Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Co to jest uzdrawianie praniczne ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Uzdrawianie praniczne jest starozytna nauka i sztuka stosujaca prane , czyli ki/chi lub inaczej energie zyciowa do leczenia ciala fizycznego. Obejmuje ono takze operowanie energia ki i energia bioplazmatyczna w ciele kazdego czlowieka. Bylo roznie nazywane:
- uzdrawianiem energia parapsychiczna (chi - kung ),
- mesmertyzmem,
- uzdrawianiem wiara,
- uzdrawianiem energia ki ,
- uzdrawianiem sila witalna lub nakladaniem rak.

Uzdrawianie praniczne opiera sie na pracy z calosciowo pojeta struktura ludzkiego ciala. Calosc ciala fizycznego czlowieka obejmuje cialo fizyczne i niewidzialne cialo energetyczne zwane cialem bioplazmatycznym .
Widzialne cialo fizyczne jest ta czescia , ktora widzimy, ktora dotykamy i ktora najlepiej znamy.
Cialo bioplazmatyczne to niewidzialne swietliste cialo energetyczne, ktore przenika widzialne cialo fizyczne i wychodzi poza nie na okolo 10 do 12,5 centymetra. Jasnowidzacy tradycyjnie nazywaja cialo energetyczne cialem eterycznym badz sobotworem eterycznym.

Uzdrawianie praniczne polega na wykorzystaniu sily prany, czyli wewnetrznej energii zyciowej . Usuwajac zuzyta, zabrudzona energie , przesyla sie w to miejsce swieza , zdrowa energie zyciowa.
Uzdrawianie praniczne bazuje na oczyszczaniu czakr odpowiadających za dany narząd lub bezpośrednio narządów w celu pozbycia się starej zalegającej w ciele energetycznym człowieka energii ( prany ) tworzącej blok i przesyłaniu nowej w celu przyspieszenia jej regeneracji.W niektórych przypadkach występują też dziury w kanałach energetycznych lub czakrach, przez które ulatnia się prana powodując osłabienie człowieka przez co staje się on bardziej podatny na choroby.

W uzdrawianiu pranicznym mówi się o ciele bioplazmatycznym czyli aurze. Wyróżniamy aure wewnętrzną, zewnętrzną i aure zdrowia.

-Aura wewnętrzna przenika ciało fizyczne i sięga do 10-13 cm poza granicami ciała fizycznego. Przez różne choroby i osłabienia aura ta może być cieńsza bądź grubsza. Cieńsza oznacza niedobór prany i osłabienia, grubsza natomiast zastój energii i blok.Tą zależność stosuje się do wstępnego diagnozowania i wyszukiwania chorób. Warto zaznaczyć że choroby pojawiają się najpierw w aurze,przez co przy odpowiednio szybkiej interwencji można zapobiec efektom fizycznym choroby.

-Aura zdrowia ma postać promieni rozchodzących się od fizycznego ciała na wszystkie strony. Jest ona niczym tarcza przed znajdującymi się w otoczeniu zarazkami i negatywną praną. Ciągłe promieniowanie powoduje usuwanie z ciała toksyn i zarazków.W przypadku osłabienia organizmu promienie te zakrzywiają się i plątają tym samym obniżając zdolność do usuwania toksyn itp.

-Aura zewnętrzna jest niczym siła zaporowa utrzymująca znajdująca się wewnątrz energię.Rozciąga się na odległość około jednego metra od granicy fizycznego ciała i przybiera różne barwy będące odbiciem stanu emocjonalnego, fizycznego i mentalnego osoby.


Warto wspomnieć że ciało bioplazmatyczne jest pewnego rodzaju wzorcem dla ciała fizycznego. To właśnie dzięki niemu ciało fizyczne pomimo ciągłych przemian pozostaje w jednej niezmiennej formie.
Zależność ta powoduje że każda choroba na na jednej płaszczyźnie ma odzwierciedlenie w drugiej. Niektóre zmiany zachodzą natychmiastowo inne stopniowo, ale ciągle darzą do harmonii.

W uzdrawianiu pranicznym kluczowy jest rozwój czakr dłoni, którymi uzdrowiciel dokonuje diagnoz i działań. Uzdrowiciel zbiera energie z otoczenia ( powietrza, ziemi i słonca ) a następnie przekazuje ją pacjentowi. Przeważnie gromadzi się energie jedną ręką a wysyła drugą, w ten sposób uzdrowiciel staje się przekaźnikiem energii. Uzdrowiciel musi zadbać o stabilizację przekazywanej energii w celu osiągania jak najlepszych wyników. Prana która wykorzystuje uzdrowiciel posiada określone kolory. Podstawowa jest prana biała, która harmonizuje i po części posiada wszystkie właściwości kolorowych pran, które skupiają się na bardziej określonych właściwościach.

Napisano w oparciu o książkę " Stara sztuka uzdrawiania " Choa Kok Sui.
No proszę i Lord się zadomowił :)

skoro o wzorcu:

pewnego dnia przeskoczyło mi widzenie i idąc po ulicy widziałam jako pierwsze ciało eteryczne i duchowe a na ostatnim planie fizyczne. powiem, ze większosć ludzi wyglądała jak dzieła picassa. tylko jedna osoba miała prawie idealnie nałożone ciała - dziewczyna miała poważną deformacje nóg i bioder, chodziła o kulach ale jej energia nie była wcale bardziej zniekształcona niż jej ciało. niesamowity kontrast zaś był u kobiet i mężczyzn zbyt dużą wagę przykładających do wyglądu. tutaj lalki były maska dla poważnych deformacji.

ogólnie nie ma możliwości dbania rzeczywiście o swoje zdrowie jeśli dbamy tylko o powłokę fizyczną. choć utrzymanie ciała w dobrym zdrowiu fizycznym zdecydowanie pomaga znaleźć równowagę w energiach :) ot, pamiętajmy że mamy więcej ciał niż to co widać w lustrze ;)
Tak ;] Harmonia rozwoju ciała powinna być zachowana na każdej płaszczyźnie ;] Inaczej poruszamy się do przodu tylko na ułamku prawdziwych umiejętności ;]
nawet nie to ze w ułamku, bo przez daną praktykę możemy i sporo do przodu skoczyć, ale tylko czasowo. nierównomierny rozwój/leczenie spowoduje jeśli nie powrót do poprzedniego stanu (nawrót choroby na przykład) to przynajmniej spowoduje tracenie zbyt dużych pokładów energii na utrzymanie stanu.
czym rózni sie kurs uzdrwiania pranicznego od kursu
na bioterapeutę?
Jest To inny system uzdrawiania energią ;]

Na kursie uzdrawiania pranicznego nauczysz się uzdrawiać energią bezpośrednio uzyskaną z otoczenia - podobnie jak w Reiki ;] Natomiast jako bioenergoterapeuta nauczysz się posługiwać jedynie swoimi zapasami energii oraz jak je regenerować. Po za tym same poszczególne techniki uzdrawiania itp. mogą się różnić ;]
(13-05-2010 08:28:19)flora napisał(a): [ -> ]czym rózni sie kurs uzdrwiania pranicznego od kursu
na bioterapeutę?

Kurs Uzdrawiania Pranicznego to nauka określonej techniki i metodyki postępowania, np. wg. Choa Kok Sui.
Prana jest "rodzajem energii - wibracją energetyczną" tak więc, świadomość i nauka technik pranoterapii jest nakierowana na taki rodzaj przekazu.
To jakby "medyczna specjalizacja po internie"

Na kursach bioterapii - nie wiem czy na wszystkich - są podstawy Uzdrawiania Panicznego wg Choa Kok Sui.
A.
(04-06-2010 20:34:29)LordCadaveris napisał(a): [ -> ]Natomiast jako bioenergoterapeuta nauczysz się posługiwać jedynie swoimi zapasami energii oraz jak je regenerować. Po za tym same poszczególne techniki uzdrawiania itp. mogą się różnić ;]

obawiam się że to nie pokrywa się z prawdą, ja przynajmniej byłem uczony ściągania energii z zewnątrz do uzdrowienia na kursie bioenergo

kto jeszcze dziś pracuje tylko na swojej energii ? czasy xix mesmeryzmu minęły :) Jest tyle ciekawych technik ...
Witam i Bioenergoterapeuta i Uzdrowiciel duchowy korzystają z zewnętrznych źródeł energii. Bioenergoterapeuta przekazuje swoja energie, uzupełniając ja w sposób ciągły z kosmosu [różne nazwy zależnie od wiary i przekonań],Uzdrowiciel duchowy przekazuje energie bezpośrednio z kosmosu będąc tylko kanałem przesyłowym.
Bioenergoterapeuta przekazuje swoja energie, uzupełniając ja w sposób ciągły z kosmosu

doprawdy ? żeby przyswoić energię kosmiczną do wibracji własnych trzeba godzin czasem dni. podział bez sensu :)
tak i dlatego własnie osoby zajmujące się uzdrawianiem powinny mieć uzdolnienia albo jak b......123 będzie podłączony do astralu.
Gull widzę, że ten ban nadal mocno Cię boli ;)

Cytat:podział bez sensu

Zgadzam się ;]
Witaj nie tyle ban co brak możliwości szerokiego pomagania ludziom
Gullfaxi nikt Ci nie broni pomagać ludziom, ezoforum nie jest Ci do tego w żaden sposób potrzebne. Jakbyś nie łamał regulaminu to by Cię nie zbanowali.

Pisanie takich rzeczy o "b......123" jest bardzo brzydkie i "nieezoteryczne". Pobrudzisz sobie tylko karmę ;) Hipokryzja się leje strumieniami, ale po paru latach na forach ezo można przywyknąć, że to co na języku ma się nijak do czynów.

Swoją drogą powinieneś dogadac się z innymi "skrzywdzonymi" przez b....123 i założyć nowe forum - dla ezowyklętych ;]
Stron: 1 2
Przekierowanie