Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Ezoteryka, a matura
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na wstępie już zaznaczę, że nie będe prosił o pisanie tematu maturalnego itd ;D Jestem jeszcze adeptem w każdej z dziedzin ezoteryki. Znajduję się na etapie poznawania podstaw. Piszę właśnie tutaj, bo na pewno na tym forum udziela się wielu doswiadczonych w tej właśnie dziedzinie ludzi. Przechodząc do sedna, jak w temacie wspomniałem "matura". Tak, jestem uczniem liceum ogólnokształcącego i w tym roku przyjdzie mi zmierzyc się z matura m.in. ustną z języka polskiego. Wszyscy uczniowie liceum wybierali tematy maturalne z wyznaczonej puli. Jeden z nich brzmiał "Motywy ezoteryczne w literaturze polskiej" . Od razu przypadł mi do gustu. Ostatecznie został on przydzielony do właśnie mojej realizacji ;) Stąd mam prośbę do Was. Poza motywem zjaw i duchów z kanonu lektur ("Dziady" , czy inne "Wesele" ) prosiłbym o tytuły jakichś innych polskich utworów, z którymi mógłbym ten temat opracować w dosyć komfortowy sposób. Naprawdę będę Wam bardzo wdzięczny za wszystkie tytuły i polskich autorów.

pozdrawiam cin3k maturzysta ;D
@edit
dziękuje Anien ;*
czekam również na inne propozycje ;)
Z polskich to nic mi narazie do głowy nie przychodzi :) Ale jak sobie coś przypomnę to napiszę.

Yin

W "Kordianie" w Przygotowaniu masz np szatana, czarownice...
W balladach u Mickiewicza też z pewnością coś byś znalazł, albo w "Dusiłku", nie pamiętam kto to napisał, ale to jest krótkie..
<myśli>o Aniołach mowa chociażby w "Tam gdzie spadają anioły" Doroty Terakowskiej.... hmm... nie wiem czy to by mogło być, ale może jeszcze "Sługa Boży" Jacka Piekary, tam o ile dobrze pamiętam też jakiś anioł występuje.
oo właśnie przypomniało mi się np w "W małym dworku" S.I. Witkiewicza występuje widmo...
Ale nie wiem czy to pasuje do Twego tematu, ale cóż może to Cię doprowadzi do czegoś co będzie Ci pasować :)
Przekierowanie