Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Magia świec
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
13 podstawowych kolorów świec ich zastosowania oraz dni:
Biel - poniedziałek - energie: żeńskie - dla oddalenia wrogich sił; dla podniesienia wibracji; dla oczyszczenia sił; dla stworzenia iluzji mylących wroga
Czerń - sobota - energie: żeńskie - dla zniszczenia bądź usunięcia czegoś, dla odblokowania, dla rozwiązania tajemnic
Brąz - poniedziałek/piątek/sobota - energie: żeńskie - dla zharmonizowania się z energiami ziemi; dla zdobycia podstawowych środków niezbędnych do przeżycia
Szary - poniedziałek - energie: męskie i żeńskie - dla zneutralizowania wrogich sił; dla uśmierzenia niepokoju i zamętu
Błękit - poniedziałek/piątek/sobota/czwartek - energie: w czwartki męskie, poza tym żeńskie - dla wew. pokoju, rozwoju duchowego, kontaktu ze swoim wyższym Ja
Żółty - środa - energie: żeńskie - dla sukcesów w nauce; dla wglądu w problemy; dla odzyskania pamięci
Złoty - niedziela - energie: męskie - dla przyciągnięcia władzy lub pieniędzy; dla przyciągnięcia do swojego życia atrakcyjnych, szczęśliwych ludzi; dla osiągnięcia sukcesu w pracy
Czerwień - wtorek - energie: męskie - dla unieszkodliwienia wrogów; dla uczynienia krzywdy; dla wzbudzenia w kimś pożądania
Róż - piątek - energie: żeńskie - dla odpędzenia nienawiści i złości; dla przywołania czystej, nieegoistycznej miłości
Pomarańcz - niedziela/wtorek - energie: męskie - dla przyciągnięcia szczęścia, zabawy i powodzenia towarzyskiego
Zieleń - piątek/środa - energie: żeńskie lub męskie - dla płodności, uzdrowienia, kontaktu ze światem roślin; dla przyciągnięcia sukcesu
Fiolet - czwartek - energie: męskie - dla przyciągnięcia mądrości, duchowej ochrony, znajomości wyższej magii; dla przyciągnięcia większych ilości tego, co się już posiada.

Oto podstawowy rytuał magii świec (najlepiej odprawić rytuał nocą, tuż przed pójściem spać, i zasnąć z myślą, że był skuteczny):
Wybierz świecę odpowiedniego koloru. Świeca powinna być zupełnie nowa. Zanim zaczniesz, bądź pewny, czym jest to, czego naprawdę pragniesz. Zapisz życzenie na kartce papieru i połóż tę kartkę pod świecznikiem. Zgaś wszystkie inne światła. Namaść delikatnie świecę olejem aromatycznym, koncentrując się na swoim pragnieniu. Wyobraź sobie wyraźnie to, czego pragniesz. Zapal świecę i usiądź przed nią, koncentrując się na jej płomieniu. Gdy poczujesz, że koncentrowałeś się już dostatecznie długo, weź papier z życzeniem i spal go w płomieniach świecy, myśląc o tym, że w tym momencie twoje życzenie spełnia się. Obserwuj płomień, patrząc, co duch ognia chce Ci przekazać. Pozwól świecy wypalić się do końca. Jeśli musisz ją zgasić, nie używaj jej już nigdy więcej, najwyżej zawiń ją w papier i użyj jej ponownie do tego samego życzenia.

Stosując magię świec, musimy przestrzegać paru reguł:
Nigdy nie zdmuchuj płomienia - duchy ognia uważają to za wyjątkowo niegrzeczne wobec nich. Jeśli gasisz świecę, zanim się wypaliła do końca, gaś ją palcami.
Staraj się zapalać świecę od wiecznie palącego się płomienia. Jeśli to niemożliwe, użyj zapalniczki, lecz nigdy zapałki - siarka i fosfor są pierwiastkami używanymi w magii destrukcyjnej i mogą mieć zły wpływ na twoją magię świec.
Rzucając nowe zaklęcie, używaj zawsze nowej świecy.
Jeśli świeca zgaśnie przed wypaleniem się do końca, nie zapalaj jej na nowo - oznacza to, że albo rytuał był źle odprawiony i musisz go powtórzyć, albo twoje pragnienie nie jest zgodne z Wolą Wszechświata i odmawia on jego spełnienia.

Co oznacza płomień świecy?

Silny płomień: Moc, którą wzywasz, przybywa i działa w kierunku spełnienia Twojego pragnienia.
Słaby płomień: Jeśli rzucasz zaklęcie na inną osobę, może to oznaczać, że jego obiekt traci siły i przegrywa walkę, poddając się tobie. Może to też oznaczać, że istnieje wiele przeszkód na drodze do spełnienia twojego pragnienia i że magię być może trzeba będzie powtórzyć.
Skaczący, drgający płomień: To oznacza fale przekazywanej energii. Może oznaczać działanie silnych emocji lub chaotycznych energii.
Kolorowy płomień: Jeśli płomień przybiera jakiś kolor lub kolory, salamandra chce ci przekazać to, co dany kolor oznacza.
Czy to prawda, ze białą świecą można zastąpić każdą inną świece?
Podobno każdy powinien mieć przygotowaną świece o odpowiednim kolorze, zgodny ze swoim znakiem Zodiaku.

Znak zodiaku - kolor:
baran - czerwony
byk - różowy
bliźnięta - żółty
rak - srebrny
lew - złoty
panna - brązowy
waga - niebieski
skorpion - indygo
strzelec - pomarańczowy
koziorożec - szary
wodnik - fiolet
ryby - zieleń
Świecę taką zapala się w dniu przypisanym planecie opiekuńczej adepta.
baran - Mars
byk - Wenus
bliźnięta - Merkury
rak -Księżyc
lew - Słonce
panna - Merkury
waga - Wenus
Skorpion - Mars
Strzelec - Jowisz
Koziorożec - Saturn
Wodnik - Saturn
Ryby - Jowisz
olejki:
baran - jałowiec
byk - róża
bliźnięta - lawenda
rak - jaśmin
lew - słonecznik
panna - fiołek
waga - magnolia, melisa
skorpion - mirra, wrzos
strzelec - rozmaryn
koziorożec - cyprys
wodnik - tymianek
ryby - rumianek
Tak, kolor biały skupia w sobie wszystkie barwy tęczy.
Dziekuje
Jeśli chcesz w swoich magicznych działaniach odnieść sukces,to pamiętaj o przestrzeganiu następujących zasad:
– nie praktykuj magii po to, aby kogoś skrzywdzić
– nie praktykuj magii do zniewolenia, manipulowania, kontrolowania czy wpływania na innych,
– nie praktykuj magii, by zdobyć czyjąś miłość
– nie praktykuj magii w celach egoistycznych,
– nie praktykuj magii dla innych bez ich zgody,
– nie zapominaj, że wszelkie zło powraca z trzykrotnie wzmocnioną mocą do tego, kto je wyrządził,
– nie czyń zła i nie myśl źle o innych, gdyż obciążysz swoją karmę,
Pamiętaj szczególnie o tym, że magia może działać w dwie strony, stąd jeśli chcesz kogoś
skrzywdzić, podporządkować sobie czy wykorzystać przy pomocy rytuałów to pamiętaj, że zgodnie z działaniem Prawa Przyczyny i Skutku wszystko wcześniej lub
później powróci do Ciebie, w dodatku z potrojoną siłą .
Łączenie kolorów świec:

- Czerwono-różowy umacnia i potęguje miłość we wszystkich jej aspektach.
- Czerwono-granatowy wprowadza harmonię energetyczną w otoczeniu i doskonale oczyszcza z negatywnych energii.
- Czerwono-pomarańczowy wzmacnia witalność i siły seksualne, dostarcza wigoru
- Niebiesko-srebrny pomaga uaktywniać prorocze sny.
- Niebiesko-fioletowy - równowaga wewnętrzna, wzmacnia rozwój duchowy i pomaga nawiązać kontakt ze swoim duchowym opiekunem.
- Niebiesko-różowy - nasilenie pozytywnych uczuć w relacjach platonicznych jak przyjaźń, sympatia, współpraca.
- Zielono-złoty - ochrona miejsca pracy i dochodów z niej uzyskiwanych.
- Zielono-brązowy pomaga ludziom, którzy pracują w zawodach związanych z naturą,
- Granatowo-szary pomaga odpowiednio wykorzystywać władzę i cieszyć się posiadanym prestiżem.
- Różowo-brązowy chroni zdrowie zwierząt i roślin pozostających pod nasza opieką.
- Srebrno-fioletowy uaktywnia zdolności jasnowidzenia, przewidywania przyszłości
Czy ma znaczenie, czy śweczka np. złota jest tylko pozłacana a nie cała złota? W sklepie jest to czasami trudno odróżnić.
hmmm to są całe złote świece?
chodzi mi o to, że niektóre świece są barwione tylko po górze. Np czerwona świeca:
- można kupić czerwona świece która pod spodem tak naprawdę jest biała (czerwona jest tylko po górze)
- można też kupić czerwoną - gdzie jest cała czerwona w środku też.
Mam nadzieje że zrozumiale to wytłumaczyłam. Dla mnie to jest ważne pytanie, bo na internecie znalazłam rożne opinie na ten temat, a planuje zakup świec. wiem że najlepiej zrobić samemu świece - próbowałam nie wyszło. Ja kiedyś kupiłam przez neta świece i były barwione po górze w środku były białe i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
Aga, mogą to być świece kolorowe na zewnątrz. Cienkie świece są z reguły barwione na wierzchu, na całe w tym kolorze trzeba by schodzić nogi. a skoro biały ma w sobie wszystkie kolory, to żaden problem. Gorzej gdyby byla to na wierzchu złota, a w środku czerwona.
to dziękuję, kamień z serca spadł. mam książkę "tajemnice energii świec" A. Chrzanowskiej ale nie było odpowiedzi na pytania które się pytałam.
ŚWIECE


Przyjęło się sądzić, iż najlepiej, jeśli świece przeznaczone do celów magicznych są zrobione z naturalnego wosku pszczelego, zabarwione naturalnymi barwnikami i ulepione rękami samego adepta magii. W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się świece wykonane z parafiny. Są sztucznie barwione i na półkach sklepowych, mienią się różnymi, niemal tęczowymi kolorami. Wybór należy do nas. Zwłaszcza jeśli chcemy bardzo starannie dobrać kolor świecy do rodzaju pytań, które stawiamy kartom.
Świece z wosku pszczelego są również dostępne w wielu kolorach i według mnie z nimi właśnie można osiągnąć najlepsze rezultaty, ale właściwie każda świeca spełni swoje zadanie. Nie musi ona być droga ani ręcznie robiona, ponieważ świece to po prostu nośniki osobistej mocy adepta i energii żywiołu ognia. W przypadku gdy nie możemy dostać świecy o właściwej barwie, zawsze można posłużyć się świecą białą, która jest odpowiednia przy każdym typie magii pozytywnej.
A oto propozycje dostosowania koloru światła do naszych potrzeb, będące wynikiem moich osobistych badań i doświadczeń. U innych autorów można znaleźć inne znaczenia kolorów. I oczywiście można samemu określić barwy. To jedynie moja ramowa propozycja:

Kolor czerwony – osiągnięcie dobrego zdrowia, siłą i energia fizyczna, seks, namiętność, odwaga, ochrona, magia ochronna. Czerwony jest kolorem żywiołu ognia. Warto pamiętać, że na całym świecie kojarzony jest z życiem i śmiercią, ponieważ to barwa krwi, wypływającej z ludzkiego ciała zarówno podczas narodzin, jak i przy zranieniach.

Kolor różowy – miłość, przyjaźń, współczucie, odprężenie. Różowe świece mogą być palone podczas rytuałów, mających na celu wzmocnienie naszej miłości własnej. Są idealne podczas ślubów i wszelkich innych form zawierania związków uczuciowych, wspaniale podtrzymują uczucia w obrębie rodziny.

Kolor pomarańczowy – przyciąganie, energia. Nadaje się do palenia podczas obrzędów przyciągających specyficzne przedmioty czy wpływy. Należy bardzo uważać, żeby prosząc np. o czyjeś wsparcie, nie popaść w ten sposób w uzależnienie od danej osoby.

Kolor żółty – intelekt, zaufanie, pewność, wróżenie i jasnowidzenie, komunikowanie się, elokwencja, podróże, ruch. Żółty to barwa żywiołu powietrznego. Świece o tym kolorze palimy podczas rytuałów, mających poprawić możliwość wizualizacji. Zanim zaczniemy naukę, powinniśmy tak „zaprogramować” żółtą świecę, aby otworzyła nasz umysł. Raz zapalona świeca powinna palić się do końca naszych zmagań z opanowaniem materiału.

Kolor zielony – pieniądze, bogactwo, zatrudnienie, płodność, uleczenie, wzrost. Zielony to barwa żywiołu ziemskiego. Jest on także kolorem żyznej ziemi, ponieważ taką właśnie barwę ma chlorofil. Zapalamy zieloną świeczkę, jeśli poszukujemy pracy albo potrzebujemy podwyżki. To kolor dla tych, którzy zawsze mają nadzieję na zmiany.

Kolor niebieski – uleczenie, spokój, uduchowienie, cierpliwość, szczęście. Błękitny to kolor wody. Należy także do dziedziny oceanów, snu i mroku. Przy kłopotach z zaśnięciem należy naładować niewielką błękitną świeczkę wyobrażeniem siebie śpiącego smacznie przez całą noc. Trzeba ją zapalić na kilka minut przed pójściem spać, a potem zgasić. Niebieskie świece można także naładować i palić, aby obudzić w sobie siły psychiczne.

Kolor fioletowy – moc, uleczenie poważnych chorób, duchowość, medytacje, religijność. Fioletowe świece można palić w celu wzmocnienia i pobudzenia wszelkich duchowych możliwości, spotęgowania swojej magicznej mocy. W kombinacji ze świecami niebieskimi znajdują także zastosowanie w rytuałach poświęconych intensywnemu leczeniu.

Kolor biały – ochrona, zamykanie przeszłości, wszystkie inne cele. Biały zawiera w sobie wszystkie kolory. Kojarzy się go z Księżycem. Białe świece palone są zawłaszcza podczas rytuałów związanych z oczyszczaniem i ochroną. Jeżeli decydujemy się tylko na jedną świecę przeznaczoną do magicznych zabiegów, należy wybrać właśnie białą. Przed użyciem trzeba pamiętać o naładowaniu świeczki mocą osobistą, a spełni ona każde pozytywne zadanie magiczne.

Kolor czarny – usuwanie negatywności, pochłanianie złego. Proszę pamiętać, że czerń to brak koloru. W magii czarny reprezentuje także Kosmos. Wbrew powszechnemu mniemaniu, w magii ludowej używa się czarnych świec do celów pozytywnych, takich jak wyrzucanie nieprzychylnych energii albo pochłanianie chorób i uciążliwych nawyków.

Kolor brązowy – związany z rytuałami dotyczącymi zwierząt, zazwyczaj w połączeniu z innymi kolorami. To najczęściej używany kolor, kiedy zależy nam na czymś, czym rządzi natura. Brązowa i czerwona świeca posłuży do rytuału ochronnego dla zwierząt, brązowa i niebieska pomoże je leczyć itd.

Rzecz jasna, zanim użyjemy jakiejś świecy do jakiegokolwiek rytuału, musi być ona wcześniej naładowana naszą mocą osobistą. Świece przechowujemy w chłodnym miejscu, na płaskiej powierzchni, aby się nie odkształciły. Jeśli chodzi o ich kształt to każdy jest odpowiedni – okrągły, walcowaty czy stożkowy. Świece mogą być niewielkie albo bardzo duże.
Podczas rytuałów świece należy zapalać zapałkami, a nie zapalniczką. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że posługiwanie się przedmiotami plastikowymi na samym początku obrzędu magii naturalnej neguje pewną część tejże właśnie magii.

Opis wg. Joanny Stawińskiej "Twój magiczny niezbędnik".
Wyjątkowym rytuałem, który wymaga wbijania igieł w płonącą czarną świecę, jest anglosaski zwyczaj przywoływania utraconej miłości. Aby przywołać z powrotem straconego kochanka należy zapalić świecę, wbić w nią głęboko igły w przeciwnych stron (powinny przebić knot i wypowiedzieć zaklęcie: "Nie pragnę igieł palić, lecz serce Twoje zawrócić. Nie zaznaj spokoju i szczęście, póki się prośba nie ziści". Rytuał ten wymaga, aby obserwować wypalanie się świecy do momentu, w którym płomień dotknie igieł, a następnie wyrzucić pozostałości i spokojnie czekać na dobrą wiadomość od skruszonego kochanka.


źródło: http://www.czary.pl/magia/magia_prakt_swiece.php
a tutaj link do sklepu ze świecami ;) http://www.swiece.sklep.pl/

Trina7

Pozwolę sobie dodac jeszcze parę słów od siebie.

Jeśli palimy świecę w jakiejś intencji, to dla wzmocnienia efektu można na świecy napisac ową intencję. A odpalając świecę jeszcze wizualizowac, to co chcemy osiagnąc. Podczas spalania się świecy dobrze jest nie wychodzic z tego pomieszczenia, w którym znajduje się świeca. Jeśli już musimy wyjśc to należy świecę zgasic, ale nie poprzez zdmucnięcie, ponieważ wówczas zdmuchuje się naszą intencję, należy zgasic ja np. kapturkiem. gdy odpalamy ponownie ją, to postępujemy tak jak wcześniej, wizualizujemy naszą intencję.

Natomiast palenie w nadmiarze czerwonej świecy z wypisaną intencją powoduje odwrotny skutek od wyżej wymienionych i przeradza się w agresję.

Szepcząca

Przyznam szczerze, ze magią swiec nie zajmowałm się do tej pory, moze raz kidys z zieloną swiecą majacą poprawić moje finanse ale nic z tego nie wyszlo.
Wobec tego zapytam, jak przygotowujecie się do rytuału pracy ze świecami?
Nie chodzi mi o wybór koloru, ale inne przygotowania.
I oczywiscie jaką stosujecie ochronę w czasie rytuału, by nie przyciągnać jakiegoś niepowołanego bytu?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie