Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Magia Kabalistyczna.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cała magia zachodnia tkwi swoimi korzeniami w Kabale. Dlatego uznałem wiele lat temu, że po co bawić się jakimis odrostkami, jeżeli lepiej jest sięgać do samych korzeni. Chetnie podziele sie ta wiedza oraz wymienie doświadczenia z osobami, które studiuja praktyczna magie kabalistyczną.
to może na początek opiszesz podstawy?

Pozdrawiam Strix
Początkiem magii kabalistycznej są trzy pojęcia, które opisują stany człowieka bez których nie ma mozliwości wejścia na droge kabały praktycznej.

Są to:

1. ASMUTO - stan w którym człowiek przeżywa nieustannie niezadowolenie ze swojego dotychczasowego zycia, przy czym jeszcze do końca nie rozpoznaje jego rzeczywistych przyczyn, dlatego sie miota.

2. SZORESZ - dowiaduje się o istnieniu szansy na wyjście z tego niezadowolenia, mowa tutaj o uświadomieniu sobie wyzszej siły zdolnej nam pomóc wydostac się z dotychczasowej pułapki, z której sami nie możemy wyjść.

3. KLI - jest to stan autentycznego zaangazowania się w system rozwojowy (nieważne czy kabała czy joga, czy taoizm, chodzi o 100% zaanagazowanie sie w ścieżke rozwojową) to jest stan PRAWDZIWEGO NIEPOZOROWANEGO CHCENIA.

Kabała mówi, że tych etapów nie da sie przeskoczyć i każdy je musi przejśc stopniowo, inaczej jest to iluzja, samokarmienie się fałszywymi przeswiadczeniami, że można inaczej, to odnosi sie do konstrukcji ludzkiej psychiki, która ma swoje naturalne mechanizmy, to jest klasyka KABAŁY a nie zmodernizowane szybkie ścieżki.

Jak to sie mówi kazdemu to na co zasługuje i czego potrzebuje, ja piszę o tradycyjnej ścieżce, bardzo mozolnej powolnej i trudnej, a nie uwspółcześnionej i skróconej ze względu na brak cierpliwości przez co dostosowanej do współczesnego człowieka.

Zawsze stoi pytanie u podstaw każdego procesu MAGICZNEGO - CZY ADEPT MA SIE DOSTOSOWAC DO REGUŁ SZTUKI MAGICZNEJ, CZY ONA DO NIEGO, na to pytanie niech sobie odpowie każdy indywidualnie.

Ja osobiście z wielu doświadczeń wynoszę, że szkoda czasu na dostosowywanie do siebie systemu, to się zawsze kończy kiepsko.
Jeśli chcesz studiować kabałę to trzeba zacząć od Tory, Talmudu i Księgi Zohar.

Wiecie że według halachy (prawa religijnego) kabałę mógł zacząć studiować 40 letni, zamężny mężczyzna, który wcześniej ukończył jesziwę (szkołę dla chłopców).

Ciekawostką jest też związek Szczerbca - miecza koronacyjnego polskich królów - z kabałą:

Kod:
Wśród insygniów i klejnotów koronnych zgromadzonych w skarbcu na Wawelu znajduje się miecz koronacyjny zwany Szczerbcem, z którym wiążą się liczne legendy. Według Kroniki Wielkopolskiej miecz ten otrzymał od anioła pierwszy król Polski, Bolesław Chrobry, aby mógł zwyciężać wszystkich swoich wrogów. Przydomek miecza, Szczerbiec, wziął się podobno stąd, że Chrobry wyszczerbił jego klingę, uderzając nim o Złotą Bramę w Kijowie. Według innej legendy, zapisanej w Kronice polsko-śląskiej, Kazimierz Odnowiciel, prawnuk Chrobrego, załamany licznymi niepowodzeniami, złożył Szczerbiec i pas rycerski na ołtarzu w kościele Marii Panny na Ostrowiu Tumskim, a wtedy głaz z ołtarza trzykrotnie wezwał go do walki. Wbrew legendom, uczeni uważają, że Szczerbiec po raz pierwszy służył do uroczystej koronacji króla Władysława Łokietka, która odbyła się dopiero w 1320 roku. Szczerbiec otrzymał Łokietek od wuja Bolesława, syna Konrada. Był to prawdopodobnie miecz krzyżacki, o czym świadczy charakterystyczna rękojeść z jelcami odgiętymi w dół.

Co legendarny Szczerbiec, służący do koronacji Piastów, może mieć wspólnego z magią kabalistyczną? Okazuje się, że bardzo wiele. Otóż na mieczu obok łacińskich napisów i chrześcijańskich symboli widnieją słowa w języku hebrajskim oraz znaki kabalistyczne. Na gałce znajdują się ornamenty roślinne, krzyże oraz litery alfa i omega, a także napis: "Ten znak służy do miłowania królów i sędziów sporu książąt". Na rękojeści widnieją orzeł w aureoli, będący symbolem ewangelisty Jana, anioł oznaczający Mateusza, lew oraz wół symbolizujące odpowiednio ewangelistów Marka i Łukasza. Wyobrażona tam jest także w aureoli z chorągwią postać Baranka, z którego piersi tryska krew, oraz kabalistyczny symbol, tetragrammaton, zwany tak od czterech liter JHWH, składających się na monogram Boga.

Na jelcach również znajdują się symbole ewangelistów oraz boskie imiona w języku hebrajskim: Con Citomon Eeue Sedalai Ebrehel. Znajduje się tam także napis: "Ktokolwiek te imiona Boga ze sobą będzie nosił, nigdy nie zaszkodzi mu niebezpieczeństwo". Na jednym boku miecza widnieją słowa: "To jest miecz księcia Bolesława". Na drugim boku zaś jest napisane: "Z którym Pan Zastępów wszystkich Zbawca, aby mu pomagał przeciw nieprzyjacielowi, amen".

Według analizy M. Głoska i A. Nadolskiego Szczerbiec był oprawiony na miejscu, w Polsce, na konkretne zamówienie. Głosek pisze: "...Umieszczenie takich napisów nie jest zjawiskiem pospolitym, ale właściwe jest dla broni ceremonialnej, o szczególnej randze...". Rzeczywiście mamy tu do czynienia z bronią o szczególnej randze. Szczerbiec spoczywający w skarbcu koronnym na Wawelu nie był jedynie mieczem koronacyjnym. Był to także talizman polskich książąt i królów.
Szczerbiec nie jest jedynym dowodem na to, że w Polsce średniowiecznej były obecne wpływy magii kabalistycznej. Potwierdza to także unikatowy w skali europejskiej rękopis, określany jako Modlitewnik Władysława Warneńczyka.

źródło: Midrasz, cały artykuł znajdziecie TUTAJ
(14-12-2017 05:47:27)Jowita napisał(a): [ -> ]Jeśli chcesz studiować kabałę to trzeba zacząć od Tory, Talmudu i Księgi Zohar.

Wiecie że według halachy (prawa religijnego) kabałę mógł zacząć studiować 40 letni, zamężny mężczyzna, który wcześniej ukończył jesziwę (szkołę dla chłopców).

Podałaś niepełna wiedzę o kabale bo do Tory, Talmudu i Zoharu są klucze, tym kluczem jest Midrasz czyli wcześniejsze ustne pouczenia jak należy studiować święte księgi, bez tego to tylko puste czytanie.

Co do studiowania kabały to oprócz tego, że trzeba mieć skończone 40 lat, być żonatym mężczyzną (pomyliłaś się z tym zamężnym, bywa - przejęzyczenie) to jeszcze miec brodę oraz trójke dzeci. Także miałaś niepełna wiedze na ten temat. Ale to jest ortodoksyjne podejście, dzis zostało ono złagodzone. Dzis w pewnych szkołach, dopuszcza się nauczanie kabały dla wszystkich chętnych, tak kobiet jak i mężczyzn.
A widziałeś ortodoksyjnego żyda bez brody?

Ortodoksyjne podejście nie zostało złagodzone, po prostu powstały inne, reformowalne nurty religijne. Niektóre z nich nawet akceptują rabinów-kobiety
Z kolei niektóre szkoły ortodoksyjne nie akceptują nawet państwa Izrael.

A który midrasz masz na myśli?
(14-12-2017 15:40:40)Jowita napisał(a): [ -> ]A widziałeś ortodoksyjnego żyda bez brody?

Ortodoksyjne podejście nie zostało złagodzone, po prostu powstały inne, reformowalne nurty religijne. Niektóre z nich nawet akceptują rabinów-kobiety
Z kolei niektóre szkoły ortodoksyjne nie akceptują nawet państwa Izrael.

A który midrasz masz na myśli?

Ortodoks tak musi miec brodę, ale ja podałem warunek kabalistów dla każdego mężczyzny niezaleznie od tego czy jest żydem, zgodnie z tradycją kabalistyczną. Do pewnych tajemnic konieczny jest jeszcze jeden zabieg intymny, domyslasz się o jaki chodzi u mężczyzn.
mam przykład takiego "zabiegu" w domu :D

i muszę przyznać, że rabin jest w te klocki lepszy niż chirurg-urolog ;)
החיים הם מאבק, זה דברי אבות התלמוד
אל תהיה כמו משרתים המשרתים את אלוהים לקבל את הפר בתמורה, להיות כמו משרתים המשרתים את אדונם לא לקבל את הפרס

choć znów się narażam Mikeszowi używając języka obcego :D
您好
明天的天气预报怎么样?
你好

Mikesz
למנוע הרעלה עם אלוהים
(17-12-2017 10:35:12)Mikesz napisał(a): [ -> ]您好
明天的天气预报怎么样?
你好

Mikesz

同時
強硬
靈活

будь одновременно твёрдый и мягкий, тогда приобретешь силу настоящую

bądź jednocześnie twardy i miękki, wówczas posiądziesz prawdziwą siłę.

Jowita napisałą do mnie, tak to zrozumiałem, że nie można jednoczesnie służyć dwóm panom, na co odpowiedziałem, że istnieje zagrożenie toksykacją Bogiem, jak uczył mnie jeden kabalista, wobec (Stwórcy) Boga mamy wykazywać się skutecznościa, zgodnie z jego prawami a nie być w niego zakochanym, bo najgorszy jest "rozum zakochanego". Najlepsza ściezka to ścieżka zrównoważenia Aurea Media Critias.
cholercia - prawie wszystko zrozumialam ! [Obrazek: 30.gif]
no - najlepiej to mi poszlo z bukwami [Obrazek: tak.gif]
(17-12-2017 21:21:23)kabalus napisał(a): [ -> ]Jowita napisałą do mnie, tak to zrozumiałem, że nie można jednoczesnie służyć dwóm panom, na co odpowiedziałem, że istnieje zagrożenie toksykacją Bogiem, jak uczył mnie jeden kabalista, wobec (Stwórcy) Boga mamy wykazywać się skutecznościa, zgodnie z jego prawami a nie być w niego zakochanym, bo najgorszy jest "rozum zakochanego". Najlepsza ściezka to ścieżka zrównoważenia Aurea Media Critias.

To cytat z traktatu Awot - Sentencje Ojców (Talmud, Pirke Awot 1.3):
"Nie bądźcie jak słudzy, którzy służą Panu, aby otrzymać nagrodę; w zamian za to bądźcie jak słudzy, którzy służą swemu Panu nie po to, aby otrzymać nagrodę"

Najprościej mówiąc, zobowiązaniem człowieka jest "chodzić ścieżką sprawiedliwości" ponieważ jest to z natury słuszne, a nie dlatego, że reaguje on na karę lub nagrodę, jak robią to małe dzieci. Jeżeli z natury słuszna jest walka (החיים הם מאבק, זה דברי אבות התלמוד) należy walczyć, jeśli z natury słuszne jest miłosierdzie - należy wybaczać.
Święte słowa, tyle, że kto wie, czy ma kontakt z własna naturą, czy też z wymysłami na jej temat!?
A tych wymysłów nagromadziło sie bardzo dużo, bo to interes napędza takich, którzy takie rzeczy wymyślaja!
Stron: 1 2
Przekierowanie