Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl

Pełna wersja: Parygmaty magi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wątek ..
Tez stary..magia i jej parygmaty.

W odniesieniu do Wikipedii ..
Żródło.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Magia

Jezeli chodzi o te parygmaty, to one troche pomagają w uteorytezowaniu zagadnienia,
Ale moim zdaniem są one wszystkie ze tak powiem pasujące, i jakby współpracujące ze sobą. może inaczej każdy się po trochę zawiera w sobie.
Przy pracy z energiami np potrzeba nam nie można całkowicie odejść od pracy na poziomie psychologicznym, czy umysłowym, ponieważ trzeba sie tymi energiami w jakiś sposób posługiwać. Przy modelu psychologicznym musimy wejść w sferę energetyczną bo myśl inicjuje energię, nawet często w tym modelu jesteśmy w stanie wyjść poza ten model wykraczając poza nasze granice świadomości, moje zdanie jest takie że model psychologiczny , nawet nie może istnieć, bez pozostałych modeli, ponieważ nie funkcjonuje on na zakresie fal angazujących tylko nasz umysł ale na innych które częściowo go z tego uwalniają angażując nad świadomość, choć te podziały na nad świadomość podswiadomość itd też nie oddają dla mnie tematu bo oznaczają tylko etapy na jakich kontaktujemy sie z naszą swiadomością która jest dla mnie całością, która manifestuje się we wszechświecie na róznych zakresach czĘstotliwości ,
Także teoria nie jest zła bo daje ona jakiś cząstkowy obraz i punkt zaczepienia dla umysłu,
Nie potrzeba go tylko chyba w ostatnim modelu przynajmniej definiowanym przez wikipedie, informacyjnym, który jest zblizony do energetycznego, ale tutaj też moim zdaniem to juz inna magia, bo ze tak powiem łaązy się ona z wejściem w połaczenie ze żródłem, absolutem jak zwał tak zwał, gdzie informacja nie jest potrzebna, następuje tylko zespojenie, więc i informacja i oczekiwanie nie jest potrzebne, dzieje się nie jako w naturalny sposób, więc tutaj wszedłbym w obszary iluminacji, energetycznych, duchowych i jesteśmy w stanie otrzymać zmianę na we wszystkich sferach świadomości, gdzie już magia przestaje być potrzebna, przynajmniej ta definiowana jako wpływanie na coś,
No może nie jest konieczny dla mnie ten model symboliczny a moze do końca go nie zrozumiałem, bo jednak nie moge zaprzeczyc ze te symbole się pojawiają w róznych okolicznościach

Odnośnie hermetyzmu w magi
Same rozmowy już świadczą o tym że to środowisko już hermetyczne nie jest, czasy się zmieniają ludzie też.
Hermetyzm ten tez moim zdaniem wynikał częściowo z checi segregacji i utrzymania wiedzy w odpowiednich rekach.
Czasy jednak sie zmieniają i może jest coś w wizerunku nowego świata jako ery Horusa gdzie człowiek bedzie zył według własnej woli,
Tyle tylko ze moim zdaniem trzeba zrozumieć ze życie według własnej woli nie oznacza równorzędnie łamania woli innych
.
Tutaj pisze o erze horusa.

http://ezotop.pl/thread-10296-post-91509.html#pid91509
Przekierowanie