Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: książki o runach.......
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, proszę o poradę jaką mam zakupić książkę o runach, chodzi mi przedewszystkim o symbol run dla wróżb
Ten temat wydaje mi się troszkę zbędny, ponieważ założyłaś już "PIERWSZE KROKI... " i tam również zamieściłaś pytanie o książki. W każdym bądź razie zgadzam się z wypowiedzią Nalki, a Runy w stopniu bardzo dobrym masz opisane tu na forum :)

Pozdrawiam

Szepcząca

A ja powiem, ze forum, to forum a ksiażka to ksiażka. Tutaj runy nie są aż tak dobzre opisane jakby sie mogło wydawać. Jak widze jest to misz masz zaczerpnięty z różnych książek.
Polecam książkę Tomasza Misterki: "Ścieżki i bezdroża runiczne", jest to jedna z lepiej napisanych książek o runach, bez zbędnych dodatków. Ja sama zaś opieram sie głownie na książce Igora Warnecka "Świat run". Korzytsam też ze wskazówek Marii piaseckiej, jednej z czołowych polskich runistek. Jej ksiażki to" "Runy - dar Odyna" i "Medytacyjna moc run", którą szczególnie polecam.
Nie wszystko u Marii Piaseckiej stosuję, bo ona np odwraca tak zwane runy nieodwracalne, ja tego juz nie robię, bo skoro coś jest nieodwracalne to jest nieodwracalne ;)
Nie stosuję też pustej runy wyrd bo od tego jest runa Nauthiz.

Co do internetowych interpretacji run tu tzreba być ostrożnym, bo wiele z nich jest delikatnie mówiąc niedoklądna.
Sprawdzona dla mnie strona z interpretacją run to strona Tomasza Misterki, autora księżki o runach: http://runy.net.pl/?q=blog/3
oraz forum .................
"A ja powiem, ze forum, to forum a ksiażka to ksiażka." - jestem tego samego zdania, jak również uważam, że warto korzystać z wszelkich źródeł jak i z własnej intuicji. Gdy ma się kontakt z Runami wiele rzeczy się czuje i po prostu wie :)

Szepcząca

Ja też tak uważam. ksiązki dały mi podstawy, reszte powiedizały same runy ;)
Cytat:Tutaj runy nie są aż tak dobzre opisane jakby sie mogło wydawać. Jak widze jest to misz masz zaczerpnięty z różnych książek.

Jaga i tu się mylisz Wiadomości tutaj przestawione przez zemnie są zaczerpnięte z fachowej literatury

Pozdrawiam

Szepcząca

miałam na myśli całosć. Twóje posty i uzupełnienie innymi postami to są informacje z różnych ksiązek, część można znaleźć też gdzieś na necie.
Nie neguję tego, bo sma najpierw chwytałam sie różnych źródeł.
Potem już część odrzuciłam, kiedy widziałam, ze niektóe informacje o runach się wykluczały.

A z jakiej ksiażki korzystałeś?
Jaga swoje źródła zostawię dla siebie :)

mam bardzo dużo notatek i staram się głupoty nie zamieszczać.:)

Szepcząca

Ok, nie nalegam. Spytałam bo sama chętnie sięgam po dobre ksiażki o runach.
Teraz w sumie trzymam się dwóch. Warnecka i Misterki. Cenię też Marię Piasecką, choć odrzuciłam jej koncepcję odwracalnosci wszystkich run.
Kilka innych pozycji, między innymi Pani Kulejewskiej i Chrzanowskiej odrzuciłam całkowicie.
I polegam też na tym, co mi runy same mówią.

I proszę o wybaczenie, jeśli moje słowa na temat misz maszu informacji kogoś uraziły. Nie było to moim zamiarem. Po prostu uważam, że ktoś chcący pracować z runami powinien sięgnać po dobrą książkę także, a nie opierać wiedze tylko na wiadomosciach z forów tematycznych.
a skąd biorą informację runistki na temat kart runicznych które prowadzą w telewizji swój program ezo? tak szybko odpowiadają na zadane im pytania:)
wiesz marzenka_ak one juz dobrze znajac runy i wiedza co ktora mowi zauwazysz po pewnym czasie tobie tez ksiazki zaczna byc zbedne bo sie nauczysz znaczenia run , im wiecej ebdzie prkatyki tym lepiej :)
Obcy napisał(a):Jaga i tu się mylisz Wiadomości tutaj przestawione przez zemnie są zaczerpnięte z fachowej literatury
Z fachowej ? Sorry,Żadna fachowa nie zawiera pustki czegoś pustego.
No chyba ,że za fachową uważasz ?? R. Bluma, który czerpał z wątpliwego autoramentu Guido van Lista.
Chyba ,że jest nim Edgred Thoorson lub Freya Aswynn, światowi znawcy run w końcu opierający ją na Eddach i mitologii, choć nie sądzę, bo o tym świadczy poniższy post..
Cytat:mam bardzo dużo notatek i staram się głupoty nie zamieszczać.
To z książek czy z notatek ? czy w oparciu o wróżki , jak mniemam?

Pozycje godne zaufania, potwierdzę wypowiedzi przedmówczyń. Misterka i Warneck, którzy wiedzę oparli na źródłowej mitologii a więc tam gdzie runy powstały.
Czy w książka Misterka i Warneck jest jasno opisane znaczenie każdej runy w celach wróżebnych?
Cytat:Chyba ,że jest nim Edgred Thoorson lub Freya Aswynn, światowi znawcy run w końcu opierający ją na Eddach i mitologii, choć nie sądzę, bo o tym świadczy poniższy post..

i własnych wymysłach niestety też.

Szepcząca

(04-06-2010 00:15:10)marzenka_ak napisał(a): [ -> ]Czy w książka Misterka i Warneck jest jasno opisane znaczenie każdej runy w celach wróżebnych?

Przede wszystkim pamiętaj, ze runy nie służą do wróżenia w takim sensie jak np Tarot.
One raczej doradzają i wskazują na to co powinno się zrobić, co w nas jest zablokowane, jakie decyzje w danym momencie będą trafne. I wiele mówią o nas samych w danym momencie życia.
Tutaj jest blog Tomasza Misterki o runach: http://runy.net.pl/?q=blog/3
Są tam także przedstawione znaczenia run.
Z obu książek dowiesz się na temat run wielu ważnych rzeczy, poznasz także ich znaczenie i zastosowanie.
Ze swej strony zachęcam do stworzenia własnego futharku, co jest prostą sprawą, a nie pracy z kartami.
Pozdrawiam.
Stron: 1 2
Przekierowanie