Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: As Buław
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wspaniały początek, który w perspektywie daje działanie. Jest to moment spłodzenia, zainicjowanie działania, narodziny idei. Jest to także inspiracja, nowe pomysły na podbicie świata, przeciwstawianie się przeciwnością w sposób stanowczy ale czasem trochę naiwny. Daje możliwości dominacji, przywództwa, inicjacji seksualnej, dobre zdrowie, witalność ale też czasem nadmierne dbanie o samego siebie co może prowadzić do samotności.

Dobry początek, pojawiła się szansa, którą należy wykorzystać, potencjał, siła, motywacja do działania, impuls, zdolności, pociąg seksualny, płodność, zapłodnienie, pozytywne nastawienie, silna wola, energia, punkt zwrotny, rozpoczęcie działań.
[attachment=371][attachment=366]Pozytywy:
Czas realizacji prognozy III dekada Marca
Inicjatywa, energia, nowe przedsięwzięcia realizowane z dużym rozmachem,
nowe pomysły umożliwiające realizację wcześniej powziętych zamiarów,
obiecujący początek dla wielu spraw, w tym możliwa ciąża, a nawet narodziny
dziecka (szczególnie przy karcie Głupiec). Może oznaczać po prostu przygodę
miłosną, serdeczny kontakt towarzyski, witalność, dobre zdrowie, odkrycie
czegoś (w sensie naukowym). Pieniądze, spadek, dobra prognoza dla
wszystkich poczynań związanych z szeroko pojętym rolnictwem.

Negatywy:
Czas realizacji prognozy III dekada Marca
Niezrealizowane projekty, bezsilność, fałszywe nadzieje, chuligańskie wybryki (np. przy Rycerzu Mieczy), problemy zawodowe, wypadki, poronienia, straty na skutek klęsk żywiołowych, niechęć do zmian. Może oznaczać blokady w kontaktach fizycznych z płcią przeciwną.

Opis wg. Joanny Stawińskiej "Twój Magiczny Niezbędnik".
Pozytywy:
Kreacja, pomysłowość, przedsięwzięcie oraz moce, których są one efektem, reguła, początek, źródło; narodziny, rodzina, pochodzenie, a w pewnym sensie także kryjąca się za nimi męskość. Punkt wyjścia dla różnych przedsięwzięć, według innej wykładni, pieniądze, fortuna, dziedzictwo.

Negatywy:
Upadek, schyłek, ruina, zatracenie, zniszczenie, a także zmącona radość.

Opis wg. E. A. Waite'a "Obrazkowy klucz do Tarota".
Pozytywy:
Stworzenie. Początek. Wynalazek. Rozpoczęcie przedsięwzięcia. Fortuna. Zysk. Spadek. Narodziny dziecka. Początek ważnego doświadczenia. Przygoda. Eskapada.

Negatywy:
Falstart. Niejasność. Niezrealizowany cel. Dekadencja. Pusta egzystencja. Rezygnacja z planów.

Opis wg. Rafała T. Prinke "TAROT dzieje niezwykłej talii kart".
AS BUŁAW POZYTYWY:

Działania: inicjowanie; zaczynanie; początek; wprowadzenie zmian; dobry początek; duża aktywność; zapał i przezwyciężenie trudności; nowe pomysły i realizacje powziętych zamierzeń; aktywność; zmusza do działania;(przymus działania); stanowczość; zapalczywość; witalność; moc; odwaga; zapał; przypływ energii i chęć do działania.

Praca: początek nowego przedsięwzięcia; rozpoczęcie nowej działalności zawodowej; sukces osiągnięty dzięki pracy i wysiłkowi; pełnia sił twórczych; przezwyciężenie trudności; znalezienie rozwiązania problemów w pracy i nauce; pokonanie nieśmiałości; duża aktywność; zapał.

Uczucia: nowe kontakty towarzyskie; inicjacja seksualna; spłodzenie dziecka lub narodziny; duża potencja i wysoka aktywność; uczucia nadające sens życiu; duży temperament; miłość cielesna, przygoda miłosna.
Różne: dobre zdrowie; nie zdawanie się na los a podejmowanie wyzwania; możliwość przezwyciężenie trudnej sytuacji; dar losu.


AS BUŁAW ODWRÓCONY

Działanie: zły początek ;błąd, omyłka; mrzonki; cel nie do osiągnięcia; niepotrzebne ryzyko; ryzykanctwo; gwałtowność; impulsywność; porywczość; kłótnie niechęć do zmian; marazm; podłość; utrata energii ;aktywność przynosząca złe skutki.

Praca: brak wiary w sukces; imponowanie i narzucanie własnych poglądów; cel nie do osiągnięcia; zmęczenie lub przeciążenie pracą; problemy zawodowe na skutek złych posunięć.

Uczucia: kłótnie; kontakty z płcią przeciwną szkodzące reputacji; impotencja; poronienia.
Różne: brak energii by coś zmienić; tyrania intelektualna; problemy zdrowotne; wypadki.

Źródło: Słowikowska, Sekrety Małych Arkanów Tarota

Wrozka Hanna

Jeśli oczekujemy sygnału z czyjejś strony, często As buław wskazuje na chęć podjęcia się jakiejś inicjatywy. Pewniejsza jest jednak w ramach "kontaktu", 8 buław.
A As buław jako źródło finansowania?
Co prawda Buławy wiążą się z biznesem ale ja bym nie wiązała Asa Buław z kasą.
Owszem.coś spróbujemy przedsięwziąść, pomysł na dobry biznes,załatwianie spraw,rozeznanie ale kasa? nie , uważam że nie,
As to szansa na nowy początek, Buław-jakiś biznes,choć niekoniecznie, może przecież chodzić o seks? -spotkanie? ale nie o to ci chyba chodziło?
Znaczenie może być różne, zalkeży o co pytasz.
W/g mnie kasa nie,byłby As Denarów/mówiąc o Asach/
Pozdrawiam ;)
Chodzi o to, ze postawiłam pytanie o źródło finansowania i wylosowałam właśnie asa buław. Chodzi mi o jakąś instytucję czy człowieka z jakim tego asa można powiązać. Na razie myślę,ze to mężczyzna. Ale co więcej?
Wszystkie Asy to potencjał który w nas samych drzemie a więc żródłem samym w sobie to jesteśmy właśnie my.
Jest masę kart pokazujących osoby dlatego obstaje przy tym że chodzi o twoją inicjatywę a nie jakąś osobę.
Miejsce? napewno tam gdzie rodzi się życie, zamierzenia mają ujście w działaniu, gdzie się dużo dzieje,jest ruch, może nawet zamieszanie i galimatias? - cięzko wnioskować z Asa bo może to być zarówno porodówka jak i treningi fiz. czy tańce.
As będzie tym co daje szanse/ dla jasności lepiej dociągnąc drugą kartę.

Tak myślę, może ktoś wyrazi swoje zdanie jeszcze.
Pozdrawiam ;)
As buław mówi także o seksie, zapłodnieniu. Z jakimi kartami może mieć takie znaczenie?
Czy z cesarzową da ciąże?
Jest As bulaw (pracie), III: Cesarzowa(kobitka), wiec to moze sie tak "zdarzyc";)

Dla mnie ogolnie Asy, to szanse na...zaleznie od koloru i zapytania. Z osobistych wrozb pokazuja mi sytuacje, gdzie mam mozliwosc/szanse na cos, ale ze to 1-ka, to niekoniecznie w to wejde - czasami omijam, ale nie ma tragedii;) Jesli ta karta wychodzi na mezczyzne, to mozna podejrzewac w jakim aktualnie jest "stanie";) Jak wypada na pare, albo na kobiete w kontekscie relacji, to mowi mi czesto, ze oboje sa na siebie.."napaleni";)
As buław- energia ognia. Między dwoma osobami pokazuje na silne pożadanie.Ale równie dobrze może szybko zgasnąć jak się zapaliło.
Jaki charakter u człowieka reprezentuje As buław?
As Buław p.p - ogólnie i generalnie przedstawia sytuację i zdarzenia... :
Przystępowanie do działania, męska energia – dominacja.
Nowy kierunek, świetna okazja....
Początek czegoś nowego, nowe pomysły, sukces, zapał....
Znakomity początek , spłodzenie dziecka lub jego narodziny, udana przedsiębiorczość ....
Dobre zdrowie, przygoda miłosna, aktywność, dokonanie wynalazku, nowe kontakty towarzyskie, sex ...

Jeżeli zaś pytasz tylko o charakter danego człowieka na podstawie tej jednej Karty - As Buław - to mogę powiedzieć tylko, że ta osoba może być zbyt impulsywna, tzw. "raptus" czyli w coś bardzo szybko i fajnie może zaangażować się i równie szybko z tego nagle zrezygnować ...
Asa Buław ja zawsze interpretuję z Kartami sąsiednimi.
Wniosek : As Buław w pozycji prostej ( p.p ) - jest pozytywną Kartą, ale wszystko zależy ( sens wróżby ) o co pytamy ...

Mikesz
Przekierowanie