Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Królowa Pucharów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Karta ta przedstawia istotę o o inteligencji uczuciowej i wielkiej wyobraźni. Jej dewiza to przez uczucie do celu. Może być kochanką, matką ,dobrą gospodynią. Z kartą Kapłanka – bogactwo uczuć, wiedza tajemna, poświęcenie, matczyność i opiekuńczość. Z kartą Gwiazda – natchnienie, artyzm, wdzięk. Z kartą Księżyc – nadmierne marzycielstwo, wybujała imaginacja, sentymentalizm.

Dojrzała, pełna dobroci kobieta. Jej główne cechy to uprzejmość, życzliwość, wrażliwość, opiekuńczość, oddanie i lojalność. Królowa Pucharów to kobieta o dobrym sercu, oddana swoim najbliższym. Ponadto karta wskazuje na bogatą osobowość, intuicję, niesienie pomocy, poszukiwanie miłości, twórczość. Może reprezentować troskliwą matkę, oddaną, lojalną i serdeczną przyjaciółkę, lekarkę, terapeutkę, osobę związaną z zawodem, w którym niesie się pomoc innym. Królowa Pucharów może wskazywać także na kobietę poszukującą miłości, która ma wiele do zaoferowania i jest gotowa, by stworzyć z kimś trwały, udany związek.
Charakter:
kobieta o dobrym sercu, czuła, pojednawcza, wyrozumiała i łagodna, także kochająca, zakochana, oddana swoim bliskim. Często uosabia żonę, matkę, powierniczkę, przyjaciółkę, która zwraca uwagę na dobro i szczęście innych. Może reprezentować kobietę inteligentną, kulturalną, dobrą doradczynię albo kogoś, kto jest szczery, prawy, uczciwa", również zaborczy, bierny albo niestały.

Sytuacja:
odnosi się do miłości, wyjątkowego i szczęśliwego czasu spędzonego z ukochaną osobą, zetknięcia się z kimś znaczącym, kto odegra ważną rolę w naszym życiu. Może też pokazywać sytuację, w której będziemy potrzebowali zrozumienia i poświęcenia. Wreszcie, ujawnia głębokie uczucia. których doświadczymy.
[attachment=136]
[attachment=629][attachment=630]
Pozytywy:
Czas realizacji prognozy przełom Czerwca i Lipca

Choroby: kłopoty z systemem trawiennym.
To przede wszystkim symbol wszelkiego rodzaju niespełnienia, kobieta uczuciowa, z dużą wyobraźnią, utalentowana, ale niepraktyczna. To tzw. kobieta domowa. Marzycielska, intuicyjna, symbolizuje dobrą radę, korzystny mariaż. Dar wróżenia.

Negatywy:
Czas realizacji prognozy przełom Czerwca i Lipca

Choroby: kłopoty z systemem trawiennym.
W negacji to osoba przewrotna, niegodna zaufania, zmienna, histeryczka. Zagubiona w realiach życia, niezaradna, ograniczona, drobnomieszczanka, brak gustu, skłonność do picia w samotności.

Opis wg. Joanny Stawińskiej "Twój Magiczny Niezbędnik".
Pozytywy:
Dobra, jasnowłosa kobieta; uczciwa oddana kobieta, która przysłuży się Kwerendowi; inteligencja przepełniona miłością, skąd pochodzi dar wizjonerstwa; sukces, szczęście, przyjemność; również mądrość, cnota, doskonała małżonka i dobra matka.

Negatywy:
Wykładnie różnią się – dobra kobieta, w innych przypadkach kobieta wyjątkowa, której nie można jednak zaufać; kobieta przewrotna, występek, hańba, zepsucie.

Opis wg. E. A. Waite'a "Obrazkowy klucz do Tarota".
Pozytywy:
Osoba dobroduszna i uczciwa, kochana i adorowana. Poetycka dusza. Dobra przyjaciółka i matka, oddana żona. Praktycyzm. Dar wizjonerstwa.

Negatywy:
Niehonorowość. Niemoralność. Nieuczciwość. Nierzetelność. Grzech.

Opis wg. Rafała T. Prinke "TAROT dzieje niezwykłej talii kart".
Mam pytanie odnośnie tej karty - jeżeli nie ten wątek to proszę o ew. przeniesienie.

Nie lubię tej karty bo kiedy pieresz raz ją zobaczyłam to pojawił mi się obraz, że królowa trzyma urnę z prochami i dlatego ma taki wyraz twarzy - mam karty RW - od tego czasu, to ciągle tę kartę z pogrzebem, śmiercią, łzami i cierpieniem kojarzę.

Układ kart Giermek Bulaw + Qpucharów przyniósł mi wieść o śmierci!

W tym tyg. 2 razy pojawił mi się GB z QP. W poniedziałek GB jako karta dnia, a Qpuch. wypadła z talii - wieczorem miałam wiadomość o śmierci, drugi raz w środe znowu GB i tym razem sama dociągnęłam karte i pojawiła się z tą grymaśną twarzą Qpuch- myślę sobie nie może być, że znowu wieść o śmierci, a jednak. Za niecałą godz. odebrałam telefon z niepomyślną informacją. W obu przypadkach śmierć nie była w mojej rodzinie, a rodzinie mojego partnera.
No i nie wiem co o tym myśleć? Jakie macie doświadczenia z tą kartą?
Ja pozwolę sobie zabrać głos w kwestii poszczególnych znaczeń Kart.
Nie jednokrotnie przekonałem się, że interpretacja danej Karty zależy od rodzaju używanej przez wróżbitę - Tali Kart ...( chodzi tylko o Arkany Małe )
Więc, każdy interpretuje poszczególną Kartę w/g tylko swojej Talii ( i osobistego Jej wyczucia - własnej intuicji ).
Dla mnie - w/g mojej Tali - Ciro Marchettiego - " Boski Tarot " - Królowa Kielichów ( Pucharów ) symbolizuje :

p.p: Kochająca, wychowawcza, czarująca, pełna zrozumienia, posiada wielkie serce. Zarazem płochliwa, marzycielska, czuła i wrażliwa, łagodna.
Poczucie bezpieczeństwa, zdobycie szacunku i uznania, łzy szczęścia.
Dobre – zgodne małżeństwo, przywiązanie do domu, pogoda ducha i spokój wewnętrzny. Uczciwość, zdobycie szacunku.
Pomaganie innym po „ matczynemu”.
Poparcie wpływowej kobiety.
Macieżyństwo, miłość.

Radzi w sprawach stosunków uczuciowych, kompromisów i miejsca do życia.

p.o: Łatwowierność, nieufność, lękliwość, tchórzostwo.
Perwersyjna wyobraźnia, narcyzm, negatywne przeżycia emocjonalne, skrajna rozpacz.
Niezaspokojone pragnienia miłosne, nieodwzajemnione uczucia.
Skrajne zachowania, pesymizm, utrata honoru, zagubienie się w natłoku spraw.
Także może być – perwersyjna wyobraźnia, narcyzm.
Materializm. Cyniczna, mściwa, zazdrosna.
to znaczy, że najlepszym sposobem na zrozumienie przekazu kart, których się używa to codzienna praca z nimi i obserwacje, co nam przekazują. Ano właśnie, czyli sprawdza się to co mówi moja p. Soula: "twoje karty, twoja wizja, moje karty moja wizja".

Hm...wniosek taki, że wszystkie książkowe opisy kart to początkującemu tylko mętlik w głowie tworzą, a profesjonaliście pewnie nie są już potrzebne...!?
1." ...najlepszym sposobem na zrozumienie przekazu kart, których się używa to codzienna praca z nimi ... " - piszesz.
Odpowiadam - tak, zgadza się - tylko z własnymi - osobistymi Kartami ( i z wlasną intuicją ).

2. " ....opisy kart to początkującemu tylko mętlik w głowie tworzą, a profesjonaliście pewnie nie są już potrzebne...!?
Odpowiadam ... - w przypadku Arkan Wielkich ( O - 21 ) - tej różnicy nie ma. Znaczenia poszczególnych Tych Kart - znać trzeba koniecznie i to bardzo dokładnie !
Pewne różnice występują wyłącznie w przypadku Arkan Małych ( 56 Kart ) - interpretacja Ich zależy od rodzaju używanej Tali przez osobę wróżącą .

Na Forum były teraz pytania odnoście 2 Kart :
Królowa Kielichów ( Pucharów ) , jak i 6 Kielichów ( Pucharów ) - należą do Arkan Małych - więc, te różnice w interpetacjach zawsze będą.
Przypominam - Arkany Wielkie : 0 - 21 to 22 Karty
Kilelichy ( Puchary ) - 14 kart ( Arkana Małe )
Buławy ( Pałki ) - 14 Kart ( Arkana Małe )
Denary ( Monety - Pentakle ) - 14 Kart ( Arkana Małe )
Miecze - 14 Kart ( Arkana Małe )
W sumie 78 Kart.
22 Karty - to Arkana Wielkie - te najważniejsze.
56 Kart - to Arkana Małe - mniej ważne, ale za to bardziej szczegółowe.
Jak zinterpretować kartę Królowa Pucharów, gdy wypada w odpowiedzi na pytanie, jak czuje się partnerka po rozstaniu z partnerem?
Królowa Pucharów to kobieta uczuciowa, wrażliwa, empatyczna więc zapewne będzie to smutek, ból, itp.albo negatywne stany emocjonalne prowadzące do histerii, depresji, niestabilności emocjonalnej.
Dziękuję.
Jak zinterpretować wynik, gdy w pytaniu, jak wzbudzić w mężczyźnie zazdrość o kobietę, wyjdzie odwrócona Królowa Pucharów?
Jak mawiają Anglicy: play it cool...
Nie brać na miłość, uczucia, sentymentalizm...
Zejść z piedestału, nie grać krolewny.
Tzn?
Nie być emocjonalnie rozmamłanym , nie strzelać fochow. Nie dramatyzować, nie histeryzować. Ogólnie , ograniczyc rolę emocji. Nie obrażać się. Czasem można pozwolić sobie na malą złośliwość, troszkę egoizmu.
Przekierowanie