Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Znaczenie imienia Roman
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co kryje się pod magią tego imienia?
To ja na początek napiszę, tak troszkę z przymrużeniem oka :) Obcy na pewno dorzuci coś fajnego o tym imieniu.

Z przymrużeniem oka ;)

Imię łacińskie (w oryginale Romanus); dosłownie oznacza „rzymski”. O ile żeńskie odpowiedniki – Roma i Romana – cieszą się w Polsce umiarkowaną popularnością, o tyle męski prototyp na brak zwolenników wśród rodziców nie może narzekać...

Choć tu nasuwa się konkluzja, że oczywiście dotyczy to rodziców dzieci dopiero narodzonych, lub jeszcze nie narodzonych, a nie rodziców dzieci w wieku szkolnym, bo tych w związku z imieniem Roman mogą czasem nawiedzać niekoniecznie wesołe wspomnienia.

Roman należy do nielicznych wybrańców, którzy mają okazję świętować imieniny 29 lutego. Jak wiadomo, ten dzień wypada raz na cztery lata, toteż solenizant byłby naprawdę poszkodowany, gdyby nie fakt, że w kalendarzu znalazło się dla niego jeszcze pięć innych dni. Są to: dzień poprzedni, czyli 28 lutego, a także 9 sierpnia, 6 i 23 października oraz 18 listopada.

Typowy Roman zwykle jest nowoczesny i tolerancyjny. Chodzi jednak o „typowego”, a przecież niekiedy trafi się jakiś... nietypowy.

Wszystkich obywateli naszego kraju – nie tylko Romanów – od razu uspokajamy: przyszłość posiadaczy tego imienia nie będzie powiązana ze szkolnictwem. Ale z mundurem – owszem. Niejednego Romana czeka kariera strażaka. Ponadto niektórzy doskonale sprawdzą się jako oficerowie lotnictwa, albo floty morskiej.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)
Przekierowanie