Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Królowa Denarów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To wiara w materię a przez to i w siebie. Jest to kobieta dumna ale i szczodra w uczuciach i podarunkach. Wielkoduszna i wybaczająca. W negatywie będzie mówić o kobiecie bogatej, egoistycznej i zimnej.

Reprezentuje podobne zawody, co Król Denarów, ale karta oznacza w tym przypadku kobietę. Cechuje ją odpowiedzialność, obowiązkowość, wytrwałość, pracowitość. Jest symbolem kobiety, która wspaniale radzi sobie w sprawach zawodowych i rodzinnych. Królowa Denarów to również opiekuńcza, pełna ciepła, oddana matka, która potrafi zapewnić bezpieczeństwo i byt swoim najbliższym. Karta może oznaczać również zmysłową, piękną kobietę, o dobrym guście, elegancko i modnie ubraną. Inne cechy, które symbolizuje karta to dojrzałość, kompetencja, praktycyzm, może być to również zapowiedź polepszenia warunków materialnych, poprawy finansów, awansu.
Źródło
Charakter:


z początku jej wygląd kojarzy się z kobietą interesu albo kimś, kto ma do czynienia z pieniędzmi, ale może być też osobą zamożną, choć nie przesadnie bogatą, oszczędną i rozsądną, która wie, jak bronić swych spraw. Może okazać się kimś. kto pożycza pieniądze, przeprowadza transakcje finansowe, albo osobą, której uczucia i czyny są skutkiem dbania o własne interesy. Wreszcie, może reprezentować egoistkę, wyrachowaną i skąpą, która jest podejrzliwa i nielojalna.

Sytuacja:bardzo często karta ta oznacza transakcję finansową, sprzedaż albo kupno, tudzież wszelkiego rodzaju zysk, ale również taką okoliczność, kiedy konieczne staje się zaprowadzenie porządku w naszych sprawach finansowych albo zastanawiamy się nad pożyczką. Może też być ostrzeżeniem przed ekstrawagancją czy traceniem zasobów na niepotrzebne i mało wartościowe przedsięwzięcia.
[attachment=135]
[attachment=731][attachment=732]

Pozytywy:
Czas realizacji prognozy przełom Stycznia i Lutego.

Choroby: ostrzega przed reumatyzmem i schorzeniami dermatologicznymi.
Pomyślność w sprawach finansowych, życie na wysokim poziomie materialnym, bogaci krewni na prowincji, aspiracje poparte rzetelną pracą i wiedzą, doradca. Ktoś, kto umie korzystać z dobrych stron życia. Osoba znająca odpowiedzi na wiele życiowych pytań, dbałość o urodę otoczenia, sybarytka.

Negatywy:
Czas realizacji prognozy przełom Stycznia i Lutego.

Choroby: ostrzega przed reumatyzmem i schorzeniami dermatologicznymi.
W negacji – brak wiary w siebie, niegospodarność, podejrzliwość, nieregularna praca, poddawanie się losowi. Brud, niechlujstwo, skłonność do alkoholizmu i prostych rozrywek.

Opis wg. Joanny Stawińskiej "Twój Magiczny Niezbędnik".
Pozytywy:
Bogactwo, hojność, świetność, bezpieczeństwo, wolność.
Dodatkowo: prezenty od bogatego krewnego, bogate i szczęśliwe małżeństwo.

Negatywy:
Zło, podejrzenie, napięcie, strach, brak zaufania.
Dodatkowo: choroba.

Opis wg. E. A. Waite'a "Obrazkowy klucz do Tarota".
Pozytywy:
Dobrobyt. Bogactwo. Przepych. Skrajny komfort. Hojność. Bezpieczeństwo. Wolność. Wdzięk. Dostojność. Osoba bogata, ale hojna. Szlachetna dusza.

Negatywy:
Złudny dobrobyt. Zawieszenie. Podejrzliwość. Niedopełnienie obowiązków. Osoba grzeszna. Nieufność. Strach przed porażka.

Opis wg. Rafała T. Prinke "TAROT dzieje niezwykłej talii kart".

Wrozka Hanna

Królowa denarów to kobieta "z klasą".
Królowa Denarów

Mamy już przedostatnia kartę osobową w systemie kart tarota tych które personalizują osoby a jednocześnie osoby generujące określony wpływ na nasze życie. Czyli osoby które określają nasza w danym momencie postawę życiową bo to wcale nie znaczy , że jesteśmy na całe Zycie do jednej struktury wyrażonej przez kartę przypisani. W tym samym momencie w sferze emocjonalnej mogą nas określać zupełnie inne karty, w sferze materialnej mogą nas określać zupełnie inne karty . Tak jak człowiek jest wielowymiarowy tak samo to jęcie tematu przez karty tematu też jest wielowymiarowe. Często jest tak , że my się czujemy zupełnie innym charakterem osobowości ale sygnały, które wysyłamy do świata zewnętrznego , ten język i werbalny i nie werbalny powoduje, że obraz tworzony przez nas jest odbierany jako zupełnie cos innego niż to co jest tym wnętrzem. Zresztą każdy z nas wie, że przede wszystkim na potrzeby świata zewnętrznego tworzymy maskę. I nie znaczy , że jesteśmy kłamcami , nie znaczy, że jesteśmy oszukańcami , nie znaczy, że próbujemy się kreować na kogoś innego natomiast maski są to określone postawy i jakby wyostrzenie określonych cech charakteru które są adekwatne do płaszczyzny naszego życia w której się poruszamy i do sytuacji która w danym momencie staje się naszym udziałem. Nie możemy w żadnej życiowej sytuacji pokazać absolutnie tego wszystkiego co jest tym naszym wnętrzem bo z jednej strony mogłoby to być porażające jako bogactwo tego wnętrza , z drugiej strony jest to pewnego rodzaju obnażenie się , w tym pokazanie silnych stron ale też każdy z nas ma te swoje Piety Achillesa. Może i dobrze bo człowiek jest w każdym sensie kimś kto jest doskonały w swojej ułomności. I naszym zadaniem w tym życiu jest przede wszystkim doskonalić to co jest naszym potencjałem i starać się pobrać nauki , aby wypełnić te przestrzeń, która tworzy naszą ułomność. Natomiast ta ułomność jest tym naszym ludzkim cudem. To nas odróżnia od maszyn liczących i maszyn posługujących się sztuczna inteligencja. Dlatego nie poczytujmy sobie naszych ułomności jako niedoskonałości. , gdyż może własnie one są warunkiem naszej doskonałości. Ale posiadając je przywdziewamy maski. Przywdziewamy te maski zewnętrzne które chronią nasze wnętrze. Ta bardzo delikatną część naszej jednostki którą niejednokrotnie pokazujemy naszym najbliższym ale też nie całą. – w zależności od tego czego oczekuje od nas świat. Czy siły czy słabości albo pokazujemy tę siłę i nie ma wtedy miejsca na pokazanie słabości. Albo przybieramy postawę osób słabych i ta siłę naszą musimy gdzieś tam wewnętrznie stłumić
Królowa Denarów – wodnista część ziemi. Obejmuje przestrzeń zodiakalna ostatniej dekady Strzelca – pierwszych dwóch dekad Koziorożca. Królowa ziemi jest wyrazem - kimś kto pełni funkcje matki ziemi. , matki elementu ziemi.
U Crowley’a na karcie jest pokazana jako kobieta siedząca na tronie i patrząca w dal a w oddali jest oaza , pomiędzy nią a oazą występuje przestrzeń pustyni. Jest to też pewien rodzaj informacji ( pamiętacie, że królowe wyrażają pasywny element , wyrażają rodzaj działania poprzez niedziałanie i w Królowej Denarów najlepiej jest to zaznaczone , że jej aktywność przede wszystkim ogranicza się do życiodajnej wegetacji. Jest ona wyrazem wielkiej pracy która jest sukcesem. Wiele opracowań tarota podkreśla materialny aspekt , wiele opracowań tarota podkreśla, że królowa Denarów jest to ktoś kto przede wszystkim chce się otaczać pięknymi rzeczami. Wg mnie to jest bardzo duże spłycenie. Całego wyrazu tej karty. Przede wszystkim ona jest funkcją reprezentacji elementu ziemi. A element ziemi jest to , to wszystko co tworzy masę materialna w naszym życiu . Natomiast tą masą materialną nie jest bogactwo. Zdolność tworzenia przestrzeni materialnej jest właśnie bogactwem. Nie sam twór ale potencjał dochodzenia do tego tworu. I przede wszystkim taki jest aspekt Królowej Denarów. W tym obrazie jest pokazana urodzajność przenoszona przez tą przestrzeń jałowego piasku. Ona w tym wszystkim stanowi tchnienie życia. Jej dochodzenie. Tu nie ma informacji o tym , że jest kimś kto chce się znaleźć w tej oazie. Natomiast zdecydowanie cały obraz karty wyraża dążenie do płodności przestrzeni która jest życiowo jałową przestrzenią. I to jest najistotniejsze przesłanie królowej Denarów.
Wielka praca, którą sobą wyraża również nie jest tą pracą która nam się jakby kojarzy z danym słowem. Ta praca jest stałością dążenia, stałością dążenia i emocjonalnego i intelektualnego. Pan Suliga o Królowej Denarów pisał, że jest najbliższa karcie Maga gdzie siedząc bawi się denarem i ten denar jest jakby nawiązaniem do pałeczki którą trzyma Mag. Rzeczywiście aczkolwiek Mag w swoim działaniu jest zdecydowanie bardziej kreatywny. Królowa Denarów nie ma tej kreacji. , nie ma tego aspektu kreacji. Ona ma przede wszystkim wymiar aspektu reprezentacji. I cała struktura materialna , którą ona wyraża sobą jest przede wszystkim skupiona na pewnego rodzaju praktyczności zagospodarowania.
Stąd jeśli określa nas jako ludzi mówi nam przede wszystkim o cechach praktycyzmu życiowego. , zdolności zagospodarowywania przestrzeni ale nie w sposób który dokonuje rebelii, przewrotu . To nie jest potężny rozmach w budowaniu. Dlatego często Królowa Denarów będzie wskazywała na osobę piastującą odpowiedzialną funkcję za przestrzeń materialną ale w systemie jej rozliczenia a nie w systemie nią zarządzania.
Bardzo często Królowa Denarów mówi o dyrektorze finansowym , o kimś kto tworzy system sprawozdań, ale jeszcze częściej wskazuje na osoby które zajmują się księgowością , które zajmują się rozpisywaniem tej przestrzeni materialnej co daje wyraz zagospodarowaniu realnego środka materialnego.
Królowa Denarów wyraża ludzi wielkiego serca. Ludzi którzy są łagodni w tej strefie materii. To nie są ludzie mający ochotę zawłaszczyć. To nie są ludzie mający ochotę manipulować tę energię. To są ludzie , którzy przestrzeń materii wykorzystują do tworzenia wokół siebie przestrzeni w której realizują ta rolę wizytówki.
Jeśli my wychodzimy z pozycji Królowej Denarów wiadomo, że określa nas jako ludzi którzy z jednej strony trzymają się realii , z drugiej strony nie są pazerni na materie , z trzeciej strony potrafią docenić to co zostało im powierzone pod zarządzanie. To też jest pewien rodzaj samodzielnego obracania się w strukturze materialnej. Czyli nie tyle jest to całkowita niezależność bo jak powiedziałam jest to pasywność w działaniu czyli ten rodzaj zdobywania jest jednak po stronie zupełnie kogoś innego . Natomiast obracanie i ta niezależność materialna , która nie tworzy systemu poddańczego Królowej Denarów jest ogromną umiejętnością którą dość trudno jest w sobie wypracować .
Jeśli partnerka jest w związku małżeńskim gdzie mężczyzna tworzy byt materialny a ona w tym tworzonym bycie materialnym zna swoje miejsce i jest tym miejscem usatysfakcjonowana to na pewno jest to Królowa Denarów. Co to znaczy usatysfakcjonowana? – często jest tak, że kobiety tworzą przestrzeń domu, budują ten dom, mężczyzna zaspakaja potrzeby materialne domu i kobieta cały czas ustawia się w pozycji tej gorszej, która nie ma udziału w tworzeniu tej materii. Kobieta cały czas wytwarza system myślowy czego by ona nie zrobiła gdyby ona nie musiała. Czyli zaczyna się wdawać niestety ale w pozycje ofiary sytuacji nie umiejąc kompletnie wtedy czerpać przyjemności z zarządzenia ta materia , tą przestrzenia która ktoś buduje. Królowa Denarów to potrafi. Królowa denarów potrafi być osoba zadowoloną i mieć tzw. wizje kwitnienia miejsce które jest powierzone pod jej zarządzenie. Ale nie zarządzenie jako ekspansja na zewnątrz tylko zarządzenie jako zagospodarowanie dóbr które są jej powierzone.
To ten plusowy aspekt Królowej Denarów.
Negacja zawsze jest ta ciemna stroną ,. Negacja jest tym materializmem , tym zawłaszczaniem, tym zgarnięciem pod siebie , tym wszystkim co jest nieładne w strefie materii. Jest również marnotrawstwem i jest również brakiem szacunku dla drugiego człowieka
Myślę , że my ucząc się tych przesłań kart będziemy również potrafili okiełznać te nasze ciemne strony i emanować zawsze tylko tym jasnym aspektem przekazu tarotowego który określa czasami nasza osobowość w rozkładach.
Jak wygląda Królowa Monet? Przeczytałam, że ma czarne włosy. Czy też pod jej kolor włosów pasuje kobieta, która ma włosy w kolorze bardzo ciemnego brązu?
Przekierowanie