Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Zodiak - Życie codzienne - Analiza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zodiaki


Życie codzienne a znak zodiaku


Każdy z nas ma swoje nawyki, specyficzne upodobania, swój styl bycia. Tę codzienność odmiennie przeżywają kobiety i mężczyźni z dwunastu znaków zodiaku.


Nasza świadomość teraźniejszości, czyli chwili, której aktualnie doświadczamy, w konkretnym miejscu, zajmując się tym czy owym lub - zwyczajnie - nic nie robiąc, co zresztą nie zdarza się często, gdyż zwykle jesteśmy czymś zajęci - otóż świadomość owa jest sprawą niezwykle indywidualną.

SUBIEKTYWIZM, INDYWIDUALIZM, ZRÓŻNICOWANIE


Niektórzy ludzie są bardzo skupieni, kiedy czymś się zajmują. Inni pozwalają, by ich umysł błądził; marzą, fantazjują, wymyślają różne historie. Jeszcze innym z kolei czas upływa głównie na zagrzewaniu się do czynu, wiecznie snują plany i żyją przyszłością bardziej niż chwilą obecną. Wybiegając myślą naprzód, usiłują odgadnąć, co ich czeka. Są i tacy którzy żyją przeszłością, powracają do niej przy każdej okazji. Jedno nie ulega wątpliwości - teraźniejszość oddziela nas od bliźnich, izoluje do tego stopnia, że czasami wydaje się nam, jakbyśmy znaleźli się w odrębnej kapsule czasoprzestrzenne obserwując świat w zwolnionym tempie, co, rzecz jasna, jest złudzeniem, gdyż czas zawsze płynie w tym samym tempie, a przestrzeń jest jedna w każdym miejscu. Innymi słowy, im bardziej skłaniamy się ku teraźniejszości, tym bardziej możemy mówić o subiektywizmie, indywidualizmie, zróżnicowaniu.
Te właśnie czynniki leżą u podłoża prywatności każdego z nas, czyli owej świadomości - nie zawsze zresztą prawdziwej i doskonałej - własnego ciała i duszy, intymnej relacji z samym sobą. Gdyż, jakkolwiek wykonujemy podobne gesty myjąc się. ubierając, jedząc, rozbierając się. każdy robi je we własnym rytmie, w indywidualny sposób.
Mimo wspólnoty poglądów, droga, jaką nasz umysł musi przebyć, aby dojść do tych czy innych wniosków, jest zdumiewająco różna u różnych osób, do tego stopnia, że dwoje ludzi często zgadza się co do treści i różni co do formy, w efekcie dochodząc do tego samego punktu całkowicie odmiennymi ścieżkami. Tak więc to, co nazywamy naszym życiem codziennym, jest po prostu wpadkową odruchów behawioralnych, siły przyzwyczajenia, wygody i oczywiście, stylu życia.

RYTUAŁY CODZIENNOŚCI


Mamy tu na myśli czynności, które wykonujemy bezwiednie, z potrzeby, obowiązku, konieczności lub z wyboru, upodobania, czy chęci. Właśnie życie codzienne i prywatne danej osoby jest znakomitym terenem dla obserwacji zachowań behawioralnych, czyli stałych, przewidywalnych, machinalnych reakcji w pewnych sytuacjach i okolicznościach.
Nikt nie jest wolny od odruchów, które sterują jego działaniami, określają jego istnienie, powodują, że żyje w takich, a nie innych warunkach, tworzą w nim siły nawyku. Nasze przyzwyczajenia powodują, że narzucamy sobie pewne ograniczenia, które są naturalnymi granicami, barierami między jednostką a światem zewnętrznym. Chodzi o to, aby zapewnić sobie, o ile to możliwe, pewien komfort, dobre samopoczucie czy wręcz szczęśliwe życie.
Ta siła nawyków i przyzwyczajeń skłania nas do stworzenia pewnych ram i tła życia codziennego, w których możemy być sobą i wybrać odpowiadający nam styl życia. Zaobserwowano, że w samotności, w tym samym, powszednim otoczeniu, powtarzamy, dzień po dniu, podobne gesty i czynności. Można tu mówić o prawdziwych rytuałach, które z pewnością dostarczają wzorca ceremoniom religijnym, stwarzanym przez zbiorowości ludzkie, aby wydobyć jednostkę z izolacji, nadając jej wymiar społeczny, czy może wręcz - rację istnienia.

INDYWIDUALNE OGRANICZENIA I MARGINES SWOBODY


Choć codzienność sprzyja intymnym relacjom jednostki z samym sobą, jednak pogłębia w niej uczucie samotności, z którym człowiek nie zawsze ma ochotę się zmierzyć. Życie codzienne bowiem to również ograniczenia, obowiązki i zakazy, które sami na siebie nakładamy lub które narzuca nam środowisko rodzinne, społeczne, kulturalne, ekonomiczne, towarzyskie. Dotyczą nas w jednakowym stopniu, co obszar podlegający wolnej woli.
Jak widzimy, analiza życia codziennego dostarcza nam cennych i szczegółowych informacji na temat psychologii danej osoby. W świecie, w którym wiele mówi się o wolności jednostki - co świadczy o tym, że wolność owa wciąż jest czymś wyjątkowym, co nie mieści się w przyjętych obyczajach - niezwykle interesująca wydaje się obserwacja zachowań mężczyzn i kobiet z 36 dekad zodiaku w życiu codziennym, które jest obszarem wyjątkowym, gdzie jednostka obcuje sam na sam ze sobą, odsłaniając swoje prawdziwe oblicze.
Autorka: Miłosława Krogulska http://www.czary.pl, http://www.astroportal.pl

W poniedziałek 23.11.2009 będziemy pełni energii i optymizmu. Księżyc w znaku Wodnika sprawi, że będziemy otwarci na nowe pomysły, weseli, a także wyrozumiali dla innych. Narady, służbowe spotkania, a nawet klasówki w szkole miną szybko i w dobrej atmosferze. Jedynie o godz. 11.40 uważajmy za kierownica, Księżyc w opozycji do Marsa to aspekt wzmagający pośpiech, a osłabiający koncentrację.

We wtorek 24.11.2009 przez większość dnia (od godz. 4.37 do 17.09) Księżyc przebywa w próżnym kursie. Dlatego lepiej dzisiaj zająć się sprawami, jakie rozpoczęliśmy wczoraj i nie angażować się w nowe, ryzykowne przedsięwzięcia. Dziś warto pracować samemu, skoncentrować się na rachunkach i porządkach. Od godz. 19.09 Księżyc przebywa w znaku Ryb. O godz. 22.40 Księżyc znajdzie się w kwadrze, a to sprzyja zmianie spojrzenia na trudne sprawy. To, co rano wydawało się trudne, wieczorem ukaże się w zupełnie innym świetle.

W środę 25.11.2009 Księżyc przebywa w znaku Ryb. Dziś będziemy uduchowieni, serdeczni, a przede wszystkim bardziej niż zwykle otwarci na problemy i sprawy innych ludzi. Dzień będzie spokojny i udany, choć do obowiązków trudno się będzie wszystkim zabrać. Zrozumiemy, że nie samym chlebem człowiek żyje, a duchowe potrzeby także muszą być zaspokajane. Wybierz się na wystawę, czytaj inspirujące książki i nie martw się niczym na zapas!

W czwartek 26.11.2009 Księżyc jest w znaku Ryb. Na niebie ciekawe i dodające nam energii aspekty planet. O godz. 4.01 Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem i przez cały dzień zsyłać nam będzie coraz to nowsze i bardziej ambitne pomysły. O godz. 15.54 Merkury znajdzie się w trygonie z Marsem, przyspieszy różne decyzje, doda nam odwagi. Dziś wiele się uda zrobić i zmienić na lepsze, ale z rozpoczynaniem ważnych zawodowych spraw lepiej wyrobić się przed godz. 15.18, bo potem Księżyc znajdzie się w próżnym kursie (do 4.12 w piątek).

W piątek 27.11.2009 Księżyc od godz. 4.12 przebywa w znaku Barana. Od samego rana marzyć będziemy o weekendowych rozrywkach, wyjazdach i randkach, a nie o nudnych obowiązkach. O godz. 1.17 Wenus znalazła się w kwadraturze z Neptunem i przez cały piątek będziemy rozmarzeni i skupieni na emocjach i uczuciach. O godz. 9.21, gdy Księżyc znajdzie się w opozycji z Saturnem, unikajmy konfliktów a reszta dnia będzie bardzo udana.

W sobotę 28.11.2009 Księżyc przebywa w znaku Barana. Dziś nie będzie rzeczy, których nie dałoby się zrobić! Od samego rana będziemy aktywni, przedsiębiorczy i w dobrych humorach. Sobota sprzyja odpoczynkowi: spacerom, uprawianiu sportu, dobrej zabawie wśród przyjaciół. Także randki i podróże będą udane, podobnie jak imprezy z okazji jutrzejszych andrzejek!

W niedzielę 29.11.2009 Księżyc przebywa w znaku Barana i od godz. 11.35 w znaku Byka. W godz. 0.34 do 11.35 Księżyc znajduje się w próżnym kursie. Rano będziemy mieli mnóstwo nowych planów, ale po godz. 11.35 Księżyc wkroczy w znak Byka i lenistwo wygra z ambicją! Andrzejkowa niedziela będzie spokojna, a nawet nieco senna. O godz. 12.55 Merkury znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, co zapewni nam szczęście w podróży i sprzyjać będzie udanym zakupom.

Horoskop tygodniowy dla 12 znaków zodiaku

Barany będą w tym tygodniu wyjątkowo troskliwe. Okaże się, że wiele osób z otoczenia potrzebuje pomocy i opieki. Ze spokojem wysłuchacie zwierzeń i ploteczek, a nawet pomożecie nieśmiałej osobie.

Byki będą dobrymi pomocnikami i idealnymi pracownikami. Sumiennie wykonają polecenia, poświęcą się dla dobra ogółu. W weekend odpocznijcie – inaczej dopadnie was chandra i zmęczenie.

Bliźnięta będą zajęte sprawami domu. Nowe wiadomości rodzinne sprawią, że trzeba będzie zmienić plany na weekend. Starsza osoba będzie wdzięczna za pomoc, jaką jej okażecie.

Raki mają przed sobą ciekawy tydzień. Nie myślcie tylko o sobie i posłuchajcie innych. Ktoś zainspiruje was do działania, które w niedalekiej przyszłości przyniesie duże zyski i korzyści.

Lwy powinny w tym tygodniu uważać. Możecie mieć problemy z koncentracją, nie wymagajcie więc od siebie zbyt wiele. W weekend możliwe niezwykłe sny, niektóre z nich mogą się sprawdzić.

Panny mają przed sobą fantastyczny tydzień. Współpracownicy zapragną zwierzyć się wam ze swoich trosk i planów. Wykorzystajcie zainteresowanie innych, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Wagi zatęsknią za urlopem i odpoczynkiem. Nie ulegajcie presji i spędźcie ten tydzień tak, jak najbardziej lubicie. Weekend sprzyja porządkom w szafach i zabiegom kosmetycznym.

Skorpiony od poniedziałku będą bardzo aktywne. Czego nie dostaniecie dobrowolnie od innych, to zdobędziecie siłą. Unikajcie przechwałek i zabierzcie się do pracy. W tym tygodniu macie swoją szansę na sukces!

Strzelce staną się pracowite. Możecie w tym tygodniu liczyć na ciekawe wiadomości dotyczące spraw zawodowych. W weekend odwiedźcie przyjaciół, z którymi dawno się nie widzieliście.

Koziorożce będą bardzo twórcze, otwarte na nowe pomysły i znajomości. To bardzo dobry tydzień, aby zaplanować zimową podróż lub zdecydować się na kurs języka.

Wodniki czeka udany tydzień. Konflikt obróci się na waszą korzyść. Jeśli macie kłopoty, poproście przyjaciół o pomoc. Na pewno wam nie odmówią.

Ryby będą przedsiębiorcze i bardzo aktywne. Uważajcie, aby nikogo nie urazić ostrym słowem czy zbyt krytyczna opinią. Zawarte w tym tygodniu znajomości mogą wam pomóc w karierze.

Miłego tygodnia.
Przekierowanie