Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Ołtarz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
przeglądałam chyba nie ma wątku , jestem początkujaca.
ołtarz do rytuałów magicznych i jego składniki.

Szepcząca

Flora jak długo zajmujesz się magią i ajk wiele o niej wiesz, ze chcesz juz tworzyć własny ołtarz?
mi chodzi tylko o teorię jak to powinno wyglądać?

Szepcząca

Ja nie posiadam :)

Ale kiedyś jak miałam to był to po prostu stół, który podczas rytuałów się odpowiednio ustawiało zgodnie z kierunkiem stron świata. Na to obrus i w zależności jaką magię chcesz praktykować akcesoria magiczne.
Przy magii ceremonialnej czesto wymagany jest nawet pokój, gdzie maluje się lub wyznacza na podłodze pentagram
Moje zdanie - niektórzy magowie twierdzą że ołtarz musi być łącznie z czystością i ciszą w danym pomieszczeniu ja z doświadczenia wiem że nie zawsze jest to możliwe - dlatego do odprawiania rytuałów służy mi kawałek mebla bądź podłogi - na którym gromadzę przyrządy. Staram się by mimo warunków jakie są mi dane był zachowany szacunek jak i wiara w skuteczność oraz ochrona mojej osoby i oczyszczenie duszy i ciała (spłukanie pod bieżącą wodą ). Pewnie trochę osób mnie skrytykuje, ale nie zawsze mam miejsce do odprawienia wielkich (tak głosy nikt nie karze ich ci robić) rytuałów. :) a składniki są różne.
Czynności magiczne wykonywane na poziomie fizycznym takie jak np malowanie na podłodze pentagramów jak to było napisane parę postów wyżej oraz ołtarze są moim zdaniem zbędne ponieważ są to jedynie symbole.Tak naprawdę to wszystko dzieje się w naszym umyśle ,który nie wymaga czystego obrusu do wypuszczenia swojej woli w świat ;) Dawniej , za czasów magii pogańskiej ołtarze,szaty i różne tego typu akcesoria były uznawane jako niezbędne do wykonania rytuału.Dzisiejsza magia coraz rzadziej wykorzystuje tego typu przedmioty.Jeśli uważasz że ołtarz jest Ci potrzebny możesz użyć stołu lub biurka.
Przekierowanie