Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Imię dla dziecka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak sobie ostatnio myślałem nad tym tematem :) rozwieję od razu wszelkie domysły: nie będę w najbliższej przyszłości tatusiem i nie szukam podpowiedzi hehe

Zastanawiam się jakie imię wybralibyście dla waszego dziecka, a dla osób posiadających już te malutkie kochane "stworzonka" :) pytanie: czym się kierowaliście w wyborze imienia?

Zastanawiam się nad tym ponieważ od jakiegoś czasu panuje chyba moda na wybieranie "dziwnych", nowoczesnych i obcojęzycznie brzmiących imion. Czy jesteście bardziej za tradycyjnymi imionami czy wręcz odwrotnie? I przede wszystkim jak nie skrzywdzić dziecka nadając mu imię :) wiadomo jak to później np. w szkole się na nim odbije.
Ciekawy temat, swoją drogą ostatnio poruszyłam go ze znajomymi :D hehe

Mi się strasznie podobają imiona męskie: Oskar i Nikodem.

Oskar - tak ma na imię brat mojej psiółki, straaaaasznie go uwielbiam, cudowne i inteligentne dziecię :) A Nikodem... być może od Dyzmy :D

Co do damskich to jestem straasznie wybredna i chyba nie mam ulubionego... wiec lepiej niech mi się dziewczynka nie trafia xD haha

Co prawda dzieci nie planuję nawet w dalekiej przyszłości, ale kto wie co się trafi :P

Yin

Hmm... ja bym miała problem... za dużo pomysłów na minutę. haha :D

A tak trochę bardziej serio... hmm.. z męskich podoba mi się Aleksander albo Grzegorz (taki mały Grigorij) :P
Z żeńskich, sama nie wiem... może jakaś Krolcia - Karolina.

Ale w najbliższej przyszłości nie planuję mięć żadnego szkraba.. więc to może się jeszcze 100 razy zmienić. Pzdr :)
Ja to za bardzo oryginalna nie bede , ale moje dzieci sa ielanie poukladane zzgodnie z numerologia, kazde ma odpowiednie imiona, im dluzsze tym lepsze odpowiadajace ich drodze zycia i predyspozycjom. Tak wiec, moj pierworodny to Maksymilian, pozniej Aleksandra i najmlodszy to Dominik.a jezeli bedzie nastepne to tez dostanie imie na tej samej zasadzie :)
Mnie zawsze podobały się Kacper i Zuzia. :D
Moje ukochane imiona.
od zawsze mi sie podoba imie Sebastian
( i innego imienia dla swojego synka nie widze przyszłościowo)

oraz dla dziewczynki od jakiegos czasu dłuższego imie Blanka mi sie spodobało :) tylko szkoda ze mało jest opisu-znaczenia na necie
Raczej nie jestem za tradycyjnymi imionami dla dzieci, które teraz przychodzą na świat.
Zosie, Marysie, Halinki czy też Kazimierz, Edward - mówie NIE.

Podoba mi się Kornelia, Donata.

Imiona wybierać tak aby ładnie łączyły sie z nazwiskiem.
Zwróciłabym uwage również na długość imienia - strać sie wybierac imiona krótkie. Dzieciom w wieku szkolnym w pierwszej klasie zazwyczaj podpisywanie się imieniem i nazwiskiem zajmuje duzo czasu. Z jednej strony to dobrze, bo uczy sie pisac, ale z drugiej gdy dorośnie podpis musi być "zgrabny" i szybki do napisania, podpisując mase dokumetów, papierów.

eZo wybrałeś już ostateczne imie?
a ja mam córkę o imieniu Letycja i jestem z tego dumna ;).Wybrałam sama wbrew caaałej rodzinie. Pozdrawiam Was moi kochani. Każde imię jest ładne ;)
Donna nie wybrałem, póki co nie muszę :)
ja mam urszulę jagodę oraz gabrielę zofię

a co do wyboru imion, na innym forum pomagałam dziewczynom (o dziwo panowie nie byli zainteresowani) w określaniu braków numerologiczno-karmicznych w imionach :) ot tak, by na nową drogę możliwie najmniej obciążeń dawać ;)

shaamankaa

Dla swoich pociech wybrałam takie imiona, które chętnie sama dla siebie bym używała (kinga-Dorota i Karolina-Daria) :) poza tym tak mają na imie moje znajome, kuzyki..etc, więc dobrze mi się kojarzą :P
Oczywiście w czasie ciąży nie wiedziałam co się urodzi w obu przypadkach.. ale pamietam że byłam zapobiegliwa i od drugiego trymestru do brzycha mówiłam raz damskim imieniem a raz męskim na zmianę.

Ale dzikszy pomysł na imie swojego dziecka (czyli mnie) miała moja mama - poprostu w dzień w którym się urodziłam, wzięla kalendarz do ręki.. wybór był prosty, bo w dzień moich urodzin imieniny obchodzą Joanny i Zuzanny :D
Przekierowanie