Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Energetyka - ogólnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeszcze raz witam.
Tutaj chciałbym krótko i wstępnie napisać o samej energii. A więc:

Energia - rzecz jeszcze bardziej podstawowa od żywiołów, bez której też o żywiołach mówić nie można. Posługujemy się nią w magii cały czas, nawet nieświadomie, należy też dodać że nasza własna energia w pewnym zakresie działa sama - jest inteligentna, ma swoja pseudo wolę. Ogranicza ona się tylko do ochrony nas samych, do regeneracji nas samych (fizycznie i duchowo). Co można jeszcze tak na wstępie powiedzieć... energia to bardzo ważny element w magii, bez niej nie można by było nic osiągnąć, nie można by było się rozwinąć.
Czakry i meridiany - są to takie części naszej duszy jak organy wewnętrzne i żyły. O czakrach rozpisywać się nie będę - ale wytwarzają one energię (7 głównych) zasilającą cały nasz duchowy "organizm". Każda z czakr odpowiada za inny aspekt nas samych, począwszy od podstawy, do korony. Meridiany można porównać do układu krwionośnego - roznosi energię po całym ciele. Najlepszy ich użytek reprezentuje sławny na cały wszechświat "psiball". Kiedy zbieramy energię w dłoni do czakr w dłoniach przekazuje się większa ilość energii, a z tych czakr energia płynie do meridianów, i z tych meridianów energia (w tym wypadku) energia wydostaje się na zewnątrz i formuje się na dłoni - można to odczuć jako ciepło lub zimno.
Jest to też ważny element rytuałów i zaklęć, reiki i metod uzdrawiania oraz wielu innych. Ogółem w energii można wyróżnić4 elementy określające ją:
- żywioł - energia może być nasycona żywiołem który "opanowaliśmy" i przybierać dodatkowe właściwości jak i przejść tzw. "ewolucję". Pod względem przebywania w astralu energia powleczona danym żywiołem wzmacnia nasz całokształt (tu już jest trochę jak w grze komputerowej) np.: osoba z żywiołem ziemi jest o wiele bardziej "twardsza", wytrzymalsza. Można tutaj też nadmienić o konstrukcji samej duszy przewleczonej samym żywiołem, ale o tym może kiedyś.
- ukierunkowanie - w skrócie mogą być dwa ukierunkowania - zniszczenie lub tworzenie, mroczne lub świetliste, szkodzące lub pomagające. To jest aspekt tak intuicyjny jak oddychanie - robimy to nawet nie myśląc o tym. Dzieje się już to w momencie kiedy zakładamy sobie jakiś cel np.: uzdrowić, wtedy nasza energia automatycznie ukierunkowuje się na tworzenie, leczenie, pomoc, będzie działała w tym kierunku. Innym celem może być rzucenie uroku - wtedy energia przestawiana jest na zniszczenie, szkody. Można tutaj dojść do ciekawego wniosku - intencje i emocje właściciela odpowiadają za to.
Rzadko kiedy dochodzi do świadomego zapanowania nad tym.
- ukształtowanie - inaczej forma energii, kształt jaki chcemy by przybrała. Jest to często używane do wizualizacji ładowania amuletów i talizmanów, czy tez przy tworzeniu serwitorów (myślokształtów). Nie jest to znaczące ale po wyglądzie ogólnym można się domyślić o ukierunkowaniu energii.
- kolor - kolor energii, nie aury (chociaż obie są do siebie drastycznie zbliżone) to dwa osobne elementy. Różnice są niewielkie, i trudno je (aurę i energię) odróżnić. Aura to odwzorowanie naszego stanu emocjonalnego, ma wiele kolorów zależnych od osoby patrzącej. Kolor energii mamy tylko jeden, do tego ciężko zmienny ponieważ odwzorowuje ona nasze prawdziwe intencje lub "specjalność" (nie zagłębiam się tu). Tutaj kolor też jest zależny od osoby patrzącej, bo np.: jeżeli ktoś ma dobre emocje może widzieć kolory :biały, zielony, różowy, a z kolei ktoś inny: brązowy, szary, czarny, kolory są inne, ale interpretacja bardzo podobna. To samo z energią - dajmy na to ktoś ma dobre intencje tak naprawdę do wszystkiego i wszystkich - jedni widzą czarny, drugi biały. Jedynym aspektem nad którym się dyskutuje jeżeli energia odzwierciedla naszą specjalność, talent - kolory są już naprawdę różne i w wielu wypadkach nie są zależne od osoby widzącej.

Podsumowując - energia choć prosta w użytkowaniu, po przyglądnięciu się jej staje się skomplikowana, a to co nadmieniłem to tylko parę wstępnych wiadomości, jeżeli miałbym opisać wszystko musiałbym też opisać wpływ powyższych na czakry, meridiany, jak współdziałają za sobą, energię w nas i na zewnątrz, energie cudze i neutralne i parę innych.
Energia jest odwzorowaniem nas samych w niektórych aspektach.
Nooo to chyba tyle... Pozdrawiam.

Szepcząca

Super Van. dzięki za obszerne wyjaśnienia.

A moze napiszesz coś o energii próżni? Pliiiizzzz

rastar

Po czesci sie zgadza , ale moim zdaniem sa to energie o dosc niskich częstotliwosciach, dlatego czesto ulegają zniekształceniu.
Co do intencji to zgadza się zawsze jest ona wazna...dlatego powiem jeszcze raz moim zdaniem w swiecie duchowym bardziej liczy się zamiar, .
Sa energie o o wiele wyzszych wibracjach które nie ulegają zanieczysczeniu bo sa ze tak powiem prosto ze zródła.
Fajnie by było jakbym mógł sie dowiedzieć co rozumie pani przez energie prózni?
choć juz moge odpowiedzi nie usłyszeć....wtedy bym mógł się do pytania ustosunkować i odpowiedziec.
Przekierowanie