Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Bioenergoterapia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Według medycyny Dalekiego Wschodu bioenergoterapia jest bioenergetycznym działaniem wspomagającym organizm człowieka w zdrowotnych problemach. A dokładniej jest ona działaniem stymulującym i pobudzającym układ energetyczny.Bioenergoterapia (bioterapia) to dziedzina psychotroniki; definicja pochodzi od słowa - bioterapia (bio – gr. bíos czyli życie + gr. herapeía - opieka, pomoc, leczenie). Bioenergoterapię jako słowo można rozumieć też jako: bio - biologiczna, naturalna + energo -energia, energetyczna + terapia - terapia, uzdrawianie. Bioenergoterapia to biologiczna, naturalna energetyczna terapia, uzdrawianie, naturalne przywracanie zdrowia. Jest to działanie polegające m. in. na przekazywaniu choremu przez osobę terapeutę swojej lub pewnej energii biologicznej dotykiem lub na odległość. W praktyce (o tym się nie pisze) bioenergoterapeuta tak naprawdę steruje biologiczną energią, porządkuje układ energetyczny człowieka, usuwa zaburzenia energetyczne u osoby z dolegliwością. Człowiek pracujący z energią leczniczą to bioenergoterapeuta, bioterapeuta.

Bioenergoterapia to tak naprawdę korekta stanu biopola organizmu przez odpowiednio skierowane i celowo stosowane biopole człowieka - bioenergoterapeuty. Jest to energetyczna stymulacja układu energetycznego człowieka - pacjenta.
Bioenergoterapia (bioterapia) jest najstarszą metodą uzdrawiania. Znana jest od setek lat i można spotkać różne nazwy tej metody.

Medycyna chińska znana jest już od II w. p.n.e. Medycyna chińska ma m.in. na celu przywrócenie w naszym organizmie prawidłowego krążenia energii YIN QI oraz YANG QI. Siły te ciągle się ścierają ze sobą, co pozwala na utrzymanie równowagi. Jeśli jedna z energii góruje nad drugą, doprowadza to do nieprawidłowości w działaniu organizmu.

Czy są to potwierdzone zdolności?
Bioenergoterapia, podobnie jak wszystkie niekonwencjonalne metody wspomagania zdrowia, ma nie tylko swoich gorących zwolenników, ale także zagorzałych przeciwników. Wynika to z tego, że trudno jest weryfikować działanie bioenergoterapii. Brakuje nowych narzędzi do dalszych badań nad tym tematem. Wiele osób też traktuje bioenergoterapeutów jak szarlatanów, jednak różne badania, przeprowadzone z udziałem fizyków, potwierdzają wyjątkowe zdolności niektórych ludzi do przekazywania energii. W pewnych badaniach okazało się także, że tajemnicze chińskie meridiany pokrywają się z kanałami układu nerwowego i hormonalnego człowieka.

Badania naukowe potwierdzają, że pobudzanie określonych ośrodków mózgowych lub punktów akupunkturowych za pomocą zabiegów bioenergoterapeutycznych wywołuje w układzie odpornościowym określone reakcje prowadzące do zwalczania przez organizm procesów chorobowych. Metoda ta może więc pomagać, ale przede wszystkim we wzmacnianiu sił obronnych organizmu. Może wspomagać konwencjonalne leczenie.

Jak działa bioenergoterapia
Bioenergoterapia nie leczy. Tak naprawdę, bioenergoterapia daje bodziec na poziomie energetycznym. Taka stymulacja bioenergetyczna przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu i jego energetyki. Działanie bioenergetyczne stymuluje energetykę wprowadzając nowy prawidłowy porządek, który został zaburzony przez czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne, np. szkodliwe środowisko zewnętrzne, stres, chorobę. Polega ono (to działanie) przede wszystkim na usuwaniu energetycznych przyczyn choroby (braków, bloków lub złogów energetycznych) oraz na zasilaniu niedomagających organów. W trakcie przekazu energetycznego ważne jest ,,przebicie się” do bloku energetycznego lub narządu w którym występuje problem. Jeśli przekazywana energia przebije się, dotrze w dane miejsce, następuje wtedy poprawa. Na ogół, jest to tak, że po zabiegu bioenergoterapii poprawa występuje po jakimś czasie.

Techniki wspomagania
Bioenergoterapia to zespół różnych technik, których celem jest stymulacja organizmu człowieka za pomocą bioenergii. Niektóre z nich (techniki) porządkują bioenergię w układzie energetycznym potrzebującego, lub wykorzystują i uruchamiają energetyczne krążenie w układzie energetycznym organizmu. W innych technikach bioenergii dostarcza terapeuta. Uzupełnia on energię potrzebującemu w miejscach zaburzeń, w ten sposób oddziałuje na organizm osoby energetyzując bioenergią zaburzone strefy energetyczne. Aby bezpiecznie przekazywać energię, tak naprawdę to bioenergoterapeuta powinien sterować energią. Jest to wtedy bezpieczne zarówno dla osoby potrzebującej jak i dla bioenergoterapeuty.
Jak wygląda sterowanie (biostymulacja) energią

Należy wiedzieć, że każdy żywy organizm, także człowieka, jest źródłem różnych energii, zarówno tych mierzalnych jak i nie mierzalnych urządzeniami technicznymi i mogą to być elektromagnetyczne, cieplne, oraz promieniowania subtelne, niemierzalne. To wszystko wytwarza nasz organizm, najlepsze urządzenie nadawczo-odbiorcze. Wytwarza ją mózg, serce, każda komórka, atom naszego ciała. Każda komórka ma swój odpowiednik energetyczny. Dlatego zakłócenia w przepływie tej energii, zwłaszcza utrzymujące się przez dłuższy czas, rozregulowują zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne, biochemiczne. Następstwem tego mogą być zaburzenia w pracy różnych narządów. Fakt ten nie budzi wątpliwości współczesnych naukowców. Warto wiedzieć, że medycyna naturalna wschodnia - a bioenergoterapia jest jej częścią - upatruje przyczyn różnych chorób w zakłóceniach przepływu energii. Z tym, że według medyków chińskich energia krąży w naszym organizmie specjalnymi kanałami (tzw. meridianami). Co więcej, twierdzą oni, że przepływem tej energii, nazywanej życiową, można skutecznie sterować. Można przekierowywać ją z meridianów, gdzie tej energii jest za dużo, do tych, gdzie jej brakuje. I to właśnie robi bioenergoterapeuta, on udrażnia energetyczne kanały.
Dzięki czemu tak naprawdę ustępuje choroba ?Poprawa samopoczucia, lub zdrowia następuje dzięki takim właśnie działaniom bioenergetycznym bioenergoterapeuty. Jeśli bioenergetycznie uda się dotrzeć (przebić) bioenergią do zaburzonego miejsca, wtedy następuje poprawa, dolegliwość się zatrzymuje, a nawet cofa. Aby działać skuteczniej, łatwiej jest pracować, gdy osoba przechodzi indywidualny zabieg bioenergetyczny. Czasem, aby energia się przebiła, uruchomiła krążenie energetyczne potrzebny jest przekaz z dotykiem.

Proszę więc pamiętać! To nie bioenergoterapeuta uzdrawia, ale jego sterowanie energią, czyli to co robi, jego działania na system energetyczny człowieka pomagają. Dlatego każdy bioenergoterapeuta powinien dokładnie znać system energetyczny człowieka, musi znać bardzo dokładnie przebieg wszystkich kanałów energetycznych, czakr podstawowych, akupunkturowych, również tych mniejszych punktów energetycznych i poziomów energetycznych aury. Bioenergoterapeuta musi mieć też pewnego rodzaju wrażliwość energetyczną w odbiorze, czy nadawaniu. Powinien wiedzieć, jak zadziałać na zaburzenia, i jakimi działaniami (technikami) przywrócić prawidłowość w systemie energetycznym. Równowagę przywracają takie właśnie działania na poziomie energetycznym, i dlatego to one przywracają zdrowie, a nie osoba bioenergoterapeuty.

Należy dodatkowo też wiedzieć, że wszelkie formy bioenergoterapii opierają się na paru wspólnych założeniach:

* człowiek nie składa się jedynie z ciała fizycznego;
* człowiek składa się też z ciała energetycznego zwanego również aurą;.
* każda komórka organizmu ma swój odpowiednik energetyczny;
* ciało to (energetyczne) składa się z ośrodków energetycznych, tzw. czakr, oraz z systemu kanałów energetycznych, meridianów;
* czakry i kanały energetyczne są odpowiedzialne za odpowiednie gospodarowanie energią praniczną (przyswajanie, usuwanie, przetwarzanie oraz przesyłanie do innych czakr oraz narządów wewnętrznych człowieka).
Czy bioenergoterapia to cud?

To żaden cud! Przykładając ręce w określonych (tzw. akupunkturowych) punktach ciała pacjenta, bioenergoterapeuta stara się wyrównać poziom energii w miejscach chorych. Dzięki temu organizm może łatwiej oczyszczać się z pewnych energetycznych zaburzeń, a co za tym idzie z pewnych toksycznych substancji, a więc szybciej je zwalczać. Dzieje się tak dlatego, bo bioenergoterapeuta usuwa bloki energetyczne, niekorzystne sygnały z pola aurycznego. I rzeczywiście zdarza się, że dolegliwości leczone w sposób konwencjonalny bez odczuwalnych efektów już po kilku zabiegach energoterapeutycznych zaczynają się 'cofać' i człowiek stopniowo powraca do równowagi, do zdrowia. Ale nie ma w tym żadnego cudu. A jeśli nawet, to cudu tego dokonuje sam organizm. Bioenergoterapeuta ukierunkowuje tylko jego siły obronne na walkę z chorobą, wzmacnia naturalne zdolności organizmu do samouleczania. Stymuluje organizm.
Tak naprawdę to po zabiegu bioenergoterapii organizm sam zaczyna zwalczać dolegliwość. Dlatego zasadą w bioenergoterapii jest dać taki energetyczny bodziec, który spowoduje lepsze samopoczucie potrzebującego człowieka. Tak można też wyjaśnić, moim zdaniem, przypadki "cudownych wyleczeń" skomplikowanych chorób. Po prostu wzmocniony organizm zaczyna lepiej reagować na leki, zioła, suplementy diety, czy leczenie medyczne. Dlatego nie wolno odstawiać leków bez wiedzy lekarza. Należy również unikać nieuczciwych bioenergoterapeutów reklamujących się jako cudotwórcy na wszelkie problemy. Na wiele chorób człowiek pracuje wiele lat. Włączenie zdrowego stylu życia przyniesie nam większy komfort życia. A jeśli następuje poprawa, zawsze trzeba opowiedzieć o tym lekarzowi, by zadecydował o dalszej terapii, czy badaniach diagnostycznych. Bioenergoterapia jest metodą uzupełniającą leczenie medyczne.
chciałabym się zapytac , moze ktoś mi poradzi
jak znaleść dobrego bioenergoterapeutę?
(09-05-2010 06:34:20)flora napisał(a): [ -> ]chciałabym się zapytac , moze ktoś mi poradzi
jak znaleść dobrego bioenergoterapeutę?

Witam.
Wszystko uzależnione jest gdzie mieszkasz-w jakim rejonie-albo skontaktuj się z Cechem Rzemiosł w twoim rejonie lub z BIOPOLEM w Warszawie. Oni posiadają a przynajmniej powinni posiadać listę osób rekomendowanych.
pozdrawiam
-

Szepcząca

Ja dość niechętnie podchodzę do bioterapii, do czego zresztą przyczyniło się dwóch bioterapeutów.
Poza tym mało który z nich bada wcześniej to swoiste biopole klienta.
Mam znajomego bioterapeutę, który np zawsze wcześniej jakoś tam po swojemu sprawdzał czy daną osobę można leczyć w ten sposób czy nie. Mnie zawsze odmawiał twierdząc, ze przyniosłoby to więcej szkody niz pożytku. Twierdził (jak sie sama potem pzrekonałam słusznie), ze każdy człowiek ma specyficzne wibracje energetyczne na pewnych częstotliwościach. Większość ludzi ma na tyle zbliżone częstotliwości, że bioterapia w ich wypadku będzie działała. Jednak są osoby o nieco innych wibracjach i jest ich też dość sporo, z kórymi bioterapia nie współgra i moze wprowadzić dysharmonię energetyczną. Bo bioterpia w pzreciwieństwie do np reiki czy UP wykorzystuje swoją energię, na swoich częstotliwościach.

Faktycznie bywało tak, ze pomimo sympatii do kolegi czułam się czasem dziwnie. Potem kiedy spotkałam na swej drodze tych 2 bioterapeutów przeknałam się co kolega miał na myśli o rozchwianiu energetycznym.

Nikgo nie namawiam do rezygnowania z tej metody. Przeciwnie, jesli ktoś czuje, ze jest to dla niego właściwa metoda to powinien z niej skorzystać. Ale warto obesrwować siebie podczas zabiegu.
I polecam korzystać z pomocy bioterapeutów z dobrą opinią. Mopzna własnie popytac w cechu czy poprosić o certyfikat. Nie każdy niestety, kto zajmuje się medycyna naturalną jest uczciwy.
myślę o tym juz od bardzo dawna miałam przgogę z wrózka
ona miała bogata ofertę tak to nazwijmy postawiła mi wrózbe
a potem dowiedziałam się od niej że mam zdolności ze tez mogę
ludzi leczyć. moja przygoda z nia zaczęła sie przypadkiem
dała mi adres do bioterapeuty.nie wiem co o tym sadzić ale
w tym komercyjnym świecie taki życzliwy kontakt rzadko się zdarza.
chciałabym w to wejsc, rozwijac zdolnosc tylko teraz jest jeszcze
miłosc.
Witaj Jaga_Wiedzma.
Bioterapią zajmuję się 19 lat i zgadzam się z Twoja opinią w 100%. Niestety i w naszych kręgach znajdują czarne owce-co uważam za bardzo przykry objaw. Co do certyfikatów to chyba na dzień dzisiejszy najbardziej wiarygodnym jest Dyplom Czeladnika lub Mistrza w zawodzie a nie Certyfikat Naczelnego Super Szamana wydany przez firmę Krzak za 250 PLN

Szepcząca

Miłość wspomaga taką drogę a nie pzreszkadza jje. Mozesz sie zapisać na kurs Reki lub uzdrawiania pranicznego albo na kurs bioterapii - tu jednak drobna uwaga. Nie każdy ma silnie rozwinięte zdolnosci bioterapeutyczne. Nie na tyle duże by przekazywać tę energię innym bez uszczerbku dla siebie. Tym właśnie się różni bioterapia od Reiki czy UP. W Reiki i pranicznym jesteś tylko przekaźnikiem energii a nie dajesz swojej, jak w bioterapii.
(11-05-2010 11:31:45)magik43 napisał(a): [ -> ]Witaj Jaga_Wiedzma.
Bioterapią zajmuję się 19 lat i zgadzam się z Twoja opinią w 100%. Niestety i w naszych kręgach znajdują czarne owce-co uważam za bardzo przykry objaw.

Ja zaś zajmuję sie reiki i niestety też wiem jak wiele jest Wielkich Mistrzów tylko z nazwy, nad cym zresztą bardzo ubolewam. Dziś już inaczej patzrę na bioterapię, ale był okres, ze wręcz zwalczałam tę metodę po doświadzcenaich z tymi dwoma pseudouzdrowicielami.

Niestety wszedzie sie znajdą chciwi, którzy tylko chcą zarobić a nie pomóc. W Reiki także :(
no własnie ta wrózka bardziej pisała bioenergoterapia.
chciałabym zrobic testy miec to z głowy sprawdzic czy sie nadaje czy
nie. jak wyglądaja takie testy czy możecie uchylic rąbka tajemnicy?

Szepcząca

Ja niestety Ci tu nie pomogę. Nie zajmuję się bioterapią, ale jeśli będziesz chciala sie dowiedzieć coś o reiki, które każdy moze przekazywać dalej, to chętnie udziele rad. Moze magik43 coś wiecej Ci powie o bioterapii
(11-05-2010 11:45:40)flora napisał(a): [ -> ]no własnie ta wrózka bardziej pisała bioenergoterapia.
chciałabym zrobic testy miec to z głowy sprawdzic czy sie nadaje czy
nie. jak wyglądaja takie testy czy możecie uchylic rąbka tajemnicy?

Tzw. testów jest sporo-w zależności od człowieka który to robi. Jeżeli chodzi o mnie to posługuję się najczęściej wahadłem i odczuwaniem poziomu energii dłonią.
(11-05-2010 11:38:19)Jaga_Wiedzma napisał(a): [ -> ]Miłość wspomaga taką drogę a nie pzreszkadza jje. Mozesz sie zapisać na kurs Reki lub uzdrawiania pranicznego albo na kurs bioterapii - tu jednak drobna uwaga. Nie każdy ma silnie rozwinięte zdolnosci bioterapeutyczne. Nie na tyle duże by przekazywać tę energię innym bez uszczerbku dla siebie. Tym właśnie się różni bioterapia od Reiki czy UP. W Reiki i pranicznym jesteś tylko przekaźnikiem energii a nie dajesz swojej, jak w bioterapii.
(11-05-2010 11:31:45)magik43 napisał(a): [ -> ]Witaj Jaga_Wiedzma.
Bioterapią zajmuję się 19 lat i zgadzam się z Twoja opinią w 100%. Niestety i w naszych kręgach znajdują czarne owce-co uważam za bardzo przykry objaw.

Ja zaś zajmuję sie reiki i niestety też wiem jak wiele jest Wielkich Mistrzów tylko z nazwy, nad cym zresztą bardzo ubolewam. Dziś już inaczej patzrę na bioterapię, ale był okres, ze wręcz zwalczałam tę metodę po doświadzcenaich z tymi dwoma pseudouzdrowicielami.

Niestety wszedzie sie znajdą chciwi, którzy tylko chcą zarobić a nie pomóc. W Reiki także :(

I to jest przykre... Pracujemy w specyficznym środowisku i wg. mnie powinno się mieć więcej pokory. Ostatnio trafiłem na jednej ze stron na ofertę kursów i bio i reiki, zadzwoniłem z pytaniem jakie warunki,predyspozycje muszę spełniać-okazało się,że skończone 17 lat i kasa... P R Z E R A Z A J Ą C E

Szepcząca

Niestety. A kasa do tego nie mała. Niektórzy życzą sobie już za pierwsze stopnie reiki tak horendalnych cen, że nikgo normalnego na to nie stać.

Na szczęście ja trafiłąm na dwóch wspaniałych mistrzów Reiki, pzrez Wielkie M nie z nazwy.
Dokładnie. Kasa chora a ludzie którzy prowadza kursy... szkoda słów.
Ja też miałem sporo szczęścia trafić na człowieka który ma TO COŚ i pokierował mnie w dobrym kierunku i dzisiaj cieszę się,że mogę w miarę swoich możliwości pomagać ludziom.
czy mozliwy jest przesył energii przez komputer , telewizor,
telefon? jak dzis te urządzenia wykorzystuja bioterapeuci?
(13-05-2010 13:45:44)flora napisał(a): [ -> ]czy mozliwy jest przesył energii przez komputer , telewizor,
telefon? jak dzis te urządzenia wykorzystuja bioterapeuci?
Witaj flora
Opinie na ten temat są różne... Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że przesył energii DO klienta przez urządzenia które wymieniłaś jest mizerny- praktycznie zerowy. Większa efektywność jest przy tzw. przesyle na odległość-czasami taka praca-zabieg-zajmuje i godzinę więc cięzko by było robić go z telefonem przy uchu.Przez telefon-rozmowa-bioterapeuta MOŻE wyłapać zmiany energetyczne u osoby z którą rozmawia
Moim zdaniem jest to możliwe, wytłumaczę dla czego. Nie mam co prawda takiego doświadczenia jak niektóre z was obecnych. O swoich zdolnościach dowiedziałam się przypadkiem i niedawno 1,5 roku temu. 2 miesiące temu komunikowałam się ze znajomymi z różnych krajów, dość odległych od Polski. Koleżanka z Izraela skarżyła się na okropny ból w plecach. Ponoć nawet co i rusz wzywali karetkę bo ból był nie do zniesienia. Leczyła się u lekarza około dwóch tygodni bez szczególnego skutku. Zaproponowałam jej moją pomoc. Mimo że jest niedowiarkiem i totalnie wyśmiewała mnie, zgodziła się na seans 10 minutowy. Po 10 min. pracy nad jej zdjęciem na ekranie komputera dostałam wiadomość od niej. Była zaskoczona efektem, ponieważ ostry ból ustąpił natychmiast i miała dziwne odczucia i odruchy w obydwu łopatkach (mrowienie i pulsacje, niebolesne skurcze). Po 4 seansie w ciągu kilku następnych dni ból ustąpił całkiem. Lekarz stwierdził zadziwiająco szybkie ustąpienie zapalenia nerwu oraz pełne wyzdrowienie. Ona gotowa jest potwierdzić to w każdej chwili jej lekarz również. Co powiecie na to?
Takich eksperymentalnych ozdrowień mam około 6-7 z chętnymi z różnych końców świata i z tych kilku tylko w jednym efekt jest słabszy (tylko ustąpienie ostrego bólu), ale moim zdaniem powodem jest mniejsza otwartość energetyczna osoby na której przeprowadzałam eksperyment.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie