Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Wprowadzenie do stosowania wahadełka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

shaamankaa

Wahadełko znane jest już od co najmniej kilku tysiecy lat i obecnie jest jednym z bardziej znanych przedmiotów wykorzystywanych w ezoteryce. Najczęściej służy do przepowiadania przyszłości, odnajdywania zagubionych ludzi i przedmiotów. Generalnie to ciężarek zawieszony na elastycznej nici lub wstążce ponad płaszczyzną. W zasadzie jego działanie nie jest bardzo skomplikowane – oddziaływują na niego siły fizyczne, choćby grawitacja, natomiast środek ciężkości wykonuje mikrodrgania. Wahadło powinno być na tyle ciężkie, by powiew wiatru nie mógł wprawić go w ruch. Sznurek, na którym będzie wisiał, musi być na tyle długi, aby bez trudu odczuć kierunek ruchu wahadełka. Jego długość powinna oscylować w granicach 20-40 cm. Wg radiestetów, wahadło „porozumiewa" się z tą częścią mózgu człowieka, którą psychoanalitycy nazwali podświadomością, czyli to wszystko czego nie uświadamiamy sobie świadomie, nie zdajemy sobie z niej sprawy.. no i tu zaczynają się schody.
Przede wszystkim trzeba nauczyć się zadawać mu pytania, ale takie, na które są możliwe tylko trzy odpowiedzi: „tak", „nie", „nie wiem", dlatego pytania powinny być bardzo precyzyjne i konkretne, dotyczące konkretnej sprawy.
np.: jeśli nie jest się pewnym, w jakiej dzielnicy kupić sobie mieszkanie, pytanie nie może brzmieć: „W jakiej dzielnicy mam kupić dla siebie mieszkanie?". Wahadełko na tak ogólne pytanie odpowie „nie wiem". Wystarczy jednak zapytać na przykład:. „Czy kupić mieszkanie na Starym Mieście?", by wahadełko mogło udzielić ci rady. Również złym pytaniem jest: „W jakiej sukni mam iść na imieniny?" Właściwie zadane pytanie powinno brzmieć: „Czy na imieniny babci mam założyć jedwabną suknię?" Jeśli otrzymasz odpowiedź „nie", zapytaj o inną suknię, aż do uzyskania odpowiedzi „tak". Wyjaśnianie ruchów wahadła nie jest łatwe do opanowania, gdyż wymaga przede wszystkim dużej spostrzegawczości.
Bardzo ważne jest zadbanie o własne samopoczucie i nastrój. Wahadełko najlepiej stosować, kiedy jest się zdrowym zdrowa – mozesz mieć pewność, że uzyskasz własciwą odpowiedź.
Wahadło to nie jest ono, czy on, to nie jest żywe, nie wahadłu zadaje się pytania, ale zupełnie czemuś innemu. Nie wahadło się porozumiewa z mózgiem jak piszesz. Kto Ciebie tego nauczył.
Wahadło jest tylko pionem, który jest przedłużeniem wibracji człowieka. To ogromny błąd gdy personifikuje się wahadło, można zwariować, znam wiele takich przypadków. To jest tylko przedmiot, pion, który odchyla się od linii pionowej, dając nam określone dane, dopiero interpretacja tego faktu jest sztuką.
Dokłądnie tak. Niestety wiele osób wciąż niemal personifikuje te wszystkie radiestezyjne tudzież ezoteryczne przedmioty. Wahadełko zresztą nie będzie dobrze działało w rękach laika, a w rękach profesjonalisty moze stać się zbędne. Znam osobę, która juz nie potrzebuje wahadła by pewne rzeczy określać.
Inna sprawa, ze wykorzystywanie wahadełka czy różdżki w celach wóżebnych uważam za troche śmieszne. Wahadło do przedmiot pomocny w radiestesji, a nie kolejna metoda wróżbiarska. To, ze zadaje się wahadłu jakieś pytania nie znaczy, ze to zamiennik kart czy kryształowej kuli. Radiestezja to nie dywinacja i trzeba to wyraźnie rozgraniczyć.
Przyszłość zresztą kształtujemy my sami, nie karty, wróżby czy inne rzeczy. Nic z góry nie jest określone. Wróżba ukazuje raczej mozliwości, a nie to, co się stanie. Poza tym często wpływa na podświadomosć osoby, która chce wróżby i dlatego potem się spełnia, a nie dlatego, ze tak było pisane.
Wahadlkiem mozna tez badac stan naszych organow i czakr. Oczywiscie wahadelko moze tez dodac nam energii i mozemy nim oczyzscic czakry.
Oczywiście, ze tak, zajmuje sie tym między innymi radiestezja diagnostyczna, mało jeszcze u nas popularna (nie wiem, czy nazwę dobrze określiłam, ale chodzi właśnie o diagnozowanie za pomocą wahadła stanu zdrowia i energetyki). Generalnie radiestezja zajmuje się wykrywaniem zmian w energetyce, lub różnych energii. Służą do tego różne wahadła oraz różdżki (nazwa zresztą od różdżkarstwa się wywodzi a nie wahadeł).
(04-08-2010 06:24:29)Szamanka napisał(a): [ -> ]Dokłądnie tak. Niestety wiele osób wciąż niemal personifikuje te wszystkie radiestezyjne tudzież ezoteryczne przedmioty. Wahadełko zresztą nie będzie dobrze działało w rękach laika, a w rękach profesjonalisty moze stać się zbędne. Znam osobę, która juz nie potrzebuje wahadła by pewne rzeczy określać.
Inna sprawa, ze wykorzystywanie wahadełka czy różdżki w celach wóżebnych uważam za troche śmieszne. Wahadło do przedmiot pomocny w radiestesji, a nie kolejna metoda wróżbiarska. To, ze zadaje się wahadłu jakieś pytania nie znaczy, ze to zamiennik kart czy kryształowej kuli. Radiestezja to nie dywinacja i trzeba to wyraźnie rozgraniczyć.
Przyszłość zresztą kształtujemy my sami, nie karty, wróżby czy inne rzeczy. Nic z góry nie jest określone. Wróżba ukazuje raczej mozliwości, a nie to, co się stanie. Poza tym często wpływa na podświadomosć osoby, która chce wróżby i dlatego potem się spełnia, a nie dlatego, ze tak było pisane.

Wahadełko może zadziałać w rękach laika. Wszystko odnosi się m.in do podświadomości. Profesjonalista, jak napisałaś nie potrzebuje wahadełka, ponieważ potrafi rozgraniczyć swoje myśli od podświadomych odczuć.

Wahadełko "udziela odpowiedzi"/wskazówek odnośnie tego co jest i było, a w pytaniach o przyszłość różnie to bywa.

Wróżba ukazuje przyszłość przez pryzmat tego co jest teraz, oraz ukazuje możliwości - jeśli zrobisz tak to będzie tak, a jeśli zrobisz tak to będzie tak, dzieki czemu sprawdzalność wróżb jest b.wysoka, ale dużo leży po stronie osoby która otrzymuje te wróżbę. Ona ma możliwość podjęcia odpowiedniej dla siebie decyzji.

Są jednak pewne rzeczy zapisane, stałe i niezmienne, których zadaniem jest zaistnieć w naszym życiu, jednak nasze decyzje (wolna wola) mogą opóźnić lub przyspieszyć ten proces. W tej chwili pojawia się wróżba która potrafi nakreślić tę sytuację - opowiedzieć o niej - ale w oparciu o to co jest teraz, w oparciu o te podjęte już decyzje, jak również w oparciu o ewentualne - jesli zrobisz tak to bedzie tak, a jesli zrobisz tak to będzie tak.

Masz racje z oddziaływaniem na podświadomość człowieka, bowiem to kim teraz jestem ja, Ty i każdy inny jest wynikiem naszych myśli.
(04-08-2010 11:10:07)Iguanna napisał(a): [ -> ]Wróżba ukazuje przyszłość przez pryzmat tego co jest teraz, oraz ukazuje możliwości - jeśli zrobisz tak to będzie tak, a jeśli zrobisz tak to będzie tak, dzieki czemu sprawdzalność wróżb jest b.wysoka, ale dużo leży po stronie osoby która otrzymuje te wróżbę. Ona ma możliwość podjęcia odpowiedniej dla siebie decyzji.

Są jednak pewne rzeczy zapisane, stałe i niezmienne, których zadaniem jest zaistnieć w naszym życiu, jednak nasze decyzje (wolna wola) mogą opóźnić lub przyspieszyć ten proces. W tej chwili pojawia się wróżba która potrafi nakreślić tę sytuację - opowiedzieć o niej - ale w oparciu o to co jest teraz, w oparciu o te podjęte już decyzje, jak również w oparciu o ewentualne - jesli zrobisz tak to bedzie tak, a jesli zrobisz tak to będzie tak.

Masz racje z oddziaływaniem na podświadomość człowieka, bowiem to kim teraz jestem ja, Ty i każdy inny jest wynikiem naszych myśli.

Ja nie mam nic do wróżb choc sama nie korzystam. Ale kiedyś wróżyłam (z run), teraz nie robię tego. Zauważyłam, ze niestety wiele osób uznawało, ze ja patrzę w przyszłość i choć zaznaczałąm, ze wróżba to jedna z mozliwości, to jednak siła tych słów byłą tak duza, ze ludzie sami dążyli do jej spełnienia.

I nie wierze w to, że są jakiekolwiek rzeczy z góry zapisane, może poza tym, że ciało fizyczne umiera.
Wahadło pracuje tylko w stanie tutaj i teraz, badanie stanów przeszłych oraz przyszłych jest ładowaniem się w niezłe kłopoty i uzależnianiem od wahadełka.
(04-08-2010 13:01:57)Szamanka napisał(a): [ -> ]Ja nie mam nic do wróżb choc sama nie korzystam. Ale kiedyś wróżyłam (z run), teraz nie robię tego. Zauważyłam, ze niestety wiele osób uznawało, ze ja patrzę w przyszłość i choć zaznaczałąm, ze wróżba to jedna z mozliwości, to jednak siła tych słów byłą tak duza, ze ludzie sami dążyli do jej spełnienia.

I nie wierze w to, że są jakiekolwiek rzeczy z góry zapisane, może poza tym, że ciało fizyczne umiera.

Ja już dość długo wróżę z run, na tyle długo by zauważyć zachowanie ludzi, poza tym tu bardziej chodzi o psychologię ;)

Niektórzy traktują wróżbę jak nieomylną wyrocznię, tym samym nadając jej ogromne znaczenie, co ma oczywiście wpływ na podświadomość i programuje ją zgodnie z wróżbą, przez co człowiek podświadomie działa w kierunku spełnienia tej wróżby.
Ale sa tez aspekty życia które aktualnie są i o które ludzie pytają, i owe aspekty nie są wynikiem podświadomego działania pytającego (w sensie, ze wróżba pokazała to i to, czyli tak ma być i uruchamia się machina). Wszystko zależy od rodzaju wróżby, pytania, rozkładu itp.

Działa to w obie strony. Ponieważ ukazując komuś możliwości, ukazujemy mu możliwy wybór i efekt działań, dzięki czemu człowiek programuje się sam na sukces (najczęściej).

Wróżby to nie wyrocznia, a nieświadomość tego faktu nie usprawiedliwia proszącego, to tak jak z prawem.

W życiu prócz śmierci mamy zapisane również inne sytuacje, o których możemy nie wiedzieć, dlatego programowanie się na działanie w kierunku ich spełnienia można wykluczyć. Jednak los, to nie ślepy traf, a ciąg decyzji, które musimy podjąć, a akcja prowokuje reakcje ;)
wahadło może zadziałać w rekach laika to troche nie jest tak ,to kwestia uzdolnień radiestezyjnych,jakie osoba posiada,inna kwestia to czy odpowiedzi będą prawidłowe,i często kłopoty z weryfikacja wskazań wahadła to naprawdę duza sztuka i wiedza,niestety możliwość błędów tez.
A dla mnie wahadełko to tylko narzędzie i nic więcej. Samo w sobie nie jest dostarczycielem żadnych informacji. Najważniejszą sprawą jest tak naprawdę odpowiedź na pytanie, jakie jest źródło informacji z którym się łączymy poprzez wahadełko. Bo jakieś źródło jest zawsze. Najczęściej ludzie pracują z podświadomością, która za grosz nie jest obiektywna. Ale równie często jako źródło podłączają się różne byty i formy myślowe. Ja w swojej pracy korzystam z połączenia z Wyższym Ja. I nie chodzi o uzdolnienia. W identyczny sposób można pracować za pomocą kinezjologii palców. Kluczowe pytanie - z kim się komunikujemy w taki czy inny sposób. A to już temat zupełnie wykraczający poza narzędzie jakim jest wahadełko. Pozdrawiam
Wahadełko jest tylko narzędziem raczej aż narzędziem.Dlatego tak ważny jest jego dobór oczyszczanie.Właśnie jak chodzi o kanały komunikacji to praktycznie mało kto wie ze czesc trzeba pootwierać czesc pozamykać wlasnie w odniesieniu do wahadła ale to osobny temat.Wahadło może być kluczem otwierającym kanał komunikacji a Ty mówisz ze nie bardzo ważne są uzdolnienia radiestezyjne.Sa ważne zwłaszcza do pracy teleradiestezyjnej,diagnostycznej,pracy na fantomach energetycznych,to co dla osób o słabych lub średnich uzdolnieniach jest herezja,dla osób wysoko uzdolnionych może być normalna praktyka.Jeżeli chodzi o podłączanie sie bytów to owszem zdarza sie szczególnie osobom o niskich zdolnościach,i jeszcze niższej wiedzy,częściej jest to fałszowanie odpowiedzi wahadła przez duchy lub byty,szczególnie jeśli ich dotyczą.Praca z podświadomością nie jest niczym złym tylko trzeba wiedzieć jak formułować pytania i czego unikać.
narzędzia narzędziami... nawet najlepszy komputer z najlepszymi programami nawali jak będą błędne dane lub źle wprowadzone. tak samo najlepsze narzędzie choćby i dało najlepsze wyniki to jeszcze całość podlega interpretacji a tu może być różnie ;)
(16-11-2012 13:53:50)shi napisał(a): [ -> ]narzędzia narzędziami... nawet najlepszy komputer z najlepszymi programami nawali jak będą błędne dane lub źle wprowadzone. tak samo najlepsze narzędzie choćby i dało najlepsze wyniki to jeszcze całość podlega interpretacji a tu może być różnie ;)

masz racje ale tu wlasnie o to chodzi żeby zadawać pytania precyzyjnie żeby nie było możliwości pomyłek np. jaka jest energetyka tego kamienia jest pytaniem nieprecyzyjnym bo wahadło może podać energetykę teraz lub pełną
napewno do krótkich pytań konkretnych pytań warto używać
Stron: 1 2 3
Przekierowanie