilowej namiętności, gdyż nade wszystko ceni sobie stabilizację. Zawsze wybierze rozdeptane kapcie i wieczory w fotelu, niż ukradkowe spotkania w knajpce na uboczu. Po co komplikować sobie życie? Czasem odpływa myślami w dal, wspomina burzliwe przygody i to jedyny luksus, na który sobie pozwala w tej materii.

Źródło
1 grudzień - Jesion

Jesion to fantasta i oryginał, wolny duch, który nie znosi ograniczeń. Żongluje losem i pędzi przez życie, szukając niezwykłości. Jest ambitny, zdolny i błyskotliwy, łatwo osiąga wysokie cele. Zawiedziony usuwa się w cień - nawet w zacisze klasztoru ! Poważne rozczarowania blokują jego życiową ekspansję, trudno mu uwierzyć w jakiś sukces. Robi zawsze to, co uważa za słuszne, kpi sobie z krytycznych i złośliwych uwag. Mimo wrodzonej życzliwości do ludzi jest egoistą, potrafi naginać otoczenie do swoich żądań. Swe dziwne i nieuzasadnione życzenia ubiera w piękne słówka i tak kamufluje, że wiele osób nie orientuje się, iż Jesion przeholował. On dokładnie wie, komu można wejść na głowę i pokazać pazury. Dzięki inteligencji i wyjątkowo rozwiniętej intuicji bezbłędnie wyczuwa ludzi. Jesion jest wytworny i ujmujący, lubią go właściwie wszyscy. Uroda i wysoki współczynnik inteligencji ułatwiają mu miłosne podboje. Jest niezwykle trudny we współżyciu, impulsywny i wymagający, ale można mu zaufać i liczyć na niego w ciężkich chwilach.

2 - 11 grudzień - Grab

Grab dba o kondycję fizyczną i wygląd zewnętrzny, uprawia sport i stosuje rozmaite "diety-cud'. To typowy egoista, pragnie urządzić się w życiu jak najwygodniej, ale... Grab prowadzi zbyt rozsądny i zdyscyplinowany tryb życia, cierpi na przerost poczucia obowiązku. Jeśli coś musi wykonać, nie pozwoli sobie na chwilę słodkiego lenistwa. Lubi zaszczyty i honory, lecz rzadko do nich dochodzi. Jest mało ekspansywny, zbyt realistyczny, działa tylko wówczas, gdy ma stuprocentową szansę na sukces. Wtedy idzie jak czołg i nic go nie zatrzyma ! Grab to wyjątkowo prawy charakter: nie znosi matactw, wykrętów ani intryg. Dąży do celu prostą drogą. Wiele traci w życiu przez zbyt długie zastanawianie się i wahanie. Nie ufa ludziom i ciągle się obawia, czy ktoś przypadkiem nie chce go wystrychnąć na dudka. Pasją Graba jest plastyka, w tajemnicy przed najbliższymi coś maluje albo rzeźbi, ale swoje hobby traktuje jak słabostkę. Jest estetycznym dyletantem i konserwatystą. W małżeństwie sympatyczny i uczciwy. Do partnera podchodzi poważnie, aż za poważnie - brak mu odrobiny szaleństwa, czy choćby fantazji. Pragnie przeżyć w miłości coś więcej ponad banał, lecz rzadko mu się to udaje.

12 - 22 grudzień - Śliwa

Śliwa to silna i dość dziwna osobowość, nie każdy ją akceptuje. Niezależna w sądach, nie znosi sprzeciwu, a jeśli tylko ma okazję, bezwzględnie niszczy swych przeciwników. Z drugiej strony potrzebuje życzliwości i miłości, jest sentymentalna i wrażliwa. Pewne kompleksy i przeczulenie utrudniają jej życie. Jest zależna od otoczenia i splotu okoliczności, zmienna i mało konsekwentna. Śliwa to leniuch, pragnie żyć wygodnie i nie przemęczać się, ale przyznaje się do tej "ciemnej strony" charakteru tylko sama przed sobą. Natura obdarzyła ją inteligencją i praktycznymi zdolnościami. Stoi mocno na ziemi i potrafi uczyć się na cudzych błędach. W nikliwie obserwuje otoczenie, aby wiedzieć, czego nie robić. Śliwa jest niezwykle rodzinna, kocha dzieci i zwierzęta. Marzy o wielkich uczuciach, ale jest niestała, mało romantyczna i brak jej namiętności. Mimo tych doskwierających braków cieszy się dużym powodzeniem u płci odmiennej. Ma poczucie humoru, które ratuje ją w wielu opresjach. W sprzyjających warunkach świeci pełnym blaskiem, ale gdy życie ułoży się jej nie najlepiej - więdnie i traci pogodę ducha.

23 grudzień - Buk - przesilenie zimowe (zrównanie dnia z nocą)- przesilenie zimowe (zrównanie dnia z nocą)

Buk ma piękną i szlachetną sylwetkę. Jest próżny, aż do obsesji dba o swój wygląd zewnętrzny - dieta, sport - byle tylko zachować urodę i kondycję jak najdłużej. Przyciąga uwagę młodzieńczym wyglądem, trzeba przyznać, że starzeje się znacznie później od swych rówieśników. Ma też dobry gust, dokładnie wie, jak się ubierać, by wyeksponować walory sylwetki. Buk jest świetnym szefem. Wnikliwie rozważa wszelkie za i przeciw każdej sytuacji, nie śpieszy się z krytyką.Bywa wynalazcą, snuje śmiałe plany, które najczęściej realizuje. Jest sprytny i interesowny, ale uczciwy. To doskonały organizator życia, świetny domowy "księgowy". Oszczędny, chociaż nie skąpy, nienawidzi jednak wszelkiego marnotrawstwa. W miłości wyraźnie brak mu fantazji, ale jest rozsądnym i dobrym współmałżonkiem. Nie lubi rozstawać się z rodziną, nawet podczas wakacji. Chce mieć wygodnie urządzony dom. Wychodzi z założenia, że lepiej być bogatym i szczęśliwym niż biednym i smutnym i przeważnie właśnie tak układa sobie życie. W późniejszym wieku zaczyna żałować swej rozwagi i przeżywa kilka, raczej niegroźnych flirtów.

24 - 31 grudzień - Jabłoń

Jabłoń jest łagodną i zrównoważoną domatorką, sprawy rodzinne stawia na pierwszym miejscu. Jej sex appeal i ciekawa powierzchowność przyciąga uwagę. Przez długie lata cieszy się niegasnącym powodzeniem u płci przeciwnej. Jabłoń lubi uporządkowane i wygodne życie. Zgodna, unika konfliktów w imię świętego srokoju. Kobieta z tego znaku jest prawdziwą strażniczką domowego ogniska; gospodarna, świetnie radzi sobie z kłopotami. Umie utrzymać doskonały klimat nawet w nieco skłóconej familii. Chętnie pomaga ludziom, oddając przysłowiową ostatnią koszulę. Jej życzliwość bywa skwapliwie wykorzystywana, każdy biegnie do niej jak w dym, nawet z błahostką. Jabłoń jest uczuciowa, potrzebuje miłości i czułości, choć zachowuje się dość chłodno. Flirtuje, zakochuje się bez pamięci na kilka dni, szaleje, nim pojawi się właśnie TEN (TA). Wówczas zapomina o romansach i staje się podręcznikowym przykładem wierności, ile głównie dla... wygody. Nie porzuci partnera dla chwilowej namiętności, gdyż nade wszystko ceni sobie stabilizację. Zawsze wybierze rozdeptane kapcie i wieczory w fotelu, niż ukradkowe spotkania w knajpce na uboczu. Po co komplikować sobie życie ? Czasem odpływa myślami w dal, wspomina burzliwe przygody i to jedyny luksus, na który sobie pozwala w tej materii.
Przekierowanie