Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Czwórka Pucharów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To człowiek, który musi coś przeczekać. To malkontent, który coś ma ale nie wie co ma z tym zrobić. Coś się kłębi i tarmosi w nim samym, coś go ogranicza. To częściowa izolacja. Zbyt długo nie może trwać taki stan bo prowadzi do zgorzknienia i apatii uczuciowej. Może być chandrą prowadzącą depresji. Może pojawić się brak wiary w siebie lub drugą osobę. Jest to czasami pomyłka, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Może to być rozczarowanie spowodowane zawodem miłosnym. Trzeba spojrzeć śmiało w przyszłość i zobaczyć nowe możliwości, nie zamykać się w sobie.

Nieumiejętność dostrzegania nowych możliwości, karta może oznaczać szansę, która może nas ominąć, jeśli jej nie dostrzeżemy. To także stan zmęczenia, rezygnacji, przesytu. Coś przestało nas cieszyć, pojawia się uczucie niezadowolenia i zniechęcenia, brakuje motywacji do dalszego działania. To również rozczarowanie miłosne, rozterki sercowe, niezadowolenie, gniew, nieumiejętność wybaczenia, związek, w którym niewiele już cieszy, jedna lub dwie strony mają dosyć. W pytaniach, o to czy dana osoba darzy nas uczuciem, wybranie tej karty każe pozbyć się złudzeń. Nie jesteśmy tą osobą, na którą druga strona czekała, może to także oznaczać nieumiejętność docenienia, szukanie ideału, niedostrzeganie tego, co jest wokół. Karta może także wskazywać na obojętność, odmienny stan świadomości, upojenia alkoholowe lub odurzenie narkotykowe.
[attachment=466][attachment=467]
Pozytywy:
Czas realizacji prognozy II dekada Sierpnia

Ta karta zawsze wskazuje na jakieś formy przenikania się czasów. To poszukiwanie nowych rozwiązań we wszystkich sferach życia. Zawsze ma duży ładunek emocjonalny –nuda i brak satysfakcji jako motor do poszukiwań nowych rozwiązań. Przesyt.

Negatywy:
Czas realizacji prognozy II dekada Sierpnia

W negacji – chora wyobraźnia, zaniedbanie ważnych spraw dla byle jakich przyjemności, nadużycie zaufania bliskiej osoby, nieumiejętność przyznania się do błędów, chandra, praca ponad siły bez satysfakcji, brak motywacji do działania, smutek i przygnębienie.

Opis wg. Joanny Stawińskiej "Twój Magiczny Niezbędnik".
Pozytywy:
Zmęczenie, rozgoryczenie, awersja, urojone udręki, jakby wino tego świata wywoływało tylko przesyt; oto marnotrawca otrzymuje inne wino, cudowny dar, jednak nie widzi w nim pocieszenia. Jest to również karta mieszanej przyjemności.
Dodatkowo: sprzeczności.

Negatywy:
Nowość, zapowiedź, nowa wskazówka, nowe związki.
Dodatkowo: Przeczucie.

Opis wg. E. A. Waite'a "Obrazkowy klucz do Tarota".
Pozytywy:
Znużenie. Awersja. Niechęć. Rozczarowanie. Gorzkie doświadczenie. Stabilny okres życia.

Negatywy:
Nowe możliwości, kontakty i znajomości. Nowe podejście do starych problemów. Nowa wiedza.

Opis wg. Rafała T. Prinke "TAROT dzieje niezwykłej talii kart".
CZWÓRKA KIELICHÓW


[attachment=580]

Charakter:

karta przedstawia osobę o sentymentalnej, lojalnej, zgodnej naturze, jednak z gruntu konserwatywną. Wierna swoim wyborom emocjonalnym i zobowiązaniom, źle znosi zmiany w związkach, uczciwość idzie u niej w parze z brakiem elastyczności. Nie jest zbyt wylewna i demonstracyjna w okazywaniu emocji, jednak jej uczucia są trwałe i wypróbowane. Co więcej, potrafi udzielać mądrych porad w sprawach uczuciowych i miłosnych.

Sytuacja:

karta często zwiastuje spokojne, zdrowe i głębokie związki, oparte na silnych, szczerych uczuciach. Dotyczy to również związków z przyjaciółmi i rodziną, które są równie miłe i stabilne, harmonijne i bezpieczne. Ponieważ jednak czwórka zawsze wskazuje na realne ograniczenia, należy liczyć się z tym, że jakieś czynniki z zewnątrz mogą zakłócić ten spokój.

Czarowna

Jesli partnerzy sa oddaleni od siebie (odleglosc fizyczna), to ta karta pokazuje czasem zwyczajnie tesknote, troske o te druga osobe, marzenia o sobie.
4 pucharow jest "zdradliwa", poniewaz moze wskazywac na mysli samobojcze i otoczenie nie bedzie mialo o takim stanie psychicznym specjalnie pojecia...Dla odmiany osoba w 5-tce pucharow sobie raczej nic nie zrobi - za duzo sie uzewnetrznia, a to zapobiega takiemu zalamaniu nerwowemu, ktore moze doprowadzic do ostatecznosci, dlatego wskazana jest uwaga, jesli w rozkladzie pojawi sie jako sygnifikator, lub na pozycji, ktora moglaby nam mowic o stanie danej osoby, jej stosunku do zycia. Ogolnie jak dla mnie oznacza - nic nas juz nie cieszy, niewiele jest nas w stanie wyciagnac z takiego stanu...Czesto oznacza, ze odrzucamy (nie dostrzegamy, lub nie chcemy dostrzec) pomocnej dloni, ciepla innej osoby - sabotujemy nasze wlasne zycie, "delektujemy" sie gorycza i sie w niej zatapiamy.
Tęsknotę pokazuje ,jeżeli dwie osoby są w oddaleniu, takie marzenia.
Przekierowanie