Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Zodiak a życie - mężczyzna Baran
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Życie codzienne a znak zodiaku


Życie codzienne mężczyzn z trzech dekad Barana


PAN BARAN Z PIERWSZEJ DEKADY W ŻYCIU CODZIENNYM


Jest człowiekiem czynu, entuzjastycznie nastawionym do życia, bliźnich, a także własnych przedsięwzięć, wtapia się więc w otoczenie w sposób nieco gwałtowny, jednak z dużą łatwością. Nie znosi siedzieć bezczynnie. Stale wynajduje jakieś zajęcia dla siebie. Bezczynność wywołuje w nim niepokój, niecierpliwość, nerwowość. Wydaje mu się, że nie jest nikomu do niczego potrzebny. Nie lubi jednak, aby nim kierować - ani w pracy, ani w domu.

Styl pracy i rozkład dnia


Jest bardzo skuteczny, posiada niezwykłe zasoby energii, dzięki którym z odwagą podejmuje się najtrudniejszych zadań, choć nie zawsze właściwie docenia przeszkody i trudności.

Samopoczucie i zdrowie


Trochę zaniedbuje zdrowie, ale dysponuje wielką silą, odpornością, darem błyskawicznego zwalczania wirusów i niepożądanych bakterii atakami wysokiej gorączki. Musi jednak uzewnętrzniać swoją energię, która może rozsadzić go lub spalać od wewnątrz.

Styl życia


Wybuchy entuzjazmu, niekiedy przesadne i prowadzące do gorzkich rozczarowań, kompensuje, narzucając sobie pewne reguły, dyscyplinę, rygor myślenia, odpowiedzialność, które umożliwiają mu w miarę bezpieczne życie, zgodne z zasadami, które stworzył lub z którymi się identyfikuje. Często wybiera surowy, a przynajmniej poprawny styl życia.

PAN BARAN Z DRUGIEJ DEKADY W ŻYCIU CODZIENNYM


Domaga się podziwu, lub choćby uznania i zachęty. Lubi funkcjonować w bezpiecznym mikrokosmosie, gdzie czuje się szanowany, traktowany pochlebstwami i w którym ma coś do powiedzenia. Mimo potrzeby rządzenia oraz inicjowania przedsięwzięć, z czasem nauczy się powściągać nieco samouwielbienie i zachowywać się z większą elastycznością i dyplomacją. Z trzech przedstawicieli swojego znaku jest jedynym, który potrafi w pracy planować długofalowo, co wiąże się z pewną konsekwencją i stałością. Oczywiście, zdarza mu się czasem przyśpieszać zbytnio wydarzenia.

Styl pracy i rozkład dnia


Najbardziej charakterystycznymi jego cechami, pomijanymi zwykle w opisach, a które odgrywają wielką rolę w jego życiu, są precyzja i wyczucie szczegółów, a wraz z nimi wysoki standard i pedanteria. Potrzebuje porządku i metodyczności, zwłaszcza narzuconych przez siebie.

Samopoczucie i zdrowie


Jego duża energia źle znosi ograniczenia fizyczne, nawet w postaci drobnych dolegliwości, które przeszkadzają w działaniu. Dlatego z wiekiem uczy się kanalizować swoją witalność, nabierając coraz większej świadomości, aby wreszcie z wielką uwagą podchodzić do swojego zdrowia.

Styl życia


Brutalny, a zarazem wyrafinowany w swoim stylu bycia i obcowaniu z otoczeniem. Lubi refleksję na równi z działaniem. Potrzebuje więc przerw w aktywności, doładowywania się, ale również wyciągania wniosków z własnych doświadczeń oraz przekazywania ich innym. Zwykle ceni literaturę, pisanie, dyskusje na różne tematy.

PAN BARAN Z TRZECIEJ DEKADY W ŻYCIU CODZIENNYM


Jego kontakt ze sferą materialną jest bardzo fizyczny, wręcz pierwotny, jakby chciał ją zawłaszczyć, wchłonąć, objąć, zdobyć, mieć na własność. Często daje się zaślepić uczuciom i niezłomnym poglądom, a napady entuzjazmu przeplatają się z okresami zniechęcenia. Potrafi reagować błyskawicznie, nie wysuwając się przy tym na plan pierwszy Można powiedzieć, że jest najbardziej introwertyczną odmianą swojego znaku, co nie znaczy, że nie jest energiczny i aktywny. Prędzej czy później jednak dopadają go skrupuły, poczucie winy, zwątpienie.

Styl pracy i rozkład dnia


Idealna sytuacja dla niego, to sytuacja, w której uczestniczy w działaniach mających dla niego sens. Lubi pracować jako trybik większego mechanizmu. Musi wierzyć w to, co robi i samemu być godnym zaufania. Jeśli źle się czuje w otoczeniu zawodowym, buntuje się, zwłaszcza gdy jest ofiarą lub świadkiem niesprawiedliwości.

Samopoczucie i zdrowie


Cieszy się doskonałym zdrowiem fizycznym, jednak umysł czasem płata mu figle. Bez powodu zamartwia się i niepokoi, zwłaszcza pozostawiony samemu sobie. Zawód uczuciowy lub intelektualny fatalnie odbija się na jego zdrowiu. Jest bardzo psychosomatyczny.

Styl życia


Musi kochać i być kochanym, żyć z pasją i namiętnością, jednak takie pragnienia są nie do pogodzenia z codziennością. Życie nie składa się z samych chwil uniesienia. Stale szuka więc zajęcia, potrzebuje bodźców w postaci projektów, pomysłów, przedsięwzięć, w przeciwnym wypadku ulega mrocznym nastrojom.
Przekierowanie