Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Karty tarota - sklepy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Duży wybór kart tarota oferuje sklep osiem.com.pl Zakupy bezproblemowe.
Oraz drugi sklep internetowy portalu czary.pl
Zerknąłem tak na szybko na oferty tych sklepów i w jednym z nich natknąłem się na dział z używanymi kartami. Czy kupno używanych kart to dobry pomysł? Myślałem, że każdy powinien mieć swoją talię i nie udostępniać jej nikomu.

Czy karty uzywane wczesniej przez inną osobę są jakby "naznaczone" przez nią? Czy powinno się używać takich kart czy lepiej mieć tylko i wyłącznie swoje? Czy to ma jakieś znaczenie?
Karty używane należy odpowiednio oczyścić. Przeprowadzić swego rodzaju rytuał. To również stosuje się kiedy używamy własnej talii do rozkładów. Ja mam kilka talii. Nigdy nie zabraniałam dotykać moich kart, bo potrafię je oczyszczać, a poza tym nie mam przed tym żadnych oporów. To, czy talię dajemy innym do ręki , czy tez nie jest osobista decyzją, odpowiedź lezy w nas samych.
Kiedy przychodzi do mnie osoba na odczyt z kart tarota, to ona wyjmuje z talii karty, które znajdują się w rozkładzie, gdyż to jej podświadomość łączy się w tej sekundzie z obrazami z talii. Przed każdym kolejnym spotkaniem, oczyszczam talie i pomieszczenie.
Jeśli ktoś miałby jakieś wewnętrzne opory przed udostępnianiem swojej talii, zawsze może mieć "prywatną" do swoich spraw. Najważniejsze jest zawsze pierwsze odczucie, niż różne mity, które są tworzone z róznych pobudek.
Moje pierwsze odczucie gdy pomyślałem o własnych kartach tarota to jednak opór przed udostepnianiem ich innym osobom, może należę do grona tych osób, które odbierają to właśnie w ten sposób.
Mozliwe, że gdy dotknę moich pierwszych kart będzie zupełnie na odwrót. Aż jestem ciekaw jak to będzie :)

Napisz proszę w wolnej chwili coś więcej na temat oczyszczania kart i pomieszczenia.
No to masz swoją pierwszą odpowiedź. Takiej też się spodziewałam :) I pierwszą talię zawsze kupuje się wyłącznie dla siebie. O oczyszczaniu napiszę ( moze jakieś miejsce wskażesz, gdzie takie tematy, zakładać ) Ale dziś juz pewnie tego nie zrobię, spałam dziś zaledwie 4 godziny ;)
W takim razie marsz do łóżka i to migusiem :) Ja tez już jestem zmęczony i znikam, odezwę się jutro - dobranoc.
Dobrej nocy :)
(18-05-2009 20:53:32)jasminum napisał(a): [ -> ]O oczyszczaniu napiszę ( moze jakieś miejsce wskażesz, gdzie takie tematy, zakładać ) Ale dziś juz pewnie tego nie zrobię, spałam dziś zaledwie 4 godziny ;)

Myślę, że o oczyszczaniu możesz napisać tutaj.
Oczyszczanie, ogólnie kojarzone jest z pozbyciem się nagromadzonej energii czyli myślokształtów, emocji, uczuć, kodów, życzeń etc..

Metod oczyszczania jest bardzo dużo. Nie ma jednej słusznej. Każdy z nas może sam taki rytuał oczyszczający stworzyć, byleby znał podstawowe zasady, co posiada własciwosci oczyszczające? Posiadają je 4 zywioły, ktore nas otaczają : Ogień, Powietrze, Ziemia, Woda. To sa podstawowe elementy. Jesli chcemy skorzystać, ze wszystkich 4 żywiołów do oczyszczenia jednocześnie, to żaden problem. Można je zastosować własnie przy oczyszczaniu, uzywanych kart, przez osobę o ktorej nic nie wiemy. Natomiast oczyszczanie, po rozkładach, mozemy zastosowac tylko jeden z nich badź skorzystamy tylko z formuły wypowiadanej podczas oczyszczania.

Do oczyszczenia nazwijmy to gruntownego najlepiej wybrać pełnię Księżyca*. Przygotowujemy białą świecę **(ogień), kadzidło lub białą szałwię (powietrze), miseczkę z wodą (woda) oraz szczyptę soli (ziemia). Sól możemy połaczyć z wodą. Możemy rozpocząć oczyszczanie, poprzez skropienie wodą oczyszczanego przedmiotu, okadzeniem , oraz przeciągnięciem nad płomieniem (kazdej karty-jesli oczyszczamy tarota). Taki rytuał, nie tylko oczyszcza przedmiot ,ale również go energetyzuje. Niektóre przedmioty, zakopuje sie w ziemi, aby całą energię zneutralizowała. Oczywiście przedmiot obwiązujemy naturalną tkaniną.


* czas pełni Księzyca w rytuałach jest przeznaczony na oczyszczanie, pozbywanie się tego co jest nam zbędne. Nawet odchudzanie powinno rozpoczynać się od dnia , w którym przypada pełnia Księżyca.
** kolor biały jest symbolem oczyszczania i uzdrawiania.
(18-05-2009 20:23:30)eZo napisał(a): [ -> ]Czy kupno używanych kart to dobry pomysł? Myślałem, że każdy powinien mieć swoją talię i nie udostępniać jej nikomu.

Ja jestem przeciwna kupowania używanych kart, chyba że jako kolekcjonerskiej ciekawostki. Najlepiej takie karty spalić i zakupić nowe. Uważam że swoje atrybuty magiczne powinny być "namaszczone" tylko naszą energią. Natomiast gdy stawiamy komuś karty, to osoba pytająca nie przegląda nam całej talii, nie dotyka wszystkich kart, a po każdej osobie zostawiamy palącą świecę żeby paliła się dłużej i oczyściła tzw. połączenie energetyczne, poza tym mamy inne swoje metody by oczyścić karty do wróżenia.

Z tego co wiem teorie są dwie, jedna że należy mieć jedną talię tylko dla siebie a inną do wróżenia. Może dla tego, iż jedni twierdzą że należy medytować z kartami (próbowałam, metoda nie dla mnie).
Inna, że nie ma to znaczenia.

Należy pamiętać że przy zakupie swojej, wybranej talii, nie powinno się targować o cenę. :)
Kupno używanej talii do Tarota to fatalny pomysł, znajomy nawet powiedział, że to jak używanie papieru toaletowego po kimś, okrropność.
A duży wybór kart i podręczników do Tarota znalazłam jeszcze na http://www.talizman.pl/tarot-c-87_89.html
sklepy w których kupuję sprawdzone
- http://www.as2.pl/
- http://www.osiem.com.pl/
- http://sklep.studioastro.pl/
- http://www.czarymary.pl/c_45_wrozby_przepowiednie
- http://sklep.psychotronika.pl/karty-odcz...-5785.html
tak jak Iwonka robie zakupy w tych sklepach i nigdy nie byłam zawiedziona:)
polecam także ten sklep korzystałam bez zarzutów,
ceny promocyjne chyba najtaniej w sieci
http://aros.pl/kategoria/34/Parapsychologia/6

a tu najtaniej karty cygańskie, lenormand , Iching
http://www.monaco.net.pl/sklep/index.php...eb5b3a8b5c
A ja polecam straganezoteryczny.pl, nikt go nie wymienił, a ma konkurencyjne ceny.
Stron: 1 2
Przekierowanie